Setvospremači

Odg: Setvospremači

trebao bi mi savet u vezi kupovine setvospremaca, koliko sirok bih trebao da kupim za belorusa 820 (2002god) nemam tesku zemlju, pa me zanima koliku bih sirinu mogao da nosim
 
Odg: Setvospremači

Ja moj spremac teram i do 30 km/h. Ma da vi vidite kako to lako ide,ne strucka a moj "mocni" traktor to uopste ne oseti. Ma lepota jedna :haha:
 
Odg: Setvospremači

ja idem i 35km/h sa mojim spremacem 3.2 ,naravno kad je 50cm iznad zemlje(po asfaltu) :haha: :D a kad je u zemlji 10 15cm onda idem od 10 do 12km/h.
i neverujem da kombajnerov torpedo ide 20kmh sa spremacem u 3brzini cak ni punim gasom (a on netera gas vise od 1500obr i tu ide najvise 15km/h) dok u 4toj ide 25km/h i to punim gasom na 2000obr

ja moram priznati najbrze sto sam terao moj spremac 3,2(ali sa klasicnim kopljima)u zemlji sa pokojnim fotonom 804 u 3brzini je bilo 20 25km/h i na dubini 5 6cm ...jednom sam probao i nikad vise,i to je prevelika brzina jer zemlja leti na 2 3 metra u visinu i setvospremac se tako unistava,mislim na opruge i rotore.
sa kejsom jx95 i spremacem 3,2(ali sa pacijim sapama) radim brzinom od 10 do 12 km/h i to je sasvim dovoljna brzina za kvaliteno spremanje. :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

a ti znas JOHNY kolko gasa ja dam i sve to ma ajde bre !!! spremac je 2.40 i idem 3brzom sa 1800 do 2000 obrta !!! mozda neidem 20al ispod 15 16 nikad nisam!!!
 
Odg: Setvospremači

Sa spremacem 2.4 i 90 ks je teoretski izvodljivo... ali ne po oranju vec po spremljenoj zemlji.... a spremljenu zemlju spremati ponovo da bi se vozio 20 na sat je po meni glupost...
 
Nazad
Vrh