Setvospremači

Odg: Setvospremači

i konsum je jako jako dobar... agromerkur je vec malo mekaniji ali odradi posao
 
Odg: Setvospremači

consumov spremac je najbolji ja ga imam i uverio sam se u njegom kvalitet i stvarno su jaki i masivni i povoljne cene i preporucujem ga svakom:D

Evo da vam sad pokazem kako sam radio pre 2 nedelje jedan ugar tacnije uzorano graskoviste,koje je bilo uzorano skoro 2 meseca i tako je stajalo sve do prve jace kise koja je pala kod nas 30tog augusta i tad je palo oko 25-30lit i zatim sam 1 septembra odmah otisao do tih njiva da razbijem grudve i izvucem korove sa setvospremacem koji ima pacije sape i mogu reci da rade fantasticno i imaju svoje prednosti,dublje se zarivaju od obicnih koplja i idu bez problema u oranu zemlju i do 15cm dubine i sve korove koji su nikli(divlji sirak iz rizoma i semena i neke sirokolisne)izvuce i na povrsinu i njiva ostaje cista u samo 1 prohodu,istina da traktor malo teze vuce spremac sa pacijim sapama ali to za mog kesja od 95ks to ne prestavlja nikakav problem i mogu reci da ga ni ne oseti i vuce prvi prohod(do je jos grudvasto) 8km/h a drugi prohod 12km/h i napravi pravi posao,paker valjci su izuzetno jaki i razbiju i najvece grudve i njiva ostaje cista i ravna i dobro spremljena :ppozdrav:
jedino mana pacijih sapa je sto se brzo trose i i srafove treba cesce dotezati jer se meni srafovi koji drze pacije sape na s oprugama popustili posle samo 10kj spremanja i sreca sto nisam ni jednu izgubio ali sad sam sve srafove na njemu doobro zategao i sad je sve u redu.

evo i slike koje sam davno obecao kako moj spremac radi na 15cm dubine
mcag6a.jpg

i malo slika sa spremanja
1zwnc01.jpg


33x7rcn.jpg


15fq71v.jpg


2hdb6kw.jpg


s0ws2a.jpg

i na kraju spremljena i ociscenja njiva
2emkbwg.jpg
 
Odg: Setvospremači

evo kakvi oblaci se danas dizali za mojim spremacem...
spremao sam za zito na dubinu oko 10cm,i to 2put tanjirano kukuruziste na oko 15cm koje je radjeno teskom tanjiracom ali su se dzombe ponegde videle tamo gde ih tanjiraca nije izbacila pa je to sad moj konsumov spremac 3.2 H sa pacijim sapama sve razrio u samo jednom prohodu i nijedna dzomba vise nema u zemlji,sve je "speglano" i ravno i sipko,nema ni previse grudvi(iako ih ima velicine su sake) ali prasine je zato bilo toliko da se spremac nije video od prasine.... :udri:
5ajrq9.jpg


a na kraju kad sam radio krajeve od uvratina zakacio sam neku betonsku medju izmedju moje i komsijine njive velicine kao 2 cigle koji je tamo zakopan x godina a sad sam ga slucajno zakacio i iskopao sa spremacem ali na srecu nijedna opruga nije pukla,a radio sam i deo uvratine sa spremacem i opruge se samo nategnu ali nikad nijedna nepukne i to znaci da su napravljene od jako kvalitetnog materijala.
bg1qj7.jpg
 
Odg: Setvospremači

johny,bravo :D odlican posao si uradio,steta samo sto nisi jos jednom presao sa pacijim sapama pa da vidis kako nestaju dzombe,vlaga....
 
Odg: Setvospremači

E da se pohvalim da sam se ponovio sa setvospremačem Consum 3.6m hidro.Baza je 2.5m a krila 0.55m.Težak u pi.. materinu.Hoće Rus na dva točka kada se jače pusti kvačilo i kad stoji ka nazad.

skidanje viljuškarem
2mw9wzd.jpg


mwb43l.jpg


2ljks4m.jpg


igjo1c.jpg


29bgdg0.jpg


27xne5f.jpg
 
Odg: Setvospremači

svaka cast na kupovini :ppozdrav:

uslikaj malo onaj valjak posto pravim jedan
 
Odg: Setvospremači

svaka cast na kupovini! :ppozdrav:
pa ti si pun para ko brod zrenjaninac :haha: ::novac:: ,za jednu godinu si postavio tako veliki hangar i kupio ovaj odlican setvospremac na koji ja imam samo reci hvale,i nisi pogresio odabrao si pravi setvospremac za rusa.
koliko si ga platio na kraju?
ja imam isti samo sto je meni baza 2,2m a krila su kao na tvome 0,5m i oni su jako teski i masivni i kvalitetno napravljeni.
kazes da oce da digne rusa na 2 tocka?koliko rus ima kg?ovaj tvoj spremac ima oko 1000kg a moj 3,2 H ima oko 950kg i uopste mi nedize kejsa na 2 tocka posto je kejs tezi napred a ima 4150kg pa kad digne spremac nepropinje nikad i odlicno se ponasa s njim,vuce ga ko od sale,po oranju 10-12 km/h na 15cm
sto nisi uzeo odmah sa pacijim sapama?
to mnogo bolje uradi nego obicna koplja i ne zahteva veliku snagu,bar moj kejs od 95ks se igra sa ovim 3,2 sa pacijim sapama. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh