Setvospremači

Evo kako radi prepravka.
img20150221144821.jpg
[/IMG]
img20150221144825.jpg
[/IMG]
 
Video sam u radu setvospremace sa dva reda ovakvih pakera i jako lepo rade.Mislim da ces imati problema sa drzanjem pravca u setvi,koji ti je razmak izmedju dva obruca?
 
Aaaa znam ko je zovu ga Klempa....Paker je zakon stabilizuje zemlju pred sejanje,pa masina seje idealno....Drzace pravac bez problema.
 
Poslednja izmena:
Jeste dobro,i mora da bude,nista ruznije nije ni ono pored sto nije uradjeno,mislim da u teskoj ritini ne bi se ni tragovi videli,nista ne bi uradio.
 
Sasa K @Slazem se s tobom,imao sam nesto slicno ,pa kad prodjem sa tim u ritini ni ne primeti se da sam nesto radio.
 
Ima jedan lik iz Nove Pazove ih je radio pre Kosanovića, a što se tiče paker valjka dobar bi bio posle oranja. Nevidim svrhu paker valjka u Proleće na dobro izmrznutom jesenjem oranju.
Slazem se da paker u prolece nije nista bolje resenje od 2 reda rotora (koje imam na spremacu).Kontaktirao sam kolegu Vasketa da i meni pravi pakere, ali da ih montiram iza podrivaca. Odnosno iza rotora na podrivacu.Tako da bih uz siroke (drugacije od fabrickih) radne organe na podrivacu, rotore i paker valjak, zavrsio posao u jednom prohodu. Dubina rada (sojiste, strnjiste) bila bih 25-30cm a ujedno pakerom zatvorena zimska brazda. U prolece ureja i jedan prohod spremace, setva ....
 
IMG_20150215_121818.jpg
Пре 10-так дана пазарио сам овај спремач,герминатор или како га већ ко зове...захват је 3,6 биће слика када се време пролепша и крене посао.
 
Nazad
Vrh