Setvospremači

Odg: Setvospremači

evo našeg setvospremača
GORENC 2,5 m (slovenski proizvođač)
aNaNa000.jpg

aNaNa014.jpg

aNaNa018pre.jpg

aNaNa025.jpg

aNaNa027-1.jpg

aNaNa029-2.jpg
 
Odg: Setvospremači

Mali je za taj trktor
Post je spojen: [time]1249334057[/time]
_________________________________________________
Rotori su prva liga :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

da mali mu je, al šta ću kad je dedo tako odlučio, pa sad nek troši gorivo bezveze, al zato mogu postizat jako velike brzine, pošto je traktor extra jak, radio sam i preko 20 kmh, :D :D a to je ekstra učinak na zemlji :bravo:

da rotori su odlični, u teškoj zemlji čuda rade!
 
Odg: Setvospremači

explorer je napisao(la):
da mali mu je, al šta ću kad je dedo tako odlučio, pa sad nek troši gorivo bezveze, al zato mogu postizat jako velike brzine, pošto je traktor extra jak, radio sam i preko 20 kmh, :D :D a to je ekstra učinak na zemlji :bravo:

da rotori su odlični, u teškoj zemlji čuda rade!

Treba i sedeti na 20km/h bolje sporije a vući širi setvospremač :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

a čuj ovisi o zemlji, kako je izorano, te kako je zatvorena zimska bazda, to je retko da mogu tako brzo ići, prosečno idem oko 17 kmh
 
Odg: Setvospremači

Ali mozes da ides vecim stepenom prenosa na manjim obrtajima pa tu ustedis goriva i nakraju ispadne potrosnja manja nego da si sa slabijim traktorom vukao isti prikljucak! U to sam se vise puta uverio kad smo kupili ursusa(82ks) a alatke su sve bile za zetora(67ks)
 
Odg: Setvospremači

mityoo je napisao(la):
Ali mozes da ides vecim stepenom prenosa na manjim obrtajima pa tu ustedis goriva i nakraju ispadne potrosnja manja nego da si sa slabijim traktorom vukao isti prikljucak! U to sam se vise puta uverio kad smo kupili ursusa(82ks) a alatke su sve bile za zetora(67ks)

Naravno, upravo tako i radim, recimo s njim radim u transportnim brzinama 2.-3., a da je malo širi morao bi u radnim brzinama 4.-5.
 
Odg: Setvospremači

zašto bi sabio zemlju, mišljenja sam da ugazi isto ko da bi radio i sa npr nekim spremačem od 4 m
 
Odg: Setvospremači

Realno ti imas vise tragova po jedinici povrsine nego da si vukao siri spremac! E sad.......pitanje je dali si vise sabio zemlju nego manjim traktorom ako si uspeo da uradis kvalitetnije onda se isplati!
 
Odg: Setvospremači

paorpaor je napisao(la):
Pacije sape odline su za izvlacenje svega iz zemlje,a najbolje izvlace VLAGU.
Samo ti paciviraj u prolece i leto pa ces ubrzo videti efekat.

paore i obicna koplja izvlace vlagu kao i pacije sape ali glavnu ulogu kad pacje sape izvuku vlagu je da daska pozadi sabije vlagu nazad i jaki rotori da zbiju zemlju i tako se vlaga zadrzava a sve je podrito ili preseceno i kod mene skoro svi veliki paori stavljaju pacije sape na spremace,valjda je tako bolje :D
i ja tako mislim pa sam stavio sape na moj spremac pa da uradim u jednom prohodu kako treba,znaci da dobro spremim zemlju i izvucem sve korove na povrsinu i da zemlja ostaje cista posle samo jednog spremanja :D
jedina mana pacijih sapa je sto se brze trose od obicnih koplja ali zato nisu ni skupe al urade posao kako treba samo sto za obicna koplja treba oko 2ks/radno telo a za pacije sape treba 3ks/radno telo i tako da spremac od 3,2m sa 30 s opruga i traktor od 90ks je idealna kombinacija :D
 
Odg: Setvospremači

pa sta mi sad neverujete ,pa ja pricam samo ono sta sam danas radio i kako je to islo a vi mi neverujete?paore probaj i ti staviti pacije sape i videces sta je pravi poso?to nece biti problem za tvog 1056xl od 105ks on bi mogao i brze da ide od mog jer ima 10ks vise,el tako?ako neverujete sledeci put kad budem setvirao neki ugar obavezno uzimam santimetar sa sobom da bi izmerio radnu dubinu i slikao i digitalni fotic pa cu sve slikati i snimiti kako to ide pa da vidite sta je pravi posao??
 
Odg: Setvospremači

Tolko sam se oduševio nejgovim zadnjim postom kao i svim ostalima da sam završio u "čitaonici". ::lose:: Naj više mi se sviđa zadnja rečenica u gotovo svim postovima: "ja sam prezadovoljan kako sada radi moj spremac od 3,2m sa pacijim sapama i case jx 95 je idealan traktor za njega". :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Setvospremači

Nije mi uopte jasno kako taj traktor može vući spremač od 3,2m sa sve pačjim šapama, na 15cm dubine i to još 10km/h?
Daj malo popravi te podatke da ti se ljudi ne smeju...
 
Odg: Setvospremači

branko je napisao(la):
Nije mi uopte jasno kako taj traktor može vući spremač od 3,2m sa sve pačjim šapama, na 15cm dubine i to još 10km/h?
Daj malo popravi te podatke da ti se ljudi ne smeju...

evo ovako da malo pojasnim,radio sam ugar koji je vec bio oran pa tanjiran i jednom spreman ali plitko a sada kad je nikao novi korov uradio sam jos jedan prohod spremacem ali na vecoj dubini i sa pacijim sapama
ali mozda sam malo preterao kad sam rekao da ide na dubinu od 15cm ali da kazem da su samo prednje motike isle na dubinu od oko 12 do max15cm dok su zadnje motike zbog pritiska rotora isli nesto plice ali ne ispod 10cm i naravno da traktor od 95ks moze da vuce spremac od 3,2m sa svim pacijim sapama ali najbolje je radio u 4toj sporoj oko 10km/h (na 2000obr) i samo je pevao (ali ako bi isao nesto plice na dubinu od 7 do 10cm onda bi isao u drugom stepenu i to je oko 12 do 14km/h ali tako cu raditi u prolece),ali spremac sa pacijim sapama je napravio pravi posao i naravno pacje sape se dublje zarivaju od obicnih koplja i jest da se malo teze vuce od obicnog sa kopljima,ali zato pacije sape preseku celu povrsinu i izvuku sve korove na povrsinu i njiva posle jednog prohoda je cista i dobro spremljena :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

"johny" ti si :eek:rao, tanjirao ,setvospremirao pa sad opet setvospremirao drugi put .
tebi je stvarno dosadno :sta:
bolje oprskaj pa juri snajke po selu s tim tvojim traktorom :cao:
 
Nazad
Vrh