Setvospremači

Pozdrav.

Da li neko zna da mi kaze kako se redjaju zubi na imt 2.90 setvospremac?
 
Sutra ce najverovatnije da ga kupi clan Okrim. Tj. kupice ga on za mene, da ja ne bi prelazio toliko km.
 
Jedno pitanje inspirisano prethodnim postom ali je off za ovu temu, pa moderatori neka brišu post ukoliko smatraju da treba.

Kako se kreću cene prevoza priključne mehanizacije (tipa plug, prskalica, ciklon...) za udaljenosti do 150km (u jednom smeru gledano od mog mesta), kako pronađete nekog ko to radi, i sl. saveti vezani za ovu problematiku?
Ja sam do sad uvek bio prinuđen da gledam i tražim mehanizaciju u blizini mog mesta, tj. odakle bih je mogao doneti traktorom. A možda bih mogao da gledam i nešto što mi nije u blizini ako bih znao ko to i po kojoj ceni može da odradi. Kod mene u okolini ne znam za uslužni prevoz tog tipa (a da nije veliki kamion), pa zato pitam.
 
Jel ta cena, 1e-1km, jel se to gleda u jednom smeru kilometraza ili u oba pravca?
Za te manje masine,manjih gabarita i manje tezine je 0,7-0,8 do evro po kilometru (u jednom pravcu se racuna kilometraza). To moze da preveze obicna slep sluzba. Vece masine,npr.kombajn cena je 1 do 1,2 evra po svakom predjenom kilometru (i pun i prazan) plus putarine,plus viljuskari za utovar i istovar.
 
Nije mi do sad niko nista prevozio pa nisam znao, a trebace mi uskoro prevoz, ja sam mislio da se to 1e placa u oba pravca i za manje masine!
 
Jedno pitanje inspirisano prethodnim postom ali je off za ovu temu, pa moderatori neka brišu post ukoliko smatraju da treba.

Kako se kreću cene prevoza priključne mehanizacije (tipa plug, prskalica, ciklon...) za udaljenosti do 150km (u jednom smeru gledano od mog mesta), kako pronađete nekog ko to radi, i sl. saveti vezani za ovu problematiku?
Ja sam do sad uvek bio prinuđen da gledam i tražim mehanizaciju u blizini mog mesta, tj. odakle bih je mogao doneti traktorom. A možda bih mogao da gledam i nešto što mi nije u blizini ako bih znao ko to i po kojoj ceni može da odradi. Kod mene u okolini ne znam za uslužni prevoz tog tipa (a da nije veliki kamion), pa zato pitam.

Za tako manje prikljucke najjeftinije je da zamolis prijatelja sa auto prikolicom da ti dotera ili ako imas nekoga sa kombijem. Kostanje je potroseno gorivo. A imas i opciju da pitas prodavca da li bi mogao da ti preveze tu masinu ili zna nekoga iz sela ko to radi. Poenta je da pre nego sto odes da gledas imas siguran prevoz i znas cenu prevoza, pa na osnovu toga kalkulises da li se isplati pazariti ili ne.
 
No code has to be inserted here.



No code has to be inserted here.

No code has to be inserted here.



Ако може помоћ пријатеља:osmeh:
Треба да купим сетвоспремач за Р65
Сада сам гледао на огласима и прилично сам збуњен.

На купујем-продајем човек из Г.Милановца нуди нов за 52.000
са 4 реда опруга (21 ком) са ротором од флаха и штеловањем
дубине на њему.Ширина 2.2м.
Доплата за даску напред око 100 евра.
Толико траже за половне па ми ништа није јасно.

Да ли су бољи са точковима или је довољно и штеловање дубине на роторима?
Да ли треба даска напред?
Да ли је предност велика ако има два ротора?
Поздрав.
 
Nazad
Vrh