Setvospremači

Ide teže pošto je friško oranje (nije se sleglo) 6-a kornjača je 9-9,5km a 5-a zec je 10-10,5km, za prvo gaženje sasvim ok brzina rada, setvospremač miran, nema velikih trzanja, poskakivanja a konji svi upregnuti, ko zna možda i nisam upravu, ali no, kako god.
 
Kod spremanja jako puno zavisi i do tipa zemljista....Svako bi svoje trebalo da zna najbolje, nema nepisanog pravila....
 
Da dodam i ja..imam i rusvsje i koskilde originsl danski 3.7 a eno pored njega u basti i 2.9 imt..veci vucem malo sporije to stoji,kso nikola stoje napisao,manji mozes vuci kojom hoces dok ne ispsdnes iz kabine,al ne mogu da se porede..ovaj manji ko bicikl naspram velikog..da napomenem da i mi u vinskom sremu imamo brega samo tako..i ako sa vecim ide brzina dve manje ucinak je veci sa manje nafte i vise mi se svidja kako spremi mada neku razliku u nicanju i prinosu nisam proveravao..moj glas ide za 3.7..
 
Nikola čim ti njemu nisi otvorio šiber na maski slabo ti njega voštiš:haha:,moj 820 se upiša kad vidi malo brega u drugom prohodu...sa 2,9 imt-om.Ali svakako mislim da se više isplati ova varijanta 3,7,što se tiče nafte i učinka, ali to mu je plafon mislim da piški u drugom prohodu i da mora da se popliči.
 
A meni drugi put lakse traktor vuce,ili sam ja nesto pomesao? Prvi prohod po oranju i da mogu ne smem terati brze kad skace traktor,a drugi prolaz samo linjaj..doduse nikad ne teram oba prohoda isti dan,bude nekad i mesec dana razlike,verovatno se zemlja slegne pa tockovi ne upadaju mnogo..

- - - - - - - - - -

A i drugi prolaz nema potrebe ici do kine..samo setbeni sloj,do 10 cm..
 
Onaj snimak sa 82 ks vuce 3,6m sjetvospremac ,i da ide 10-11km , meni vise lici na 5km.Tek kad valjak pocne da dize zemlju u zrak , onda je brzina 10km +.
 
Утиче влажност, али ако имаш довољну брзину земља ће и даље летети на све стране, само у овом случају ће бити грудве, не фина ситна, када је рецимо сувље доста....
 
E to je bio posao sa veoma malom potrosnjom goriva.
160ks i 3,7m spremac je prava mera.

Radilo se o drugom prolazu,mali traktor nije mogao da postigne dovoljnu brzinu da spremi kako smo zeleli,pa je tako ispalo...inace potrosnja uopste i nije bila veca-traktor se igrao sa njim,a gas na nekih 1500 obrtaja...

- - - - - - - - - -

Srđane otiđi noću pa pogledaj pod svetlima kako izgleda, pazi da se neiznenadiš, tvoja zemlja je teška za obradu i treba da je težak mada i taj konskilde nema više od 900-950kg tako da šeta u prvom prohodu levo desno kao brisači ali no,velika većina vuče setvospremače manjeg zahvata koji su lakši.

Sale pisao sam da se radi o drugom prohodu...a sto se tice tezine ne znam tacno,ali ako ti nesto znaci mtz 82.1 sa svim tegovima napred dize prednjicu cim se malo da gasa pri kretanju...
 
Мого би глат да му накачиш малко већи:osmeh:....

- - - - - - - - - -

И једна снимак који се загубио на компу, а ја га случајно порнашао када сам чистио ту партицију.....
 
Jbg velike su to masine..ovaj maticev da pojede sve pred sobom..a i kejsonja je zivotinja..kupicu i js velikog rusvsja paš da viš kak leti..
 
Radilo se o drugom prolazu,mali traktor nije mogao da postigne dovoljnu brzinu da spremi kako smo zeleli,pa je tako ispalo...inace potrosnja uopste i nije bila veca-traktor se igrao sa njim,a gas na nekih 1500 obrtaja...

- - - - - - - - - -



Sale pisao sam da se radi o drugom prohodu...a sto se tice tezine ne znam tacno,ali ako ti nesto znaci mtz 82.1 sa svim tegovima napred dize prednjicu cim se malo da gasa pri kretanju...

Znam da ga cima pošto sam probao da ga nosim isto original konskilde samo ubačeni rotori i nosači rotora od consuma i merio ga, ja vučem consuma 3,2m sklopivi (krajnja širina 3,55m na rotorima) i nije problem vući ga koliko je problem nošenje (950kg) ali radi posao kao i ovaj kolegin konskilde.U drugom prohodu već nebi trebao da ga šeta, slažem se sa tobom.
 
Na predhodnoj strani sam okacio snimke iz poslednje tri godine.Isto tako ga i nosi bez problema malo poskakuje napred nista strasno.Sada sam nesto zatvarao bez duplih tockova cini mi se da ide malo teze.Teram 6 kornjaca ili 5 zec

I mi smo godinama koristili tu kombinaciju. Brzinu u km/h neznam jer moj 82.1 iz 1999 nema brzinomer ali smo vukli spremac od 3.7 u prvom prohodu u 6 kornjaci, a u drugom prohodu 5 zec ili 7 kornjaca.
 
Ja sa istim traktorom nikad preko 5te nisam isao...i ta peta je bilo ponekad i retko...vecinom 4ta spora kornjaca i tu je kraj.
 
Nazad
Vrh