Setvospremači

Odg: Setvospremači

mityoo je napisao(la):
A moguce je Dragane da si upravu... ja se secam slike gde stoje 2 ursusa360 i u potpisu se hvali da su neku zemlju izvozili...a moguce da to nisu bili njegovi traktori!

To nisu bili moji Ursusi, već posuđeni.

@Dragan18: Ispravak, nije 542 i 539 već 549 i 533.

A taj sjetvospremač vuče u 99 % situacija samo IMT-533. Inače imam i sjetvospremač od 1,8 m i 2,8 m no oni služe za druge stvari.
 
Odg: Setvospremači

setio sam se i ja da je 549 (jer smo pricali kako si menjao koblenove sklopove na prvoj generalki a kod druge je motor kupljen nov iz rakovicee...) , samo me mrzelo da ispravljam ..a za 539 nisam gledao vidim sad da je 533 ::svaka cast:: :cao: :ppozdrav: :ppozdrav: ::super:: ::super:: ::traktor:: ::traktor1::
 
Odg: Setvospremači

где могу да набавим точкове за сетвоспремач 2,9 лесковачки
 
Odg: Setvospremači

našao sam par slika pa da ih postavim nek ima
mašine su moje dvorište kumovo.

vy6z9k.jpg


287ayc.jpg


bjhlwi.jpg
 
Odg: Setvospremači

Koje je godište taj špartač dosta se razlikuje u odnusu na sadašnje . Što su ti S opruge krenute prema gore ?
 
Odg: Setvospremači

to je agromerkur ada
ta slika je stara kada stavim ogrtače nepotrebne motike samo okrenem na gore.
kad mi trebaju nemoram da ih tražim po ćoškovima
 
Odg: Setvospremači

Znam da je AGROMERKUR Ada i ja ga imam ali se dosta razlikuje zato sam pitao za godište ! :cao:
 
Odg: Setvospremači

Nakon obrađenih oko 250 hektara (radna dubina 10-15 cm) u višnjiku došao je red na zamjenu pačijih nogu na S oprugama sjetvospremača Našička Zvijezda 2,8 m. Prilažem jednu sliku da se vidi koliko su se pačije noge potrošile. Inače tlo je Pseudoglej lesivirani što znači dosta teško tlo.

 
Odg: Setvospremači

planiram da na mom spremacu stavim umesto obicnih koplja,pacje sape a me interesuje gde se mogu kupiti po najnizoj ceni i dobrog kvaliteta :bravo: :bravo: ja sad zvao hudjika i cena jedne pacje sape je 90din+pdv :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

danas sam na najlon pijaci u ns kupio 30 komada pacijih sapa za za moj spremac i to od hudjika iz temerina i nasao kod njega najjeftinije pacje sape samo 90din/kom a kod mene u selu traze preko 200din/kom ::lose:: pa sam zato kupio od hudjika zato sto ima kvalitetne dobre i jeftine pacje sape i danas sam sa mog spremaca skinuo obicna koplja i stavio te pacije sape i dotegao sve srafove,i sad je spreman za rad i mislim da ce ga case jx 95 lako i bez muke vuci> :D :ppozdrav:
evo par slika pacijih sapa
1z5jm0p.jpg

evo malo sam i poredio obicna koplja sa pacijom sapom koja ima precnik ili sirinu od 115mm a koplje svega 35mm i jedna pacija sapa je sirine kao 3 obicna koplja i 3 put bolje uradi :ppozdrav:
atpvdv.jpg

i na kraju evo kako izgleda moj spremac 3,2m sa svim pacijim sapama
33ys2e9.jpg
 
Odg: Setvospremači

naravno lalo :ppozdrav: ima case da peva sa ovim spremacem a pacje sape su mama za divlji sirak i korove jer sve izvuce iz zemlje u samo jednom prohodu :D
 
Odg: Setvospremači

Johny s proleca sam i ja stavio pacje nogice,otac je kupio na najlon pijaci bas kao i ti od Hudjika i vec se potrosile,suzile se mozda 0,5-1cm sa oba boka,a uradio sam sa mojim 4,5m setvacem nekih 60 jut.
 
Odg: Setvospremači

Pacije sape odline su za izvlacenje svega iz zemlje,a najbolje izvlace VLAGU.
Samo ti paciviraj u prolece i leto pa ces ubrzo videti efekat.
 
Odg: Setvospremači

Jes vala bas! Da su pacije sape tako dobre onda nebi stavljali na setvospremace koplja!
 
Nazad
Vrh