Setvospremači

Stavi neku sliku da vidimo taj tvoj spremač ako ti nije teško.Koja je marka u pitanju?
 
Tako su ostajali bregici i na mom setvospremacu pa kad sam pravio duple valjke produzio sam usput i one original fabricke .
img1293.jpg
img1294.jpg
img1295.jpg
Kako si samo uspeo tamo iza kombajn da uteras?
 
Ljudi jel ima neko setvospremac od 2.4m sa jednim redom rotora da bi menjao za moj koji je 2.4m i 2 reda rotora,a i sam je masivan(bio je na preklapanje pa napravljen na obicni) tako da je jak i moze se lako prosiriti za neki veci traktor,meni bi odgovarao neki manji.

jel to bio spremac za Tomu vinkovica kad je 2.4m pa jos na preklapanje...............:osmeh:
 
nije bas izvodljivo te male setvospremace budziti i dodavati krila ako se pre toga ne ojaca sama konstrukcija, ja predlazem clanu frenky neka uzme setvospremac od 2,9 to bi bilo tamam za rusa
 
Tako su ostajali bregici i na mom setvospremacu pa kad sam pravio duple valjke produzio sam usput i one original fabricke .
img1293.jpg
img1294.jpg
img1295.jpg

Ja imam ovakav spremač sa 1 redom rotora (možda nije ista širina ) pa sam razmišljao da dodam još jedan red. Imteresuje me kako si zadovolajan sa drugim rotorom, kako se pokazao u poredjenju sa pre prepravke? Da li imaš problem da na nekoj dubini ti jedan rotor leti u vazduhu pošto vidim da je fiksna veza.
 
Predni rotori nisu nikad u vazduhu jer na tih par okretaja rucke levo desno uvek su na nekoj sredini. Ovo nije radjeno napamet, prvo je radjen caletov setvospremac, tamo je pravljena opcija stelovanja, ali se posle duzeg vremena u upotrebi pokazalo da kad se jednom podesilo , vise se to nije diralo. Posle kad sam pravio moj samo sam preneo gotove vrednosti, sto mi je bilo puno lakse i ispalo puno jednostavnije.Dali radi bolje sa dva rotora normalno u to nemoj ni da sumnjas.
 
@pavel k
takve spremace kod nas vuku traktori od 100ks, malo je to mnogo za rusa, jos ako bi mu stavio pacije sape moga bi raditi samo sa podignutim krilima
 
Nazad
Vrh