Setvospremači

Odg: Setvospremači

pored svih tih podataka nerece nam najbitnije,kolko goriva si potrosio i naravno koolko si zadovoljan sa tako malom potrosnjom posto je case mali potrosac?
 
Odg: Setvospremači

da da 558 u drugoj spremac od 2.90 moze da vuce samo po putu da se glupo izrazim to je laZ!!!! nemoj da izvodis jer to bi svako znao da nemoze da funkcionise!! mozda samo da razmrdas prasinu na nekih 2 3 cm al da ga ti gurnes na 10 15 cm pa da ides sa drugom smesno mnogo!! :nono:
 
Odg: Setvospremači

kombajner je napisao(la):
da da 558 u drugoj spremac od 2.90 moze da vuce samo po putu da se glupo izrazim to je laZ!!!! nemoj da izvodis jer to bi svako znao da nemoze da funkcionise!! mozda samo da razmrdas prasinu na nekih 2 3 cm al da ga ti gurnes na 10 15 cm pa da ides sa drugom smesno mnogo!! :nono:
pa ja ga vučem sa 567 u drugoj tako da nije laž
 
Odg: Setvospremači

koji si vukao?jel taj tvoj 2,9 sa pacijim sapama?kako se ponasa 558 sa njim i u kojoj brzini ide uz normalnu dobinu 7 do 10cm :bravo: :ppozdrav:

evo sada cu ispisati tabelu za setvospremace i koji traktori treba da ih vuku

radni zahvat setvospremaca - potrebna snaga traktora
2.0 ............................................ 40ks
2.2 ............................................ 45ks
2.5 ............................................ 60ks
2.9 ............................................ 75ks
3.2 ............................................ 90ks
3.6 ............................................ 105ks
4.1 ............................................ 120ks
4.5 ............................................ 135ks
5.0 ............................................ 150ks
5.5 ............................................ 170ks
6.0 ............................................ 190ks
7.0 ............................................ 220ks
8.0 ............................................ 250ks
9.0 ............................................ 280ks
10.0 ........................................... 320ks
 
Odg: Setvospremači

Koju vi tu dubine spominjate sa spremačem :nono:
Kakvih 10-15cm ::lose::
Spremač ide na dubinu do max 8cm ajde i 10 prolazi,ali za dublje radove spremač nije...
Ovo pričam za kukuruz,pšenicu..
 
Odg: Setvospremači

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
evo sada cu ispisati tabelu za setvospremace i koji traktori treba da ih vuku

radni zahvat setvospremaca - potrebna snaga traktora
2.0 ............................................ 40ks
2.2 ............................................ 45ks
2.5 ............................................ 60ks
2.9 ............................................ 75ks
3.2 ............................................ 90ks
3.6 ............................................ 105ks
4.1 ............................................ 120ks
4.5 ............................................ 135ks
5.0 ............................................ 150ks
5.5 ............................................ 170ks
6.0 ............................................ 190ks
7.0 ............................................ 220ks
8.0 ............................................ 250ks
9.0 ............................................ 280ks
10.0 ........................................... 320ks

odakle ti ovi podaci, jel si ih ti izmislio?

Mislim da je ta tabela bzvz napisana.

za 3.6 pise da treba 105 KS, a ja vucem 3.7 m sa 82 KS
za 7 m pise da treba 220 KS, a ja vucem 7.3 m sa 180 KS

ova tabela je skroz netacna barem kod nas u tvrdoj zemlji gde ne tone mnogo traktor.
 
