Setvospremači

Standardne. mada razmislicu o ovoj opciji ya ove germinatorske ako vec ima iskustva da manje vade vlagu i lakse se vuku... u ponedeljak cu poruciti u plamenu. Danas sam proso celo Kosovo i nigde nisam mogao naci sparing 12mm ili pa 10mm za ram. Moracu ram od kutija 5*5*2,5mm. a za sparing ili flah da se snadjem da nosem iz Srbije, jer s opruge mora na njih da kacim...
 
Ne mora da znaci da sam u pravu. To sam procitao na forumu. Neka napisu iskusniji.
Jel rotore pravis ili isto kupujes iz Plamena?
 
Rotore sam kupio, fabricki sa drljace ... samo ovaj sparing me muci nemam ga ovde naci, najdeblji je 8mm puta 40... vraticu se bas da pogledam ya ove opruge
 
Kako se menjaju zice na rotoru setvospremaca, prosle godine mi je dosta popucalo pa bi trebao da menjam, da li postoje leve i desne... Jel ima neka caka kod menjanja... I kod koga uzeti iste da opet traju bar 30 godina::pomoc:;
 
Germinatorska dugačka opruga je 10 eura.

Da li kod vas prave razliku u cjeni ravnoe ili zakrivljene "S opruge" ? Kako mi se cini da kod nas kostaju jednako i ravna i zakrivljena.

Ja sam prosle godine uzimao 22 komada kompletna sa vec namontiranim kopljima (made in Italy) i trazio sam popust na kolicinu i dobio sam ga. Jedna zakrivljena standardna (valjda je to velika) "S opruga" me tako izasla ravno 50Kn (redovna cjena 63kn) sto ispada izmedju 6.5 i 7€ (racunam 1€ - 7.5Kn). Neka je 7, puta 22 komada to izadje 154€ za razliku od 220€ koliko bi kostalo kod vas...

Ovo sam primjetio i na Rumskom vasaru da su neke stvari tamo dosta skuplje nego kod nas po trgovinama, jos tko je u sustavu PDV-a pa izbije pdv koji je kod nas 22% to nije mala stvar, pogotovo meni koji se imam ohoho voziti do Rume.
 
Procitao sam, hvala manjevic, ipak cu obicne s opruge. Meni ce izaci 830 din ili 7e. trebace mi oko 35 komada jer pravimo 2 spremaca mada ne verujem da u plamenu ima cenkanja oko cene na kolicinu...
 
Ovde na Kosovu mi je 10e po komadu. sto je 3 e razlika e sad na 35kom ispada 100e. nece valjda postarina biti vise od 2hilj do Kostolca,... koliko mogu tih 35 da imaju kg
 
Ovo sam primjetio i na Rumskom vasaru da su neke stvari tamo dosta skuplje nego kod nas po trgovinama, jos tko je u sustavu PDV-a pa izbije pdv koji je kod nas 22% to nije mala stvar, pogotovo meni koji se imam ohoho voziti do Rume.

Iskustvo me je naučilo da nove stvari ne kupujem u Rumi na vašaru. Prošle godine sam hteo da uzmem nekoliko S opruga za rezervu i još dok sam bio na vašaru pozovem par radnji u Šapcu i kod svih su te opruge bile jeftinije. A tamo dobiješ i račun.
Znači samo polovne stvari, rezervne delove, onu gvožđuriju gledaj :osmeh:
 
Upravo to i govorim. Samo ono sto ne mogu naci kod nas sam kupovao u Rumi. Lanac za OLT mehanicku sijacicu kukuruza i spirale za istovarnu cijev kombajna mi padaju na pamet.

Od novih stvari u Rumi kupujem CX lezajeve (oni su valjda jedina roba koja je duplo jeftinija u Rumi nego kod nas a sluze jaaaako dobro) i naj jeftiniju mast za podmazivanje koju nadjem. Jednom prilikom je to bilo 16kg za 20€ masti jako dobre kvalitete... Kako se kad potrefi.

Za sjetvospremace MOZDA zice za IMT valjke jer to jos nisam vidio kod nas da ima. Federe i potrosne djelove je ludost uzimati tamo ako je cjena istovjetna onoj u trgovini. Sto kaze kolega u trgovini dobijes racun kakav-takav a u Rumu se ide kupiti pokoja sitnica i zasjesti u sator ;)
 
Ovde na Kosovu mi je 10e po komadu. sto je 3 e razlika e sad na 35kom ispada 100e. nece valjda postarina biti vise od 2hilj do Kostolca,... koliko mogu tih 35 da imaju kg



meni je postarina izasla za 30 s opruga i 6 potiskivaca daske i 4 kucista sa lagerima 2000 dinara i 7e komad
 
Nazad
Vrh