Setvospremači

Ja sam nasao za 600 e 2,8 sa duplim valjcima.... E sada ne znam da li je to mnogo ili ne?
 
Zimske zanimacije, pravljenje od 2 strvospremaca 1. Pogledajte slike ispod, svaki komentar, primedba je dobrodosla...
robenia-setvospremaca-04.jpg


setvac-009.jpg


setvac-010.jpg


setvac-011.jpg


setvac-012.jpg


setvac-013.jpg


setvac-014.jpg
 
Uradjeno za svaku pohvalu,bolje od fabrike,koje ce sirine biti,kojeg su ti precnika cevi nosece grede i debljine ovih flahova sa strane.pozdrav
 
Planiram da ih kacim na lance a ona cev ce ih pritiskati odgore i odredivati radnu dubinu kopaca- S opruga i nosice valjke u transportu.
 
Koliko debelozidne?Ne deluju baš ubedljivo.Ti valjci su prilično teški ,originalno se kače na prednju gredu iznad toplinga,bojim se da će ovako kako si postavio iščupati cev ako je 3mm nevredi što je flah 12mm.Mislim da je bolje bilo sve od flahova kao konskilde .
 
Ti valjci hoće da naskoče jedan na drugi kada ga spuštaš dole.Na svaki valjak navariti po jedno parče debljeg flaha sa leve i desne stane da se prilikom transporta i okretanja na uvratinama ne bi ukrstili i samim tim naskočili jedan na drugi.Imao sam taj problem na Rau pa vas savetujem da ga ispravite kad već radite.
 
Ja radim sa takvim spremacem i nasednu jedan na drugi ponekad (iskljucivo kod okretanja), ali valjda prilikom spustanja pogledate nazad na masinu (bar nekad):sta: Sa druge strane ti valjci strasno lepo usitne zemlju.
 
Koliko debelozidne?Ne deluju baš ubedljivo.Ti valjci su prilično teški ,originalno se kače na prednju gredu iznad toplinga,bojim se da će ovako kako si postavio iščupati cev ako je 3mm nevredi što je flah 12mm.Mislim da je bolje bilo sve od flahova kao konskilde .
Zid je debljine 5mm . Da spremac nije na sklapanje onda moze da ide nosac valjaka od piramide , ali kako da postavim nosac kad sklopim krila? Jos ce ici jedan flah ili cev od gornjih srafova na piramidi do zadnje cevi kao pomoc. E sad dali je bolje flah ili cev neznam samo vidim da maltene svi proizvodaci prave ram od cevi.

- - - - - - - - - -

Ti valjci hoće da naskoče jedan na drugi kada ga spuštaš dole.Na svaki valjak navariti po jedno parče debljeg flaha sa leve i desne stane da se prilikom transporta i okretanja na uvratinama ne bi ukrstili i samim tim naskočili jedan na drugi.Imao sam taj problem na Rau pa vas savetujem da ga ispravite kad već radite.
To sam video da imaju navareno parce flaha pa cu i ja da navarim. Daj boze da bude samo to mana.

- - - - - - - - - -

kako ce ti se preklapati valjci na krilima,posto su na lancima visice dole.
Valci ce se vuci na lancima u radu a u transportu ce ih nositi obujmice oko cevi.(PECKA- spremaci)

- - - - - - - - - -

Hoces staviti hidraulicno sklapanje ?

Bice hidraulicno sklapanje , ovako golisav ram bez kopaca i baterije jedva podignem rucno.
 
Nazad
Vrh