Setvospremači

Drustvo zbog cega na nekim setvospremacima ima tockovi sa strane jer znace nesto za bolji rad,posto vidim na mom da ima mesto gde se stavljaju tockovi ali sam ga tako kupio bez njih,pa ako treba da pravim?:osmeh:
 
Pujol pa im traktora sto nemaju plivajucu hidrauliku pa moraju tockovi,ali i kad imas mnogo je bolje sa tockovima stavis ih na zadatu dubinu u nemislis kolko je spusten.
 
Poslednja izmena:
Stevo ako sam te dobro razumeo to znači da npr rus 52 stari koji nema plivajuću hidrauliku nemože da radi sa setvospremačom ako nema točkove :sta:
 
John kako nebi moglo ,pa ja sam sa 52 vuko bez tockova,radi on al nije svugde ista dubina ko sa tockovima,na to sam mislio,.
 
Radim sa tim traktorom i setvospremačem bez točkova već 10 godina i odlično odradjuje posao u tom slučaju rotori ti odredjuju dubinu a samim tim i vrše veći pritisak pa bolje usitnjavaju zemlju još ako imaš duple rotore kao i ja onda sprema samo praši
 
John ja imam sa jednim redom rotora oba setvospremaca jedan bez tockova jedan sa tockovima al puno je lakse raditi sa tockovima ,das dubini u teraj,u krajnjem slucaju uvek ih mozes podici ako ti netrebaju.
 
To je već veća širina sa tim nemam iskustvo pa nemogu da komentarišem ali javiće se neko ko je radio sa tolikim spremačem pa će reći svoje mišljenje ja mogu samo da kažem da u selu kod mene svi koji imaju tako široke spremače imaju i točkove
Kad sporo pišem :osmeh:
Stevo ja sam ovako navikao da radim meni ide dobro pa sad kako kome odgovara :ppozdrav:
 
Pa logicno je da na tu sirinu mora imati tockove da bi kopirali teren! A i lakse vuce traktor :ppozdrav:
 
Pa i ja sam vise da setvospremac ima tockove ali me ovde u selu dosta njih ubedjuju da uzmem bez tockova,kao "i oni jos nabijaju zemlju i ostavljaju tragove".
Samo ti uzmi sa tockovima,ne treba ti valjak na njivi vec setvospremac,potom ispada da setvosppremac koji ima radni zahvat od 5 m i tezinu da uzmemo otprilike oko 1200 kg nabije zemlju a traktor sa kojim je agregatiran da kazemo da ima 5 t nenabija zamlju to su price za malu decu.
 
I kad bi imao jedan konsumov bez tockova probati, sve bi znao! samo sto konsum 1m manje od ovog sa tockovima, to sve govori!

- - - - - - - - - -

Konsum sam dao kao primer, moze i neke druge marke a tog tipa.
 
Nazad
Vrh