Setvospremači

Moze da vuce 90ks 3,6. Ja sam sa Belarusom 920 vukao 3,7 vukao je kako je vukao nije neka dubina, a nije ni brzina neka. Sad vucem 2,9 sa istim traktorom i radim sta hocu i kako hocu i koliko hocu. Za traktor od 90ks idealan je spremac od 3,2 metra, veci moze vuci ali po meni nije to to.
 
Jel a vi bi jedno 15km da ga vučete pa da odckače ko jarac po njivi a od zemlje da se napravi pepeo.

Kad je "pravi" setvospremac-on ni na 15 km ne skace...original konskilde 3.7 smo vukli sa 160 konja,pa nije skakao...sto kaze diklofen-teze ga nositi-nego vuci(tezak ko tuc,ram jaci nego na imt od 6.5m)

- - - - - - - - - -



Inace nekad ga je nosio 82,i jako mu je tesko bilo-105 ks mu je prava mera.
 
E to je bio posao sa veoma malom potrosnjom goriva.
160ks i 3,7m spremac je prava mera.
 
Srđane otiđi noću pa pogledaj pod svetlima kako izgleda, pazi da se neiznenadiš, tvoja zemlja je teška za obradu i treba da je težak mada i taj konskilde nema više od 900-950kg tako da šeta u prvom prohodu levo desno kao brisači ali no,velika većina vuče setvospremače manjeg zahvata koji su lakši.
 
Ima kod mene brega dobrog nije sve ravno a i zajebo sam se kod tanjirace kupio novu 28 diskova vrsacku pa traktor u drugom pohodu poskakuje bolje manji . Na vašaru u rumi nude agromerkur 2,9 dupli rotori za 950 eura sa pacijim kljunovima mislim da ima prostora za cenkanje , razmišljam se da nađem imt konskinder polovan gledam na oglasima možda je pre kvalitetnija materijal otkud znam.
 
Na prolece cu zakaciti za rusa 82 imt 3.7m i napraviti snimak u radu.Kolega Nikola koristi tu kombinaciju i kacio je snimke pa sad on moze a vi niste ni probali a govorite da ne moze.
 
Na prolece cu zakaciti za rusa 82 imt 3.7m i napraviti snimak u radu.Kolega Nikola koristi tu kombinaciju i kacio je snimke pa sad on moze a vi niste ni probali a govorite da ne moze.
Na predhodnoj strani sam okacio snimke iz poslednje tri godine.Isto tako ga i nosi bez problema malo poskakuje napred nista strasno.Sada sam nesto zatvarao bez duplih tockova cini mi se da ide malo teze.Teram 6 kornjaca ili 5 zec
 
Ja sam imao tu konbinaciju pre nego Nikola, tako da znam šta pričam ako ste na mene mislili. Ako daska spuštena i rotori pozadi malo podignuti mtz 820 nema neku brzinu u radu.
 
Nazad
Vrh