Setvospremači

Druže za mene nije skup.Kupiš ga i miran si podmazuješ ga redovno i ćao đaci.Da bi sad opet trebao da kupim setvospremač opet bih Consuma kupio bez razmišljanja najbolje su se pokazali a to sa točkovima nije to štos.Štos je u tome što zemljište kad je malo vlažno hoće da se lepi za točkove pa da ide pliće to kod Consuma nema jer nema točkove!!!
 
Moj imt fop 2.8m je star 10god. I do sad samo lezaj na tocku stradao, tacnije biksna... Ako ih sad prave kao tad, cisto sumnjam da ima boljih...
 
Sa Claasom sam vukao 3 razlicita sklopiva setvopremaca-Akpil sa 3 rotora bez tockova, Tinaz sa 1 rotorom i tockovima i Minav 2 rotora sa tockovima. Sto se mene tice, ako je konstrukcija setvospremaca kako treba uradjena, onda nema potrebe stavljati tockove jer rotori i toplink pomazu da se masina pravilno podesi. Ako neko pita za domace, moj glas ide za Consum.
 
Meni lično se ne sviđa kod Consum-a,setvospremač je predimenzionisan zbog lošeg kvaliteta domaćeg materijala,težište oruđa je suviše nazad(teški rotori i nosači,cilindar za zatvaranje krila,daska za ravnanje).Gledao sam putem ove traktore od oko 4 tone malo ljulja(možeš dobiti morsku bolest).Motike im nisu na svakih 10 cm nego na veći razmak(tu su uštedili malo).Posao koji uradi...hmmm...koji svaki drugi setvospremač.To bi bilo to...(moje mišljenje):ppozdrav:
 
Da li neki zna koji ležajevi idu na rotor Imt-ovog setvospremača, konkretno na onaj od 2,9 metare radne širine, a nosi oznaku 616.11? Mada predpostavljam da su na svim IMT-ovim isti ležajevi.
 
Kris ako želiš oni montiraju i na 10cm motike, a moraš probati, mislim da tvoj komšija nema loše mišljenje o njima, a što se tiče rotora tu mu leži sav kvalitet rada tojest rotori odrade glavni posao, svi oni sa daskama i motikama poravnaju zemlju i kad pogledaš iza (na primer) IMT-a vide se tragovi od S opruga kako su parale zato što rotori nemogu da ih sakriju pošto se voza na točkovima i ima manji pritisak na rotore dok za consumom tog nema, ovo su moja zapažanja, možda su pogrešna.:ppozdrav:
 
Hudjik isto radi dobar posao i konstrukcija je slicne velicine kao kod Consuma. Sto ti kazes Sale, kod IMT-a (i kopija) sa zicanim rotorima, uvek se poznaju rese od motika.

@Kris80

Izes traktor od 4t kad nema plivajuci polozaj u transportu. Jeste da je off topic ali isti slucaj smo imali kad smo za Rusa 1221 koji je duzi i malko tezi od mog Claasa zakacili onaj moj veliki IMT plug. Claas ga noci i kad strucne-plivajuci hidraulik mu popravlja visinu i ublazuje oscilacije a Rujkan hoce da se uclovi posle svake rupe.
 
Kolegi na Hudjikovom zakačio motikom na njivi panj, i nije pukla motika nego odvalio komplet red motika sa sve nosačem zajedno.Drugi kolega ima isto njihov setvospremač nema gde već nije varen,rotori se iskidali,daska prednja se iskrivila ko kifla i otišo kod njih na reklamaciju i odgovor je bio da neznaju da rade sa setvospremačem.:haha:Toliko o njihovom kvalitetu.A Claas Axosa neću da komentarišem sa sve plivajućim hidraulikom zajedno...:osmeh:

- - - - - - - - - -

Kris ako želiš oni montiraju i na 10cm motike, a moraš probati, mislim da tvoj komšija nema loše mišljenje o njima, a što se tiče rotora tu mu leži sav kvalitet rada tojest rotori odrade glavni posao, svi oni sa daskama i motikama poravnaju zemlju i kad pogledaš iza (na primer) IMT-a vide se tragovi od S opruga kako su parale zato što rotori nemogu da ih sakriju pošto se voza na točkovima i ima manji pritisak na rotore dok za consumom tog nema, ovo su moja zapažanja, možda su pogrešna.:ppozdrav:
IMT je iza ova dva u kvalitetu definitivno to već znamo odavno.Ako nekog interesuje ja koristim original danski Konskilde iz 80 i neke e taj još nije puko nigde zasad...
 
Ta mozda su ljudi zaboravili da puste koji var :D

Sve u svemu, da nam je kvalitet materijala i zavrsne obrade od firme Kongskilde i tehnicka resenja kao sto su recimo kod Consuma i Hudjika, imali bi neunistivu masinu koja pegla sve neravnine. :osmeh: :ppozdrav:
 
Ja moj Kongskilde nebi dao,sutra da mi donesu dva ganc nova setvospremača domaće proizvodnje(bilo koji) i to ne zezam se,ozbiljan sam.:ppozdrav:
 
Znam na sta mislis, i ja imam jedan originalan 2,9m 1973. godiste. Siromah se naradio jer je veci deo svog radnog veka opsluzivao 3 domacinstva ali nema cene za koju bih pristao da ga prodam. 90% opruga na njemu su original danske.
 
Imam jedan priručnik za IMT i piše ovako u Uvod.

"Prosečan vek trajanja setvospremača iznosi 7 godina":osmeh:
 
To je nasima izgleda mera,i u prirucniku za nove IMR traktore stoji vek trajanja 7 godina.
Izvinjavam se za:off_topic:.
 
Nazad
Vrh