Setvospremači

Znaci onu stari su puni iskustva pa zato ne pucaju? :osmeh:
On bi da uzme polovan, za nov je lako ali ne bi toliko kesu da odresi. I Muccobieno kaze da je 3m optimum, on vuce 3, 3m ali nije lako.
 
Mi kad god kupujemo masine gledamo da kupimo sto vecu ili na samoj granici sto se tice potrebne snage traktora da je povuce. Ja na to gledam drugacije I uvek volim da traktor ima viska snage. U ovom slucaju kada bi uzimao kojim slucajem germinator, gledao bih da uzmem tu oko 4.5 m radnog zahvata. Zasto? Pa jednostavno je jer u ovom slucaju imam oko 15tak konja u rezervi, tako da traktoru nije tesko u radu, samim tim i manje trosi, a ucinak skoro pa isti... To je neko moje vidjenje...
 
Razmisljam duze mreme o valjku napred umesto daske.
Dal ima ovde mesta za taj valjak i dal bi trebao biti fixni na podesavanje il na opruge?
attachment.php
 
Trebam praviti, dal dasku ili valjak? kod daske mi se ne svidja jel na toj duzini bi dosta zelje gurala, a valjak nebi nista gurao vec bi lep teren napravio ispred opruga.
 
Nemozes tragove zatrpati bez daske,a i namestis dasku kako hoces da samo malo grebe i zatrpava rupe i tragove.Uglavnom svi strani spremaci imaju dasku napred ili nazad,oni koji imaju napred valjak imaju dasku nazad
 
Norht može 3 metra ali je problem što su nošeni germinatori pa su teški tako da za 82 je problem nošenje.
 
Ja stvarno ne znam da li mi pricamo o germinatoru ili nekom lagan germinatorcicu. 3.5m sa 106ks je prijatelj vukao jedva. Sada ce taj germinator da vuce 126ks traktor. To ce biti optimum, a vi kacite za rusa 82 3m?:sta: Germinator o kojem pricam je Agromerkur Ada, sa red valjaka, 70 ravnih opruga i 2 reda valjaka. Naravno vucni je, jer ta masina je preteska za nosenje i pregugacka je poluga.

Ovako izgleda http://i.ytimg.com/vi/x8NKf_n7MHo/0.jpg
samo sto je na slici siri, ali je isti princip.
 
bojcetic Ako se neljutiš Germinator se koristi u drugi prohod(tvrda je već podloga) i tad bi trebalo da vuče i Rus 82-ka 3 metra.:ppozdrav:
 
U drugom prohodu ce vuci, samo onda treba imati jos i setvospremac/tesku drljacu. Ako se od predsetvene priprema ima samo germinator, nema sanse da vuce 3m rus.
 
Bojčetiću germinator služi za predsetvenu pripremu tako da on nije baš za ravnanje oranja mada ima i ko ga tako koristi ali otom potom kod nas možeš svašta videti.

Znam Kris da ima i vučeni ali su to mahom mala privreda, ja sam bio zagrejan za kupovinu imt nošeni ali sam se raspitao malo i došao do saznanja od ljudi koji su ga imali i radili sa njim sa 820 i problem je težina prilikom nošenja.
 
Imt germinatori su uglavnom vuceni,kod nas u selu ima jedno 5 komada i svi su bili vuceni mada su neke prepravljali na nosene

- - - - - - - - - -

82 vuce 3m germinator bez ikakvih problema
 
Sale baš na IMT sam i mislio da ima i vučene od 3 metra.Ja video skoro dva komada i prodavali se.:ppozdrav:
 
Sad ništa neznam, pre jedno dve godine sam zvao preko oglasa čini mi se da je čovek iz Novog Miloševa ili Novog Bečeja i on je imao nošenog i kaže mi da je za 820-ku težak za nošenje, a gledao sam i kod Veleza na salašu (ti ga znaš Kris) ali je tražio puno i trebao je da se remontuje, e sad ako ima i vučeni imt od 3m onda je to dobro.
 
Nazad
Vrh