Setvospremači

Imam jedan priručnik za IMT i piše ovako u Uvod.

"Prosečan vek trajanja setvospremača iznosi 7 godina":osmeh:

Znači smanjili su radni vek, jer ja kad sam kupio pre 14 godina (1999 god.) pisalo je 8 godina !!!! Nema šta stvarno napredujemo :sta:
 
Povećali za 1 god.,moj priručnik je iz 1987.Napredujemo KAMENI ne sekiraj se...a tvoj je izdržao i 14 godina.:osmeh:
 
I moj glas ide starim dancima, samo sto se to sad teze nalazi polovno i vredi izvuci iz korova i srediti!
Moj je radio u nekom kombinatu i nisu uspeli da ga srede-polome, a ove nase male privrede kad bi zakacili ondasnji masinisti za 52xx bilo bi delova na sve strane sveta!
 
Od kad smo kupili onaj IMT-ov spremač iz mog oglasa nijedna opruga nije pukla.Sve su original Danske.Svaka odozdo ima utisnut žig.Na mom novom gde su italijanse već je bio zamena.
 
Pozdrav kolege poljoprivrednici.

Treba mi mala pomoc , hocu da kupim stvospremac za rakovicu 65 , pa mi sada treba savet koji da uzme , sa koliko m radnog zahvta , dali sa jednim ili dva pr valjaka , koji tip valjaka da trazim itd.
Hvala unapred. :ppozdrav:
 
Pozdrav kolege poljoprivrednici.

Treba mi mala pomoc , hocu da kupim stvospremac za rakovicu 65 , pa mi sada treba savet koji da uzme , sa koliko m radnog zahvta , dali sa jednim ili dva pr valjaka , koji tip valjaka da trazim itd.
Hvala unapred. :ppozdrav:
Pročitaj temu i sve će ti biti jasno. Komentarisalo se već 100 puta.
Po čemu se Danac setvospremač razlikuje od Imt-ovog?
 
Poslednja izmena:
I ja tvrdim da su te Danske stare i po 20 godina daleko bolje i izdržljivije od ovih Italijanskih.Da se razumemo ja pričam o tim novim koje ugrađuje 90% male privrede i koštaju 700rsd.
 
Slazem se sa tobom. Ali ni danske vise nisu kao sto su nekada bile. Nas prijatelj je kupio polovan Imt spremac od 6,5m ako se ne varam i zamenio je polomljene opruge novim danskim i kako je rekao mom matorom, vec ih je nekoliko polomio. One stare jos uvek stoje i rade kao da su juce napravljene...
 
Kod nas je zamenjeno sigurno pola opruga ali su i te sto su zamenjene pucale pa smo igrom slucaja pre par godina natrcali na originalne danske opruge nove i kupili ih-sada vise nema problema ali ni setvospremac vise ne radi od 2012. godine. Mislim da je zbir oko 4000kj uradjenih za 40 godina rada.
 
Sta vi radite kad toliko menjate te opruge,ja imam spremac od male privrede i dali sam promenio jednu do dve,a radi se dosta!
 
I ja imam IMT 2.9m sa duplim rotorima i danskim oprugama kupljen nov 198X i neke... I dan danas sve opruge su originalne ni jedna jedina nije pukla radio skoro svake godine preko 100kj+ od kako ga vuce rus, nije mu bas sve jedno.

( Lazem jeste pukla jedna komsija bio po neko cev kod mene i uzeo brusilicu da odsece koliko mu treba, bacio tu cev na spremac i nije gledao , zasekao jednu oprugu sa kraja 1cm duzine i 0.5cm dubine ja kada sam video poludio, kaze on "Pa nisam ja to namerno" uglavnom ta opruga je isla tako zasecene vise od 10godina i pukla je prosle godine, tu sam kupio sada oprugu od nasih prodavaca, ali sam rekao kumu u svajcarskoj da baci oko gde to ima tamo da se kupi i posto su, posto bih hteo da prosirim taj spremac - mada je slab za sirenje ili mozda da ga prodam jos se razmisljam o tome, ali ce ipak izgleda biti da ce dobiti penziju i zasluzeni odmor pod supom za stalno, a da ce biti kupljen nov. )
 
Oremo sa njima...najcesce se opruge lome ako se okrece u krug pri cemu dolazi do savijanja u stranu opruge. One su pravljene da trpe dosta velike sile koje su upravne na njih, a kada dodje do pojave ove druge, dolazi do pucanja..

- - - - - - - - - -

Mi smo hteli nas da prosirimo ali tu ima dosta posla, jer treba sa da se dosta ojaca ram kako bi bio u stanju da izdrzi mnogo vece sile, koje bi se prenosile na njega usled dodatih krila. Bilo mi zao da ga zakacim za kejsa da vidimo od cega je napavljen. Mislim da jadniku ne bi bilo svejedno
 
3m puna kapa...trebalo bi da su skuplni od spremaca..brat od ujaka ima germinator od 6m...odlicno radi prilremu...stvarno ne znam kolko ga ne platio...

- - - - - - - - - -

Severac nasao sam nase imt fop ferminatori tj. Fogel not...
http://www.vn-agrosrb.rs/germinatori.htm

- - - - - - - - - -

U prevodu tamara, teramo ih ko da nisu nasi....
 
Nazad
Vrh