Setvospremači

Bobo ko ima tu potrebu ? U brazi sa IMT je sve preko 1BH izbijanje kamena iz bubrega,ovako u 1BH samo pesak dobro promuckan.
 
Moram se nasmejati... :haha: .Ja mog IMT-a prvi put teram 2.brzom,a drugi prohod 3.polovljenom :haha::ppozdrav:
I ne izbijam kamenje iz bubrega...
 
Da li neko vuče branu iza setvospremača? Imam Rau 2.8 pa me interesuje način na koji se kači brana. Dosta je teška i iz jednog je dela pa bi bilo možda najbolje pomoću nekog čekrka da se podiže i spušta. Da li neko ima neku fotografiju ili predlog?
Raskacices ti to brzo,kud je rus neokretan tu jos i brana za koju moras krenuti dok se ne izvuce ispod setvospremaca i maximalno paziti,za zitnu sa diskovima je lako ako se i podvuce pod sejalicu diskovi predju preko nje i teraj dalje. Lanac je dobro resenje.


Spajicu kad si se ponovio sa 560-565 ? Jel to neki propotip kad ima i polovljenje brzina ili samo menjac malo preskace ? :osmeh:
 
Kod mene je isto laka zemlja. Ako se zatvori brazda, posle pred setvu se moze jako lepo spremiti iz jednog ili dva prohoda setvospremacem. Normalni pricam o zimskom oranju.
 
Jel ti ne pratis temu? Za sjetvospremac je potrebna brzina a 1BH moze biti zadovoljavajuca tebi s 560 i velikim gumama ali meni s 549 nikako nije. Radio sam tako jedne godine kao i Sanana, s proljeca podrljano oranje i par dana pred sjetvu soje 549 i sjetvospremac... BOZE SACUVAJ, gruda koliko hoces, dubina rada sijacice nejednaka totalno, drljaca na sijacici nije odradjivala posao kako treba. Dovoljno ti govori da nisam jedini koji ovdje tanjura prije rada sjetvospremacem. Da li je do tipa zemlje, ne znam ali je jednostavno tako.

Od prvog dana od kako sam ovdje clan svi pisu kako je za sjetvospremac bolje "brze a uze" a i ti si sam to pisao par puta.

Znam kakvu zemlju ima Sanana jer je i moja jaaako slicna njegovoj zato sam i napisao odgovor na njegov komentar da ne tanjuraju nista u proljece a na slici se vidi s kojim traktorom i sjetvospremacem priprema zemlju.
 
Bobo, sta se ti brines. Kada zakacis za Brenu spremac od 2,4m. Em ne oseca Brena, em mozes da teras brzo. Mani ti njega, on sa 560 vuce 2,2m, za taj spremac treba barem 90ks.:osmeh:
 
@Matic samo bradu pustis i nemas jeda. :osmeh:

@Bi zeleni za ram...ima kod mog komsije onaj Majevica spremac sto je nekad bio moj i bio sklopivi,2.4m sirine po potrebi moze da bude spremac ili podrivac,zavisi od radnih tela,ram je sposoban za oboje. :riba:

@Manjevic sve se nadam da ce do proleca srediti onog Internacionala da ga uposlim sa spremacem od 3m,ali izgleda ce morati 560 da radi,a ako mu bude tesko ima i ferdzu da mu prikacim.
 
Naravno da ubacujem u pricu 549 jer je od njega cjela rasprava i krenula ;) "Zasto tanjuram prije rada sa sjetvospremacem"

Kazem ti da podrljano oranje u jesen mogu s 549 raditi samo u 1BH a to nije posao u mojoj zemlji jer ispada jako puno krupnih gruda jer se zemlja brzo slegne i opet postaje "cjelac". U takvu "pripremu" ja ne zelim sijati. 560 u 1BH ide nesto brze od mog brata u 549 ali ne puno. Kad potanjuram zemlju jednom malo ju "prozracim" 549 i sjetvospremac prave odlicnu pripremu za sjetvu jer federi i valjci odradjuju posao zbog brzine.

Isto tako sam pisao da je kolega s 560 posudjivao moj sjetvospremac i terao ga je danima i kaze da mu je prava mjera iako ima 14.9 gume na 560. Takodjer tanjuraju prije sjetvospremaca.
 
NA tačno to mi i treba.Jos ako ima "uske" za nadogradnju-prosirenja onda odlično.Jel to samo ram bez opruga?Ako ti nije tesko proveri mi za cenu.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Koliko sam pratio pisao si da je zemlja kod tebe laganica a sada ispada da je teška betončina.

Lagana je za oranje, to stoji. Gledaj slike i videe na youtubeu, ima ih koliko hoces. Imam par komada zemlje gdje je ona zutulja sto se lijepi za daske na plugu i to je bas bas katastrofa, tamo i brena grebe na sve 4 ako ne podignam plug. imam na dosta njiva vise tipova zemlje u istoj duzi 2-3 razlicita tipa ali 539 je godinama radio 12 jutara zemlje s 2x10" plugom i tanjuracom 20 diskova. Ovdje prevladava 539 i NITKO ne ore jednobraznim plugom...

Ovdje je rijec o pripremi iz jednog prohoda sjetvospremacem, ne kazem da je beton, nego jedan prolaz sjetvospremaca po podrljanom oranju ne priprema zemlju za pripremu jer moj traktor ne moze ckvalitetno vuci moj sjetvospremac u tim uvjetima. Moze 1BH ali to je presporo da bi valjci radili posao koji trebaju i ostaje jako puno gruda iza mene. Zemlja je laka i brzo se slegne od 2. mjeseca do 4. kad sijemo soju npr. gornji sloj ostaje vlazan, ne prosusi se dovoljno i zato i ostaju grude. Ja ujutro krecem tanjurati a oko podne brat ide za mnom sa sjetvospremacem jer se taj gornji sloj dovoljno prosusio da se zemlja iza jednog prohoda sjetvospremaca SIPA u idealno pripremljenu.

Od kako imam RD, ni ne pomisljam na sjetvospremac, imam manje prohoda a bolje odradim posao.

Molim da se cita kompletna rasprava a ne da se samo svi nakacite na zadnja 2-3 komentara pa me tu prikazujete kao da je nesto izmisljam ili lazem. Ja od toga nemam NISTA kao ni vi. Mozemo se prepirati "ciji je veci" do prekosutra ali opet svatko ide kuci s onim sto ima, nece niciji u medjuvremenu narasti.

Samo sudjelujem u jednoj raspravi i objasnjavam moju situaciju i usporedjujem sa Sananom jer on ima najslicniju zemlju mojoj.
 
Mislis da stavi pacije noge da izvuku napolje vlagu i buse,a iza da ima duple rotore a moze i branu da razbije bolje te buse,jel na to mislis ?
 
Nazad
Vrh