Setvospremači

Odg: Setvospremači

ne samo kod tebe, nego nigde

Post je spojen: [time]1257435640[/time]
_________________________________________________
kiraj je napisao(la):
Pa zar sa pacijim sapama nemoze kvalitetno da se spremi na 5-6 cm a i plice?

nisam probao. Najverovatnije da moze ali je poznato da pacje noge mnogo vise vade grubu i vlaznu zemlju. Barem je kod nas u tvrdoj zemlji tako. E sad mozda je druga situacija gde je zemlja laksa za obradu..........neznam
 
Odg: Setvospremači

cici ima kod mene što idu i preko 12cm samo neznam kojim povodom
 
Odg: Setvospremači

Po meni : stavljanje pacijih nogu na setvospremac u mom ataru je ''pijani popovi i goveda krstavaju''. Ne postoji prihvatljiv odgovor za ''za''. Zog korova :haha: Zbog boljeg sporemanja :haha: Zbog manje potrosnje goriva :haha: Zbog boljeg i opasnijeg izgleda setvospremaca :haha:
 
Odg: Setvospremači

Dicki mislim da u tvom ataru netrebaju ni s opruge,bilo bi dovoljno jos par rotora i mozes da spremis zemlju.
 
Odg: Setvospremači

kiraj je napisao(la):
Dicki mislim da u tvom ataru netrebaju ni s opruge,bilo bi dovoljno jos par rotora i mozes da spremis zemlju.
Pa, slazem se, ali u principu ljudi stavljaju pacice prvenstveno zbog korova.Jedinica iz hemije i jedinica iz marljivosti od mene. :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

u potpunosti se slazem da spremac treba da ide na dubini na kojoj se seme planira sejati... nije korisno kao prvo da ide dublje zbog prinosa a i zbog potrosnje... SASVIM upravu...
 
Odg: Setvospremači

dicki je napisao(la):
Po meni : stavljanje pacijih nogu na setvospremac u mom ataru je ''pijani popovi i goveda krstavaju''. Ne postoji prihvatljiv odgovor za ''za''. Zog korova :haha: Zbog boljeg sporemanja :haha: Zbog manje potrosnje goriva :haha: Zbog boljeg i opasnijeg izgleda setvospremaca :haha:

dokoni popovi :cao:
 
Odg: Setvospremači

prave mašine za predsetvenu pripremu su germinator ili kompaktor jedina mana im što su skupi
 
Odg: Setvospremači

10xv7e1.jpg
 
Odg: Setvospremači

Deni je napisao(la):
prave mašine za predsetvenu pripremu su germinator ili kompaktor jedina mana im što su skupi

potpuno si u pravu ali mi ne mozemo sebi da priustimo te masine onda su nama najblize zamene setvospremaci.

U prolece kada spremamo za setvu korovi su veliki od nekoliko mm do nekoliko cm koje ce unistiti bez problema i spremac bez pacijih nogu. A posle psenice totalni herbicid i zavrsen posao. A ako iz nekog razloga prerastu korovi u prolece i ne moze setvospremac da ih unisti uvek imate opciju da poprskate posle setve a pre nicanja sa totalnim.
 
Odg: Setvospremači

Polje, predstavi se napisi nesto, nemoj da si ljut.
 
Odg: Setvospremači

i ja bi to rekao,vidi boce iza spremača a vrata su velika da može da izađe veliki stroj
 
Odg: Setvospremači

E ne pravim ih. Ovaj je uvezen za mene, poljska proizvodnja, 3,6 m, 1250 kg. S obzirom da imate vise iskustva hteo bih da cujem sta mislite o njemu.
 
Odg: Setvospremači

a sve ostale masine sto si okacio sa istim nalepnicama...
 
Nazad
Vrh