Setvospremači

što mislite o ovom sjetvospremaču, cijeni ga 620€, širina 170cm, malo radio, prvi vlasnik, vukao ga ferguson, a ja bi ga isto vukao sa fergusonom......nadam se da bi to išlo, ima naprijed i dasku za ravnanje, i dosta jaka konstrukcija za tako mali stroj.......valjda će ga fergo vući.....novi dođe oko 1500€







 
Kod nas vuku imt-ove od 2.2m sa duplim rotorima drugom brzinom i samo šuškaju, ali je 539 u pitanju, ovo na snimku mislim da je 533?
 
da, ovo sam radio sa 533.......tako da mislim da bi išao sa ovim 1,7m, iako bi mogao reći da mi se čini da je taj teži od ovoga što sam vukao na snimku od 2,2m
 
Ice to. Meni se ne dopada resenje rotora. Mislim da ce to da skakuce kad naidje na grudvu. Najbolji sistem je sto je Metalogradnja vrbas pravila po Rau licenci. Tu ceo setvospremac se nasloni na valjke i nosi se na njima.
 
mislim da nebi skakutalo, jer taj zeleni je teži od onog rau plavo-crvenog sa snimka, on je puno lakši od tanjurače, a ovaj je puno jače napravljen, željezni profili su puno jači.......djedica kaže da je prvi prohod išao prvom, a drugi prohod sa drugom brzinom......onako cjena, 600€, djeluje mi puno, neda ispod ni eura.......500€ bi nekako bila realnija cjena, samo......ako pogledam, da na njemu treba samo podmazati zadnje valjke i raditi, nema ulaganja, onda možda da i progutam i tih 100€ i odem po njega.......neznam.....????
 
Na setvospremac IMT 2.9 m koliko platna imaju spoljne gume??Neki kazu da treba sa 8 platna kao na male viljuskare dok kod mene je bilo samo sa jedno platno.Gume su Obilicevo da li su originalne,prve ili menjane to neznam zato i pitam.
 
Jel neko kupovao Vogel-Nootov spremač iz Novog Bečeja???Kakva su iskustva i utisci???:ppozdrav:
Po mom mišljenju spremač je odličan, kopija verna "konskilde"-u
Kod nas ih ima dosta, jedino su veći primerci,(7 i 8m), malo nezgodni za transport pošto ih prave sa bazom od 2,5metara pa su krila "višlja".
Moraš jako paziti koliko ga podigneš inače kući doneseš svakaki kabela...
 
evo i ja se danas ponovio, otišao fergusonom po njega, tamo i nazad 110-120km.........ipak uzeo onog sa gornjih slika, razmak između opruga je 170cm, a valjci su 180cm......sutra ga probam, evo i par slika

dosta je težak, ima 18 opruga i 2 reda valjaka, te dasku za ravnanje......ferguson će se znojiti s njim......







 
Jel koristi neko pačije šape na spremaču , da li puno izvlače vlagu vredi li ih staviti?
 
Pačije šape samo u varijanti ako ima puno trave, jedino im je to plus sve ostalo im je minus...
 
Ludo vreme doslo da bi trebalo imati 2 komada jedan sa pacijim nogama da vadi vlagu kao sto bi trebalo ove godine i jedan sa ravnim oprugama za godine kao 2013 i one dalje...
 
Ludo vreme doslo da bi trebalo imati 2 komada jedan sa pacijim nogama da vadi vlagu kao sto bi trebalo ove godine i jedan sa ravnim oprugama za godine kao 2013 i one dalje...

Skupa varijanta. Bolje samo na oprugama menjati radna tela, pacije noge ili koplja u zavisnosti od godine. A ko je neodlucan onda 50/50. :osmeh:
 
Nazad
Vrh