Setvospremači

Dosta dobro izgleda,mozda je cak i u prednosti jer FOP ima 3 opruge koje pritiskaju rotore a ovaj 4.I cena je ok.
 
Savato,po meni,taj spremač sa slike nije vidio ni imt a ni kongskilde! Ne treba ti to.
Mada,sad kad ga ponovo gledam.... Ne znam nešto mi ti rotori ne ulivaju poverenje.... Kao da je kopija imt-a... Nema ni klateću piramidu... 4 opruge ima jer su rotori iz dva dela jer je spremač čini mi se 3.1 ili 3.2 zahvat. Do 2.9 idu tri opruge. Meni lično se ne svidja iako je očuvan i cena je ok.
 
Ja sam odlucio da pravim spremac od 5,5 m. Konsum mi izgleda najbolje. Ima jedan u selu, nema nigde pukotine na njemu, a uradio je dosta i teran je kao da su ga ukrali :) Da li je neko imao problema sa ovim spremacem?

Ja imam taj setvospremač iste veličine od 5,5 m i imam samo reči hvale za njega ko da je neuništiv udario sam proletos u bure koji mi obeležava bunar na sred njive teško mi je da poverujem da sam napravio samo jednu malu ogrebotinu na ramu i da sam iščupao to bure napolju za kolko sam para dao i kako taj setvospremač radi ja sam više nego prezadovoljan
 
Miroslave,da to sam i ja primetio pa sam kasnije prepravio post.... Negde sam video takvu piramidu i čini mi se da nije na imt-u. A i kad malo bolje pogledaš na one nosače rotora primetićeš da nema onih "krivina"-pojačanja da se ne iskrivi tek tako lako. Koliko ja znam svi imt-ovi spremači to imaju. Jedna opruga mu fali na desnoj strani na samom kraju spremača. Meni se čini da je to Agromerkur ili tako neki "privatni" ali prefarban ili tražen da se farba crvenom bojom. Ili da je Mbv? Oni rotori ga odaju da ga jed(b)eš.
 
Meni bi trebalo nesto ovako,sta mislite o ovom spremacu...Imam skoro isti IMT FOP 2,5 sa duplim rotorima i tockovima,ovom samo tockovi fale...Meni treba 2,90 ovaj lepo izgleda http://www.polovniautomobili.com/oglas2900820/imt_konskilde
Meni licno se ne svidjaju rotori zicani jer imam jedan takav kada je grudavije ili uleti neka cigla hoce da pukne zica ja sam se namijenjo nekoliko komada prvi godina bijo je ok. posle sve vise su pucale konstrukcija lijepo mu izgleda te pare vrijedi
 
@Zico na mom su i dalje fabricke zice,nije za sada nigde pukao ali i radi 12-13 hektara godisnje,pa mozda zbog toga i traje a kupljen je nov 2005-te!
 
Ja sam radijo oko 20-25. hektara sada sam ga penzioniso i uzeo cinsum ide samo u ispomoc kad treba kod mene je takav teren da u proljece zna da zatvrdne nekad i onda pucaju ima njiva gdje radim u zakup tu se nadje negdje i komad cigle ili nesto slicno ako ti je zemlja prospita onda je ok. cak je i bolji od valjaka sa flahoma.
 
valjci su original kongskilde, cena 100e manje da imas za drzace sa tockovima-polovne :)

----------------------

sinisa je dobro primetio na drzacima rotora nema uvala-ojacanja i 27 opruga ima
 
Ja imam da prodam konskild od 2,9 m. Ako nekom treba mogu da ga slikam i da postavim slike.
 
Što volim ove što pišu o ceni i kvalitetu a nisu upoznati sa detaljima ni jednog ni drugog,nego je ovde opet na delu očigledno ljubomora,što je čovek napravio setvospremače da mogu komotno ići na sajam poljoprivrede.Treba odati čoveku priznanje a ne davati mu savete,koje on več zna ,sigurno se nije u ovako nešto upustio a da se pre toga dobro nije informisao.
 
Što volim ove što pišu o ceni i kvalitetu a nisu upoznati sa detaljima ni jednog ni drugog,nego je ovde opet na delu očigledno ljubomora,što je čovek napravio setvospremače da mogu komotno ići na sajam poljoprivrede.Treba odati čoveku priznanje a ne davati mu savete,koje on več zna ,sigurno se nije u ovako nešto upustio a da se pre toga dobro nije informisao.


Bas dobro receno!!!:bravo: A za setvospermac mogu da kazem samo napred i :bravo:..
 
a ti mu dodjes neki savetnik?
bas bi voleo da izlozi na sajmu i da dobije neko priznanje i tako bi ja i sira masa saznala za njega i njegov kvalitet, zelim coveku uspeh i da dostigne nivo nasih poznatih proizvodjaca koji se pominju ovde na forumu...
 
Meni licno se ne svidjaju rotori zicani jer imam jedan takav kada je grudavije ili uleti neka cigla hoce da pukne zica ja sam se namijenjo nekoliko komada prvi godina bijo je ok. posle sve vise su pucale konstrukcija lijepo mu izgleda te pare vrijedi
Ram od ovog setvospremaca mozda i jeste od imt-a sa prepravljenim tornjem.Rotori na njemu su golo go.no a cini mi se da je to rad majstora iz Žablja a mislim i da ne gresim.Prvo opruga je slaba,drugo vertikalni flahovi koji drye sam rotor su obicna gvoždjurija a ne presovan lim kao kod imt'a i krive se,trece taj Z lim koji nosi rotore je takodje krivljen a ne presovan i ojacan kao kod imt-a i na kraju rotori-manjeg su precnika nego imt-ov sa promenjivim zicama i u malo vlaznijem hoce da se napune zemljom i guraju i te zice jesu od svetlo vucenog materijala ali pucaju samo tako i svaki dan ih treba variti.Ovo govorim jer imam 8,2m tih rotora skinutih sa spremaca i zamenjenih sa imt-ovim rotorima.Mislim da je to malo jaka cena za spremac sa takvim sran.em od rotora pozadi.
 
Bas dobro receno!!!:bravo: A za setvospermac mogu da kazem samo napred i :bravo:..
Takodje i meni na oko izgledaju bas masivno uradjeni jedina mana su po meni flahovi na rotorima jer imam setvospremac i sa flahovima i sa zicama pozadi i neuporedivo bolji rad imaju zicani rotori,a opet mi nije jasno sto pravite katastrofu ako u sezoni pukne 10ak zica,pa to kosta cca 1400 din mozda i malo manje.
 
Nazad
Vrh