Setvospremači

@Sale jel moze neko pojasnjenje?
Neki dan je komsija isao s njim da pozatvara neke, bilo mu dosadno.

- - - - - - - - - -

Inace cini mi se da I komsijin I clana Vlasto imaju po 27 opruga na 2.9m.
 
ako mislite da je nesto budzeno na ovom setvospremacu sto sam kupio nije,jer se ispod vidi fabricka farba. A sto se tice jacine konstrukcije koja povezuje spremac sa rotorima,mislim da je jaka mada se na slici ne vidi,ali prvo cu probati da vidim kako ide ako ne ne ide nesto kako valja tu je aparat i brusilica :osmeh:
 
Ima pačije noge (motičice) zato dobro zatvara i ravna razore i uopšte ravna zemlju i kida travu bolje nego sa kopljastim motičicamaa ja koliko znam taj setvospremač ima 2,8m radnu širinu i 24 S opruge e sad što smo mi dodavali po 2-3 opruge to je druga priča.
 
Ja imam isto takav, ali sam mu stavio dupli rotor.
Koristim ga već preko 20 godina i nema problema.
 
Meni se svidja sto je konstrukcijski lagan za razliku od moje Majevice,da ima duple rotore predlozio bih komsiji da se menjamo jer njemu treba veci,a onaj moj je bio sklopiv pa bi se lako prosirio ili bih moj prodao pa taj kupio.
 
I šta znači ako je zakrivljen nosač es-ova , što reče panonstib ? Jel to dobro ili loše ? Jedan moj sjetvospremač ima podešavanje svih es-ova th ručice za zakretanje , pa kad se isprave do kraja dodju skoro kao ravne s opruge , ali idu malo pliće.
 
evo stigo moj setvospremac kuci.Pitanje za dobre poznavaoce setvospremaca,koji su najbolji rotori,sa sparingom,zicani...?
2cxx6vs.jpg

2hyji4y.jpg
 
Nazad
Vrh