Setvospremači

Nismo još ni čast za traktor popili a tek kada stigne setvospremač moramo taksijem ići.
 
Ja sam odlucio da pravim spremac od 5,5 m. Konsum mi izgleda najbolje. Ima jedan u selu, nema nigde pukotine na njemu, a uradio je dosta i teran je kao da su ga ukrali :) Da li je neko imao problema sa ovim spremacem?
 
Sta fali Vogel piramidi, i uopste spremacu sto se tice jacine?

nemoj se ljutis na mene al.......ja licno nemam nista protiv same piramide,medjutim....donji deo gde se kace poluge je i vise nego razocaravajuci,napraviti kacenje ili vucni deo za spremac od 5.7m na flahu koji je (odokativno) 12-15mm debljine i jedno 70-80mm sirine je po meni zalosno(moje misljenje),na ostalo nemam neke primedbe ovako preko slike jedino sto mi jos ide na zivce su rotori sa tim zicama koje mozes stalno ispravljati ili menjati kao na imt a to hocu da zaobidjem po svaku cenu
 
nemoj se ljutis na mene al.......ja licno nemam nista protiv same piramide,medjutim....donji deo gde se kace poluge je i vise nego razocaravajuci,napraviti kacenje ili vucni deo za spremac od 5.7m na flahu koji je (odokativno) 12-15mm debljine i jedno 70-80mm sirine je po meni zalosno(moje misljenje),na ostalo nemam neke primedbe ovako preko slike jedino sto mi jos ide na zivce su rotori sa tim zicama koje mozes stalno ispravljati ili menjati kao na imt a to hocu da zaobidjem po svaku cenu
Mi smo uradili sa spremacem more zemlje i ni jednu zicu nismo iskrivili,materijal na spremacu je u kvalitetu pa nije potrebno da deo ima 200kg a da na njivi puca,poseta fabrici bi ti otvorila neke horizonte u vidjenju nekih stvari bez ljujtnje,sad neko i nakovanj polomi pa kaze nije bio neki materijal.Izbor je na vama sta cete uzeti ali otidjite i obidjite pogon pa onda dajte procenu i o flahovima i o cevima nekih drugih proizvodjaca.
 
nema ljutnje, ovo je forum, diskutujemo :) ne znam da li znate kako ide princip kacenja? ta cela osovina sto se vidi na slici od napred (Okrugla, zajedno sa tim caurama zute boje) se prvo montiraju na poluge traktora i onda se natera i zakaci ceo spremac odozdo, i fiksira osiguracima,.. znaci spremac se ne drzi samo na tom krajnjem flahu, on izgleda ima funkciju samo da poluga ne spadne, a glavno kacenje je ovo iznutra.. sto po meni nije uopste slabo.. mogu sutra slikati taj deo odvojeno, mada sam siguran da razumete sta pricam... :) e sad to je sve teorija, prolece ce pokazati sve, kad bude krenu poslovi pa pustimo to sve u rad... :)
 
Drugar ima fopov spremac od 6m koji je skoro isti kao taj vogelov, inace se i vogelov pravi u fopu i minirali su ga, nema gde nije varen, krila, piramida, rotori, ram. Vukli su ga sa rusom 1221,on ga je ojacavao na nekoliko mesta. Sad su kao poboljsali materijal, ali to je skoro nista. Ranije su korkistili 036 kvalitet, sto se kaze 0 kvalitet, a sad 048.
 
ovo,, koji je skoro isti,, ti je najvazniji deo tvog teksta,ima razlike izmedju imt i sadsnjeg vogela kvalitet je 056 ili cak i veci jer nisam bas zapamtio,a evo kod nas su dva consuma od 6m popucala po svim savovima a Vogel nije a vuku isti traktori kako to
 
nema ljutnje, ovo je forum, diskutujemo :) ne znam da li znate kako ide princip kacenja? ta cela osovina sto se vidi na slici od napred (Okrugla, zajedno sa tim caurama zute boje) se prvo montiraju na poluge traktora i onda se natera i zakaci ceo spremac odozdo, i fiksira osiguracima,.. znaci spremac se ne drzi samo na tom krajnjem flahu, on izgleda ima funkciju samo da poluga ne spadne, a glavno kacenje je ovo iznutra.. sto po meni nije uopste slabo.. mogu sutra slikati taj deo odvojeno, mada sam siguran da razumete sta pricam... :) e sad to je sve teorija, prolece ce pokazati sve, kad bude krenu poslovi pa pustimo to sve u rad... :)

mene nebrine kacenje i dizanje nimalo,mene brine sila vucenja tog spremaca kako ce taj flah da trpi,konzum pravi preko 5metara spremac vycnu gredu od 100x100,i sad ti kazi.....dal 100x100 ili flah 70x15mm,nedaj boze da nekad moras spusten da malo namotas,to ti je najbitniji deo spremaca,jacina grede(kacenja) i piramide,tu kad skrkas spremac posle nemozes za njega dobiti nikakve pare,sve ostalo se sredi......(opet ponavljam...moje misljenje),spremac se kupuje na duzi period....

@idklecin,dal si nekad radio s takvim tipom valjaka,jel ti se nikad nije desilo da pokupis neku ciglu u njivi,da radis lose poorano i lose izmrzlo kao prosle godine,busavo,i da dva dana radis bez problema a treci dan ti vec fale 2-4 zice ili opruge,e zato sam napisao da bi da zaobidjem vise to kupovanje tih zica.....drugo....kod mene u mom kraju ima dosta konzumovih spremaca i nijedan nije nigde puko,a usput daju 3 godine garancije na kvalitet materijala(pucanje motanje i slicno... ) i zasto da ja razmisljam,dal jos neko daje 3 godine..............
 
Veliki setvospremači (širokog zahvata) će svi pucati ako se okreću spušteni u zemlji ili se ne izlazi na pravac na kraju parcele, to se neće desiti odmah ali kada se stalno greška ponavlja mora pući ma kako se zove, e sad normalno da su neki rađeni od kvalitetnijih materijala i taj će i više izdržati.Consuma muči njegova težina i to mu je i dobra i loša mana a ako se pravilno koristi nećeš imati problema, da dodam consum po meni bolje odradi posao od konskildera.

Miroslave nisu consumovi rotori toliko jaki, itekako oni hoće da se pokrive i da ispadnu iz balansa a to je zahvaljujući velikim rasponom rotora a nema srednju osovinu, ponaročito se to odnosi na širine 2.9, 3.2, 3.6 m gde je osnovica srednjih rotora široka a krila mala, uvek treba tražiti bar kod consuma da je širina rotora oko 1-1,2m kad se kupuje nov pošto se sav teret oslanja na rotore pošto nemaju točkove za osanjanje.Treba se čuvati gde su bili salaši tu ima cigala po njivi a one se zaglave u rotor i dok ti primetiš eto ti belaja a isto tako su i karovi (međe) opasni.

Da dodam, i ja nevolim žičane rotore a zbog tog nevolem konskilde (imt) setvospremač, više volem rau iako je kvalitet na strani konskildea.
 
Može sve da se savije kad se nepazi, kao što je bio slučaj kod mene da sam zakačio panj


2wri2dx.jpg
 
Vogel koji se pravi u Beceju ne koristi 056 vec 048 pre dva do tri meseca sam bio u fopu i tako su mi rekli. Ako je original austrijski onda je moguce da je bolji materijal.
 
Nazad
Vrh