Odg: Setvospremači

Tabela nije bas tacna ja vucem 2,90 sa IMT 558,kada spremam za psenicu cak i 2 stepenom prenosa bez problema
 
Odg: Setvospremači

ovu tabelu nisam izmislio nego sam prepisao s nekog kataloga i ona je tacna jer ima razlicitih podloga gde se vuku spremaci i tabela je radjena po nekom proseku ili standardu i ona je dobro i tacno uradjena :ppozdrav:

@ajsburn pa normalno da ga vuce bez problema na 5cm ali stavi ti pacije sape i spusti mu ispod 10cm i taj 558 ce stati na 10m i sahraniti se i zakopati u mestu :haha: nemojte lupati pravo spremanje je na od 7 do 10cm dubine i treba brzina od bar 10km/h
cici ajde stavi ti pacije sape na taj spremac od 3,7 zakaci za rusa i dodji kod nas u prolece da vidis kako je ovde zemlja lagana i se kako traktor ovde tone kad je malo vlaznije i u takvoj zemlji bi si sahradio tog rusa i dimio bi ko lud tako da nemoj mi tu sad pametovati,ja znam da se u teskom zemljama lako vuce spremac jer traktor ne propada dok na lakim zemljama traktor vise propada i teze se spremac vuce tako da je za spremac od 3,7m treba bar 90ks a pozeljno je 105ks da bi se napravio pravi posao a cici taj tvoj spremac od 7m je po meni dosta mali jer ima samo 3 reda s opruga i jedan paker valjak ali probaj staviti pacije sape i spustiti mu ispod 10cm sahranices tog fiata od 180 ks (jer on po nekim standardima nema 180ks jer ima obrtni momenat od samo 653nm pogledaj na konedati http://www.konedata.net/Traktorit/fiatagri115-90.htm i videces dok naprimer case mxm155 ima 150ks a obrtni momenat od 680nm tako da je cak i jaci od tog fiata) i obrtni momenat je snaga koja vuce a ne konji,ali ako ti vuces taj spremac sa tim fiatom od 180ks i do 10cm dubine onda ja nemam nista protiv,ali reko sam ti sve...nevuce se svaki setvospremac jednako jer ima razlicitih podloga i ako bi kod mene bila tvrda podloga ja bi sa kejsom od 95ks vukao i spremac od 4m ali kod nas nije takva podloga tako da ja vucem 3,2m brzinom 12km/h ali sa svim pacijim sapama koje naprave 100 put bolji posao nego obicna koplja...provereno ::namigivanje:: :ppozdrav: :cao: (nemojte misliti da sam ovo lupao samo sam rekao istinu i to sto sam znao pa ako se nekome nesvidja molio bi ga da nista nepise) :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

alo dečko ja vučem 2,9 na 10cm sa pačijim šapama tako da tu tablicu daj nekom ko nema 560 a ne meni jer malo više imam iskustva sa njim nego ti i kombajner
 
Odg: Setvospremači

Slazem se sa IMT5500,ja do duse nemam pacije sape a nemam ni nameru da ih stavljam jer mi nisu potrebne a bez uvrede za 560 :ppozdrav: ali poznato je da 558 jos bolje vuce tako da sigurno nece stati ili se sahraniti
 
Odg: Setvospremači

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
ovu tabelu nisam izmislio nego sam prepisao s nekog kataloga i ona je tacna jer ima razlicitih podloga gde se vuku spremaci i tabela je radjena po nekom proseku ili standardu i ona je dobro i tacno uradjena :ppozdrav:

