Setvospremači

Moze da vuce 820 Fopov germinator od 3 metra i u prvom prohodu ali cesto hoce da krepa:


Claas je jos bio 'u razradi' pa ga nismo forsirali ali je cinjenica da se to parce gvozdja jako tesko vuce jer ima 60 malih opruga:


Kada se skinu ruda i tockovi, masina postaje nosena. Nisam siguran ali mislim da fali jos neki deo kao piramida da se zakaci napred i to je to.


 
Nesto se petljalo ovih dana...
kolemken-024.jpg

kolemken-025.jpg
 
6mm , plan je bio 8 al trenutno nije bilo, idu praznici... a zivci kratki... Ako se deformise pravicemo opet.
 
Skupo,bubu.Raspitivao sam se proletos, ako me secanje nevara (sto nije retko) oko 5-6000 je bio jedan segment 7cm sirine.
Ideja je da dodam valjak od "motanih" L profila, al , prvo da vidimo kako ovo radi, pa da vidimo ko ce to podici...
 
Prednji rotori su fiksni a piramida treba da ima "šlicovanu" rupu za toplink, da bi se omogućilo kopiranje tla.... Radna dubina se podešava visinom rotora (pakera) a toplink je u "plivajućoj" poziciji tokom rada...
 
Homoljac si prebacio poluge u šlicovane rupe, i godilo bi kad bi okretao traktor sa dignutim setvospremačom, digneš ti njega po malo koliko vidim ali nije to dobro.:ppozdrav:

Ide consum samo pršti, mogao si komotno i 3,60m.
 
To mi je prva sezona sa njim, upravu si da treba dizanje prilikom okretanja, sto se tice sirine ovde u ravnici bi sigurno vukao 3,60 ali kraj u kome zivim je brdovit tako da imam i neravnih njiva zbog toga sam kupio uzi. Ako jos nesto znas oko podesavanja zamolio bih te da mi kazes, prihvatam savete.
 
Dasku za ravnanje napred, i kad radiš takve parcele nepravilnog oblika i široke a nemaš uvratina onda izdeli na više prohoda da bi što manje duplirao uvratine i gubio vreme u okretanju, kad odeš na parcelu malo stani i napravi plan kako da je radiš, biće ti lakše, brže, i smanjićeš potrošnju i habanje mašina, i gledaj da ideš paralelno pripremu i setvu to jest da neideš ukoso sa setvom u odnosu na pripremu (koliko možeš), imaćeš kvalitetniju setvu, prvo gaženje možeš i ukoso terati u odnosu na oranje, kod takvih parcela to može lako da se primeni.
 
Dasku za ravnanje napred, i kad radiš takve parcele nepravilnog oblika i široke a nemaš uvratina onda izdeli na više prohoda da bi što manje duplirao uvratine i gubio vreme u okretanju, kad odeš na parcelu malo stani i napravi plan kako da je radiš, biće ti lakše, brže, i smanjićeš potrošnju i habanje mašina, i gledaj da ideš paralelno pripremu i setvu to jest da neideš ukoso sa setvom u odnosu na pripremu (koliko možeš), imaćeš kvalitetniju setvu, prvo gaženje možeš i ukoso terati u odnosu na oranje, kod takvih parcela to može lako da se primeni.

Hvala na savetima.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh