Setvospremači

Kad ih gledaš ovako misliš klasika i nikad mu nebi dao tu kilažu ali vaga kaže drugačije, zato i rade dobro zbog te njihove težine, kad setvospremač skače ko jarac za traktorom nema od te rabote ništa.
 
tezak je 1500kg,standardna varijanta se radi sa prednjom gredom 80x80 a zadnja 60x60,ja sam uzeo od varijante 6 metara sa prednjom gredom 100x100 i zadnjom 80x80,jace flahove na rotorima i piramida je uradjena jaca za 6m,uzeo sam jacu konstrukciju jer mi neke parcele nemaju leniju s obe strane pa se negde mora malo i sa spustenim spremacem namotati pa sam zato uzeo jaci al u sustini nije bilo potrebe,tezak jeste al zato radi pun gas,nije problem ga vuci a ni nositi nego je malo problem ako su uvratine neravne i ako je odorano od lenije ka njivi i onda kad traktor upadne tockom i kad ga zaljulja i cimne nije bas zgodno za spanere,nije mu tezina u rotorima nego u glavnoj konstrukciji koja nije od flaha kao imt i ferokop,i zato sam ga i uzeo......
 
Namestio sajlu za sklapanje speemaca
nalozi1.php
20150304152238.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

20150304152233.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Nikola jel to jedno krilo iz kog razloga nisi namestio na oba kad si se već odlučio za to koliki je to spremač?
 
Jedno padrugo krilo.Neznam ni dali bi cekrk izdrzao da dize oba krila.Inace čekrk sam platio 2200din.
Slobodno namesti na oba krila,nece ni dizati oba odjedared,vec jedno,pa drugo.ja sam svojevremeno dizao krila rucno,pa namestio na klip,ali kada moram cesce raskacivati masinu,usporavaju me creva,pa sada pravim na dve jake opruge,krila se dizu silom od svega par kila.
 
Ja imam klip i creva od agromerkurovog spartaca samo sto me mrzilo po ovoj zimi da budzim, a ovo rucno sa cekrkom sam napravio za 10min.

- - - - - - - - - -

Video sam negde u oglasu samo neznam de neke velike opruge.
 
Zato mislis da ima dasku? Zbog onih kao nosaca ispred?
 
Poslednja izmena:
U pravu si bio kolega za dasku. Ima dasku, dobro da si primetio, inace ja ne bi ni pitao za nju.
Sutra ide Miroslav, tj. clan Mirmag, da pogleda spremac, pa cemo da vidimo sta ce biti....
 
Nazad
Vrh