Setvospremači

Da vucem tanjiracu zbog 20 mezara outa ne isplati mi se. Jer mi nikako u selu da se dogovorimo pa da u prolece sredimo puteve. To je u Calmi nemoguca misija. Pa sam po navuci setvispremacem to uradio. Al zaboravih za ove ponistavace tragova, a kad sam se setio kasno bilo...
 
Meni su danas skoro otpali rotori zbog lošeg konstrukcionog rešenja Na IMT-FOP setvoispremaču 2,9m, ali i zbog loše lenije. Hteo sam prvo da sredim leniju, ali je izuzetno tvrdo i nisam hteo da rizikujem S opruge. U svakom slučaju sam izdangubio dobar deo poslepodneva dok se to nije sredilo...
 
Imam taj spremac 2,9 fop kupio sam ga od kolege Vladamax,njegov matori ga je kupio novog ko zna kad,nikad nije pukao niti se pokrivio promeneno je par opruga sve ostale su original njegove,koliko je jutara uradio ne zna se.Kakvi ponistivaci traga kakve gluposti ako to treba znaci da se radi po vlaznom a samim tim i hvata se na valjke itd al sta ces nove tehnologije.
 
Zavisi od traktora , evo kod mene je problem što je traktor 5.5t a gume pouske 18.4 r38 , i kad je suvo tragovi budu nabijeni . Znači ili gume 650-700 ili duple , a realnije ti brisači.
 
Koliko to zadovoljstvo kosta??? I ja bi stavio na moj spremac...
U Agrolu u Temerinu 1800din komad(komplet motika i ojacanje) Mikron Sirig ima za 2800 i neki veci za 3800din

A ovaj nosac smo pravili od gvozdja iz avljije. Taj deo u koji se uvlaci motika je lanac od grla sa Zmaja skoro savrseno odgovara uz malu preradu cekicem a definitivno zadovoljava kvalitetom
 
A ove opruge sto pucaju na setvospremacima u njivi gde obicno zavrse,u gumama traktora ili......
 
Imam taj spremac 2,9 fop kupio sam ga od kolege Vladamax,njegov matori ga je kupio novog ko zna kad,nikad nije pukao niti se pokrivio promeneno je par opruga sve ostale su original njegove,koliko je jutara uradio ne zna se.Kakvi ponistivaci traga kakve gluposti ako to treba znaci da se radi po vlaznom a samim tim i hvata se na valjke itd al sta ces nove tehnologije.

Dupli rotori vise na nosačima koji su zavareni za jedan flah koji se jako uvija pod teretom rotora. Taj flah na središnjem delu ima dva nosača sa kojima je zašrafljen na ram setvospremača, i pukao je var na ta dva nosača pa su rotori podleteli pod S opruge, tako da je jedna S opruga ušla u žice rotora. Sad je taj flah podupret (od nosača zadnjeg reda S opruga - ka donjoj ivici flaha) na mestima gde su nosači pa flah više ne može da se uvija... Nisam slikao, ali imam sliku kako je to uradio jedan moj poznanik, kod mene je samo donji podupirač stavljen, dok podupirač na gornju ivicu flaha nismo stavili.


upload images free
 
Obično završe u kabini pa poslije se prodaju u staro gvoždje..
A sta ce onaj ko nema kabinu:osmeh:
Pitam zato sto kad kod nas neko lomi igle na sunce grabljama to zavrsi na njivi,pa mnogima napravi karambol kad proguta presa ili zavrsi u gumi od traktora.Tesko je to uociti na njivi kad pukne,treba naci u zemlji.
 
Dupli rotori vise na nosačima koji su zavareni za jedan flah koji se jako uvija pod teretom rotora. Taj flah na središnjem delu ima dva nosača sa kojima je zašrafljen na ram setvospremača, i pukao je var na ta dva nosača pa su rotori podleteli pod S opruge, tako da je jedna S opruga ušla u žice rotora. Sad je taj flah podupret (od nosača zadnjeg reda S opruga - ka donjoj ivici flaha) na mestima gde su nosači pa flah više ne može da se uvija... Nisam slikao, ali imam sliku kako je to uradio jedan moj poznanik, kod mene je samo donji podupirač stavljen, dok podupirač na gornju ivicu flaha nismo stavili.
Izbacio sam sliku zbog velicine.Ovo ojacanje sa slike je pic.in dim,pucace ti kod tog pojacanja.Slikacu ti sutra kako to stoji kod mene,reseno za vek i vekova.Inace to im je jedina slaba tacka.
 
Ma ja sam hteo da umesto tri nosača rotora stavim još jedan, i da onda sva četiri rasporedim tako da budu naspram oslonaca na ram setvospremača. Ali eto nisam to odradio pre sezone, a sad je bilo daj samo da se nekako spremač osposobi da se vratim na njivu, da bih stigao da odradim sve pre kiše koju najavljuju za danas.

Hvala na pomoći, jedva čekam sliku! :ppozdrav:
 
Ma ja sam hteo da umesto tri nosača rotora stavim još jedan, i da onda sva četiri rasporedim tako da budu naspram oslonaca na ram setvospremača. Ali eto nisam to odradio pre sezone, a sad je bilo daj samo da se nekako spremač osposobi da se vratim na njivu, da bih stigao da odradim sve pre kiše koju najavljuju za danas.

Hvala na pomoći, jedva čekam sliku! :ppozdrav:
Ja sam taj problem resio na spremacu 3,3m tako sto sam povezao piramidu i nosace rotora uz pomoc dva lanca.Kada se spremac nosi tada su lanci naspanovani ,a kada priprema tada se lanci olabave sami od sebe. jednostavno i nema pucanja na kriticnom delu
 
Ovo geometrijsko telo ne postoji, nigde na kugli zemaljskoj ne postoji dvougao.... :sta:

Ha-ha , imam i ja pravo valjda da izbacim neku novu riječ :haha:.

Mislio sam na ovakve

timthumb.php
 
Dukej I ja sam to prvo resio kada sam kupio polovan setvospremac.. Ali kod mene je vec stigao puknut. Pa smo ga nekako ojacali, udruzeno, moja ideja I pare, majstorske ruke I struja. Ali svakako mora se lagano voziti po ataru.
 
Evo slika kako je to kod mene juče urađeno. Zbog žurbe je urađeno ovako, ali očigledno je da te potpore moraju dobiti i vertikalni deo jer vidim da su i one počele blago da se savijaju.




 
Nazad
Vrh