Setvospremači

Odg: Setvospremači

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
nemojte lupati pravo spremanje je na od 7 do 10cm dubine

Veze ti nemas sa poljoprivredom i zelen si ko lubenica. Pravo spremanje ide ovako: Ako zelis da posejes kukuruz na 6 cm dubine onda ga spremis na 5 cm i usejes 1 cm u vlaznu, nespremljenu zemlju.

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
cici ajde stavi ti pacije sape na taj spremac od 3,7

Ne pada mi na pamet da stavljam tu glupost na setvospremac jer je meni cilj da sacuvam sto vise vlage a ne da razrijem zemlju sa pacjim nogama pa da se izgubi i ovo malo vlage sto ima u zemlji. A od sledeceg proleca prelazim na germinator sa pravim oprugama da bi sacuvao sto vise vlage.

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
nemoj mi tu sad pametovati

Neznam ko je poznat na ovom forumu sa svojim pametovanjima. A nismo ni ovce cuvali zajedno da ovako pricas samnom. I upamti dobro ovo ti je bila prva i zadnja opomena u vezi tvog jezika.

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
a cici taj tvoj spremac od 7m je po meni dosta mali jer ima samo 3 reda s opruga i jedan paker valjak ali probaj staviti pacije sape i spustiti mu ispod 10cm

Kako milsis mali je? A zar nije svejedno dal su opruge rasporedjene u 3, 4 ili 5 redi? Pacije sape ne stavljam iz razloga koji sam ti naveo gore. Ako mislis da je mali taj spremac dodji zakaci ga za tvog turcina i probaj da ga vuces.

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
sahranices tog fiata od 180 ks (jer on po nekim standardima nema 180ks jer ima obrtni momenat od samo 653nm pogledaj na konedati

Ajde objasni mi molim te po kojim standardima nema 180ks? Ti mislis ako ima 653 nm onda ne moze da ima 180 ks jel? Razumes se u stvari ko marica u kriv k......

a evo i stranice koju si naveo:
14b0qb7.jpg


koliko ja vidim pise 180 ks, a ti treba da se vratis u prvi razred jer ocigledno da si NEPISMEN i neznas da procitas sta pise i lupendras gluposti.

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
videces dok naprimer case mxm155 ima 150ks a obrtni momenat od 680nm tako da je cak i jaci od tog fiata

opet pravis vola od sebe

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
ali ako ti vuces taj spremac sa tim fiatom od 180ks i do 10cm dubine onda ja nemam nista protiv

Ne vucem jer je to nepotrebna glupost.

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
ali reko sam ti sve...nevuce se svaki setvospremac jednako jer ima razlicitih podloga i ako bi kod mene bila tvrda podloga ja bi sa kejsom od 95ks vukao i spremac od 4m

ma kakvih 4 m, to bi bilo malo za turcina mogao bi on i od 5-6 m da vuce kad bi mu sipao malo plave kompresije :osmeh:
 
Odg: Setvospremači

Obrtni moment i snaga nisu isto_Obrtni moment je sila u njutnima koja bi na kraku od 1m zaustavila okretanje motora tj u slucaju fijata 653 N bi na kraku od 1 metra zaustavila motor.Konji rade posao dok vecim momentom nemoras naprimer puno menjati brzine jer ti ce nece traktor ugasiti ako mu ubacis u visoku brzinu.
 
Odg: Setvospremači

Nisam temu pratio, al sta ja vise necu ovdje procitati?!?!?

Pravo spremanje je od 10-15cm dubine :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Zivio ti meni johnny i svu ti srecu zelim, al nemoj molim te pisati stvari koje ne znas i tvrditi da je to tako 100%. Ako u nesto nisi siguran, pa to napises, ajde, prolazi... Ali pametovati iskusnijim ljudima o nekim stvarima, to ti nece proci.


Dobro ti je covjek napisao, uz malu ispravku: Sprema se tocno na dubinu sjetve, jer sjeme koje je polozeno na tvrdu zemlju a koje je pokriveno rahlom zemljom puno brze pusti klicu nego sjeme koje je posijano u neobradjenu zemlju.

Dakle, ako je sjetva 6cm, spremanje je 6cm. Ako je sjetva 3cm, spremanje je na 3cm. Ovo sto ti PTICO radis nije ispravno, pogotovo s pacjim nogama. Izvlacis grude zemlje van, isusujes zemlju bespotrebno. Pravis vise stete nego koristi svojim nacinom rada...

Ja s mojim 549 radim sa sjetvospremacem 2.20m (2m ako gledamo samo sirinu motika) i nosi ga i uzbrdo i nizbrdo u 2. brzini.
 
Odg: Setvospremači

Daj ljudi šta je ovo danas?
Pet stranica nikakvih informacija.
Još je negde na početku ove teme cicimoric :D lepo objasnio svim neznalicama na koju dubinu se vrši spremanje i ne znam zašto oko toga moderatorima pravite posao?
Ja sa mojim Rusom vučem stevospremač 2,9m zato što veći nemam.
Pačje noge sam izbacio iz upotrebe zbog nepotrebne potrošnje goriva i nikakvog efekta u odnosu na koplja.

@Hurli
Pravi posao. :bravo:
 
Odg: Setvospremači

Ako se uzme u obzir amortizacija traktora i setvo spremaca, kolicina utrosenog goriva , vremena,raspolozivih mogucnosti i po sopstvenom izboru jos 5-6 faktora, dobije se tacna mera dubine spremanja za svaki ratarski i povrtarski proizvod po na osob izrazeno u cm. :cool: :haha:
 
Odg: Setvospremači

Ma Johny ti radiš kako ti tata kaže ,i zato ćuti ,i ostavi nas da pišemo o nama ozbiljnim stvarima.
Idi brate malo :spavam:
 
Odg: Setvospremači

Da se i ja javim.

2qbzr13.jpg

2hfqj3d.jpg


Nije se spremalo najlepse ali moram radi setve a kisa nas zaobilazi :zli: ::lose::.
 
Odg: Setvospremači

Jok planiram semensku cveklu, rok setve polako istice a :kisa: kod nas nema vec duze vreme (od zetve :zli: ) a sad da pocnem sa navodnjavanjem neznam kako cu izaci na ::novac:: . Mada razmisljam i o repici ali nemam iskustvo i neznam kako su zadovoljni ove godine posto se to malo seje kod nas. :ppozdrav:
Valjda bi nam bilo najpametnije preci na konoplju, mozda bi drzava i tu ostavila trzisnu utrku oko cene. :haha:
 
Odg: Setvospremači

Abro,kako si zadovoljan sa klimom na rusu?Ja sam uzeo novog 1221 sa istom klimom i cekam da se firma koja ih ugradjuje vrati sa godisnjeg pa da je ugrade.Jel ovaj setvospremac 4m zahvata?
 
Odg: Setvospremači

Setvospremac je 4m konskilde, zadovoljan sa klimom jesam ali kabina nije zadihtana perfektno pa efekat nije kao u kolima ili kuci nemoze se postici drasticna razlika (sto je mozda i ok). NISAM zadovoljan kako su odradili imam dosta zamerki ali to cu ti reci kad montiras i postavi slike da uporedim dali su nesto naucili ili jos uvek rade da bi samo uzeli ::novac::. Da te ne uplasim ponavljam nimalo ne zalim sto sam je stavio.
 
Nazad
Vrh