@ajsburn pa normalno da ga vuce bez problema na 5cm ali stavi ti pacije sape i spusti mu ispod 10cm i taj 558 ce stati na 10m i sahraniti se i zakopati u mestu :haha: nemojte lupati pravo spremanje je na od 7 do 10cm dubine i treba brzina od bar 10km/h
cici ajde stavi ti pacije sape na taj spremac od 3,7 zakaci za rusa i dodji kod nas u prolece da vidis kako je ovde zemlja lagana i se kako traktor ovde tone kad je malo vlaznije i u takvoj zemlji bi si sahradio tog rusa i dimio bi ko lud tako da nemoj mi tu sad pametovati,ja znam da se u teskom zemljama lako vuce spremac jer traktor ne propada dok na lakim zemljama traktor vise propada i teze se spremac vuce tako da je za spremac od 3,7m treba bar 90ks a pozeljno je 105ks da bi se napravio pravi posao a cici taj tvoj spremac od 7m je po meni dosta mali jer ima samo 3 reda s opruga i jedan paker valjak ali probaj staviti pacije sape i spustiti mu ispod 10cm sahranices tog fiata od 180 ks (jer on po nekim standardima nema 180ks jer ima obrtni momenat od samo 653nm pogledaj na konedati http://www.konedata.net/Traktorit/fiatagri115-90.htm i videces dok naprimer case mxm155 ima 150ks a obrtni momenat od 680nm tako da je cak i jaci od tog fiata) i obrtni momenat je snaga koja vuce a ne konji,ali ako ti vuces taj spremac sa tim fiatom od 180ks i do 10cm dubine onda ja nemam nista protiv,ali reko sam ti sve...nevuce se svaki setvospremac jednako jer ima razlicitih podloga i ako bi kod mene bila tvrda podloga ja bi sa kejsom od 95ks vukao i spremac od 4m ali kod nas nije takva podloga tako da ja vucem 3,2m brzinom 12km/h ali sa svim pacijim sapama koje naprave 100 put bolji posao nego obicna koplja...provereno ::namigivanje:: :ppozdrav: :cao: (nemojte misliti da sam ovo lupao samo sam rekao istinu i to sto sam znao pa ako se nekome nesvidja molio bi ga da nista nepise) :ppozdrav:
Jebote, si ti obnevideo od silnog komjutera! Ja teram 3.2 sa pacijim nogama sa 820 euro u svakakvoj zemlji bez ikakvih poteskoca. Moj burazer sa 920 tera IMT 3.7 m bez problema. Ti sa tim Kejsom ne bi vukao nista vece od 3.7 jer je lak!
 
Odg: Setvospremači

rekao sam da ide u spremanju za psenicu 2 stepenom nakon sto uzorem pa onda opicim spremacem
 
Odg: Setvospremači

Ljudi svadjate se3 oko gluposti! Nije svejedno gde vuces spremac, jer nije svugde ista zemlja! To treba na svojoj njivi probati drugacije neces znati dali moze ili ne!
I molio bih sve clanove da paze na recnik jer vredjanja neprolaze na ovom forumu! Nemojte nam praviti posla da moramo da uredjujemo teme!
 
Odg: Setvospremači

stvarno ljudi svađate se oko gluposti iako i ja radim sa 567 u drugoj i za pšenicu i kukuruz ali ok kad vi sve znate iako nemate 567 ili 558
 
Odg: Setvospremači

Moja rakovica 60 koja ima isti motor i menjac kao 558 dok je radila pripremu za setvu nije mogla kvalitetno,ali ponavljam kvalitetno,da vuce nista vise od 2,2-2,4 m. Jedan kod nas sa 558 vukao 2,9 m sa 558,al 2 godine. Trece mu crko motor,a njive bile extra pripremljene,kao kasikarim. Zato ne pricaj te gluposti. Tabela koju je Jony izbaci je ispravna,ali je treba korigovati sa tipom zemljsta. Ove cifre su u najtezim uslovima,ali ni u najlaksim nemoze KVALITETNO 60 konja da spremi za setvu sa 2,9 m. Vi ce te naravno reci da nisam u pravu,al meni nije zao vas vec vasih traktora koje ste upregli ko ciganj svoju ragu.
Bez ljutnje molim :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

OK da rezimiramo traktori IMT 558,560,565,567 i slicni sasvim lepo vuku setvospremac od 2,90 i to je to.
 
Odg: Setvospremači

IMT 558 nemam,ali ljudi koji ga imaju vele da je to ko LOKOMOTIVA;samo ide i ide..


Moj MF 80ks i spremač 3,2:
Vučem ga 2brzinom a ima 3 brzine..Getriba je brža nekih 5km/h nego na IMT
i632263_Slika116.jpg
 
Nazad
Vrh