Setvospremači

Moja iskrena sugestija i mišljenje. Ako bi uzimao od Temerinskog Ferocoopa (bolji), Ade Agromerkur(dobar), koji su u stvari lošije kopije Vogel Noot-a(najbolji)(FOP) Novi Bečej, bio bi zadovoljan i sa 90ks bi mogao vući 4,5m radnog zahvata. Za konsum ne znam neki detalj iz prakse sem da je dosta teži,a to po meni nije prednost ni slučajno, Gaspardov od 6m ima poznanik u Itebeju i još jedan prijatelj u Hajdučici,nahvata im se preko tone zemlje u rotor,pa je vade pajserom i čuda :D. To znači samo da može traktor vući manju radnu širinu i veću potrošnju traktora.
 
consum je medju boljim imaju kvakitet za razliku od drugija proizvodjaca zavisi kakva je zemlja radijo sam sa agromerkurovim laksije od consuma ali zato hoce da poskakuje po njivi u prvom prolazu jer je lagan a consum ide i prvi i drugi prolaz bez ikakve razlike ja sam prosle godine iso jedan prolaz sa 3.6 consum isto kao sa agromerkurovim dva prolaza
 
Tačno.Jedino opruge imaju pravo da skakuću tamo amo i to i jest poenta da rahle zemljište a ne da skače i podrhtava konstrukcija.
 
@milanche87 Uzmi Consum-ov setvospremač i bezbrižan si izdržljiviji je moj od 5,5m nego vogelov od 6,10 jeste to da je Consumov daleko teži ali je još i daleko kvalitetniji od vegelovog

Hvala na predlogu. . . pogledacu Consum-ov. . . meni treba za Case Puma od 160 KS. . . ovi kako su mi rekli iz Vait-a da slobodno uzmem od 6 m. . . valjda ce da moze da vuce Consumov od 6 m? jer kako sam gledao na sajtu taj od 6 m je za do 190 KS. . .
 
Hvala na predlogu. . . pogledacu Consum-ov. . . meni treba za Case Puma od 160 KS. . . ovi kako su mi rekli iz Vait-a da slobodno uzmem od 6 m. . . valjda ce da moze da vuce Consumov od 6 m? jer kako sam gledao na sajtu taj od 6 m je za do 190 KS. . .

Pa evo moj je za 175 ks i vuče rus 16 km/h na zemljištima gde nije bilo grudvi u oranju u prvom prohodu si odradio ceo posao ako ideš još jednom posle toga ostane samo prašina.6m za 190 ks nije to za snagu traktora nego im se desilo da neki slabiji kvalitetniji traktori da imaju 160 ks i da bacaju dim trebao sam i ja da kupim od 6 m samo 2100 kg me malo teralo da bežim od nejga al kako vidim ovaj što ima 1750 kg je za njega neki teret skinuo sam mu prednje tegove kod rusa i nosi ga ne diže se na dva točka makar pustio odjednom kvačilo tako da uzmi od 6m.
 
Pa ne drzi se valjda na hidrauliku spremac kad radi.Puste se poluge do kraja i on svom svojom tezinom naleze na zemlju,sto tezi to bolje.Dubinu stelujes pomocu toplinga i na rotore(koji imaju tu mogucnost).
 
Pa ne drzi se valjda na hidrauliku spremac kad radi.Puste se poluge do kraja i on svom svojom tezinom naleze na zemlju,sto tezi to bolje.Dubinu stelujes pomocu toplinga i na rotore(koji imaju tu mogucnost).

Ja kada sam pitao ove od Consum-a što ne stavljaju točkove na svoje setvospremače oni su mi kazali da kada je zemljište malo vlažnije setvospremač sa točkovima ne može održati dubinu pravilno i moraju se skinuti kažu da bi oni to stavili ali mi bismo samo platili te točkove kao višak delova i bacili ili dali za staro gvožđe desilo mi se to nekoliko puta na IMT-ovom setvospremaču pa sam ih skidao jedno za svagda i DASKA OBAVEZNO NAZAD zbog potrošnje i izdrčljivosti rama setvospremača
 
kod mene imaju točkovi ali u njivi su dignuti i služe mi samo kad ga parkiram da ne leži na s-ovima.U njivi gledam da mi stoji ravno u odnosu na tlo maaalko u nazad oborena radnu dudinu štelujem na rotoru jer imam ručku koju iz kabine dohvatim.U svicarskoj sam gledao kad čova radi BIO hranu pa okopava kukuruz,skida rotor i rasporedi radna tijela a dubinu šteluje na točkovima i okopava kukuruz bude odrađeno ljepota jedna tako da točkovi u kombinaci sa rotorom nemaju svrhu
 
Molim drugove koji imaju na setvospremacu jedan cilindar za sklapanje krila da mi pomognu. Imam neku ponudu za cilindar chod mu je 60 cm klipnjaca je valda 40mm dvosmerni precnik cilindra neznam. dali bi mogao da posluzi?:sta:
 
vlado lep spremac, koliko te izasao novaca? jel to 1221.3?

conset se za nijansu teze vuce od ostalih koji odrzavaju dubinu na tockovima.
+ njegova velika tezina, kad sve to legne na rotore, treba to vuci. i zato je on bolji za teza zemljista, gde se oranja nemogu bas sloziti.
i za nijansu bolje odradi posao nego ostali na tockove, ali ne duplo! da je tako ne bi! lala iz banata kupovao tesku drljacu...
 
Nazad
Vrh