Setvospremači

Odg: Setvospremači

moze li ko brze:haha: :haha:
 
Odg: Setvospremači

mityoo je napisao(la):
Sa spremacem 2.4 i 90 ks je teoretski izvodljivo... ali ne po oranju vec po spremljenoj zemlji.... a spremljenu zemlju spremati ponovo da bi se vozio 20 na sat je po meni glupost...
ne ne posle oranja ide spremac polako kao i svako oranje onda tanjiraca pa spremac zavrsava posao i poravnjava sve neravnine!! tako je moj otac rekao da uradimo !!!
 
Odg: Setvospremači

Zar nije malo bez veze tanjirati oranje :nono: i jos isusiti setveni sloj zemljista? (osim ako nije rec o tezem tipu zemljista)
 
Odg: Setvospremači

Spajki je napisao(la):
Zar nije malo bez veze tanjirati oranje :nono: i jos isusiti setveni sloj zemljista? (osim ako nije rec o tezem tipu zemljista)
panemogu reci da je najtezi tip zemlje al tu je negde !! a i tanjiramo zbog istarupiranog kukuruza ima ostataka po metar i sve se to isecka istanjira !!! tako radimo oduvek i to ne samo mi vec celo podrucje!! jer kad bi posle oranja iso samo spremac nebitno 1 ili vise puta nebi uspelo dase namesti za setvu bas zbogtuluzne prvenstveno a i zemlje naravno!!
 
Odg: Setvospremači

A zar ne tanjiras pre oranja? ja kukuruzoviste prvo iztanjiram pa ga onda lepo zaorem.Prodjem jednom setvospremacem i drugi put kembridz valjkom pa sejem.
 
Odg: Setvospremači

kombajner je napisao(la):
ne nikada nisam tanjirao pre oranja!!! al zar nije isto dal tanjiram pre ili posle :sta:
Pomislicu da ja ne radim kako treba, nisi nikada probao da iztanjiras kukuruzoviste pa da ga onda ores? :off_topic:
 
Odg: Setvospremači

ne niti imam potrebe niti sam razmisljao!! video sam danas bas da je komsa to uradio al valjda hteo da proba neznam sta je postigao stim!!
 
Odg: Setvospremači

kombajner je napisao(la):
ne niti imam potrebe niti sam razmisljao!! video sam danas bas da je komsa to uradio al valjda hteo da proba neznam sta jepotigao stim!!
Pa postigao je to da je izmesao zetvene ostatke i gornji sloj zemlje radi kvalitetnijeg zaoravanja! kako izgleda ta tvoja njiva gds posle prodjes tanjiracom:vise kuruzovine bude od gore nego zaorano?
 
Odg: Setvospremači

jesam ali samo u ritu gde je zemlja prilicno zaj.... za obradu. Inace ja prvo tanjiram pa orem no svako ima svoj sistem. Inace si dobro ono pripremio. Laku noc do sutra :D
 
Odg: Setvospremači

pokusao sam da vucem setvo spremac 3.2m, spremao sam za setvu zita prethodno je bilo tanjirano i stekao sam utisak da taj setvospremac taman pristaje mom traktoru (belorus 820)! setvospremac je rucni rad mog poznanika, dasku je stavio nazad ispred duplih pakera i mogu vam reci da monogo bolje radi nego kada je daska napred
 
Odg: Setvospremači

Obracam se pre svega mladom i ambicioznom poljoprivredniku Janku i zelim da mu kazem da se smatra da je zemljiste kvalitetno pripremljeno za setvu kada postoji "tvrda posteljica i mek pokrivac".Dakle, sine Janko setvospremac ide u zemlju na onu dubinu na koju zelis da ulozis seme ,tako da bi ono dospelo na tvrdu postelju i bilo pokriveno mekim pokrivacem.To je abeceda u ratarstvu i to ce ti reci svako koje barem jednom nogom krocio u bilo koju srednju skolu poljoprivredne struke (o fakultetu i da negovorimo), ili procitao barem nesto od literature.No ako ti zelis da opovrgnes struku i das novi doprinos nauci samo napred, imas punu podrsku nas starijih "kolega".Sto se tvoje dileme tice dali tzv. "pacije noge"(a ne sape kako ti kazes,jer patka nema sape) ili koplja, moram da ti kazem da su tzv. pacije noge radjene namenski za spartace ciji osnovni radni de cine "S" opruge (jedan takav kupljen pre dvadesetak godina posedujem) nesto slicno kao sto proizvodi Agromerkur.E sad "tasta i masta moze svasta" pa tako i obicna nosena tanjiraca kontra kacena na prednji hidraulik,pacije noge na setvospremac i sl.Osnovna namena setvospremaca proistice iz samog njegovog naziva pa su mu za tu namenu sasvim dovoljna koplja a za unistavanje korova i samoniklog graska sluze druga orudja mada priznajem da moze i setvospremac sa "pacijim nogama" da posluzi ali samo u tu svrhu a nikako za setvenu pripremu.
Pozdrav
 
Odg: Setvospremači

ja svake godine radim sa pačijim šapama pripremu za setvu i uvek bude dobro odrađeno jer u jednom prohodu počupam izniklu travu tako da nemoram dbinsko da prskam uostalom svako ima svoj način rada
 
Odg: Setvospremači

::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: zemunac to sam pokusavao da objasnim nekima ovde na forumu ( a i u svom selu ) ali ne ide. Narocito kod starijih ljudi " ne pali " teorija o plitkom spremanju, ali otom-potom nek radi svako kako zeli. Spremanje na dublje od 5-6 cm je bespotrebno trosenje dosta vise goriva a o bezanju vlage da i ne pricamo.
 
Odg: Setvospremači

to je džoni radio na 10cm meni dosta i na 6 er na tu dubinu i sejem kukuruz
 
Odg: Setvospremači

Pa zar sa pacijim sapama nemoze kvalitetno da se spremi na 5-6 cm a i plice?
 
Nazad
Vrh