Setvospremači

ma da bre, ljudi nemaju mu.. plase se kako ce vuci traktor jos pogotovo kad je nov pa mu neznaju mogucnosti, ili kopiraju nekog iz sela ili uzmu manje orudje nego sto treba...
ja da sam kopirao rodjaka(mtz1221 i conset 4,5m) al bi se usrecio, veca potrosnja i manji ucinak, a teramo istom brzinom 3-3, cak ja teram drugi prohod 3-4
 
ma da bre, ljudi nemaju mu.. plase se kako ce vuci traktor jos pogotovo kad je nov pa mu neznaju mogucnosti, ili kopiraju nekog iz sela ili uzmu manje orudje nego sto treba...
ja da sam kopirao rodjaka(mtz1221 i conset 4,5m) al bi se usrecio, veca potrosnja i manji ucinak, a teramo istom brzinom 3-3, cak ja teram drugi prohod 3-4

Tako su i mene ubeđivali da uzmem 4 metra plafon ,ja uzeo 5,5 i vuče ka 1221 ko od šale.
 
Brat je imao vučeni IMT od 9.6 metara.Vukao ga je traktor od 195 ks pa se ipak vratio na nošeni od 6.6 metara a ovaj vučeni prodao.
 
Vazi pravilo ljudi koji su malo iskusniji od mene, starih gazda itd.. samo noseni spremac... a imam prijatelja koji za traktor od 200 ks, ima spremac od 7 metara... i njegova teorija je da, iako moze da vuce i 9m verovatno, najradije bi mu zakacio neki od 5, radi lakseg manevra, boljeg ravnanja parcele ili cega vec... tako da ja mislim da je tu oko 6,7 metara optimalno, nema potrebe za vecim.. ogroman je to spremac...
 
Ako dobijem 7icu na lotu (al' treb'o bi bar uplatiti) kupio bi regent terastar exakta 6m po ugledu na uvaženog člana cicimoric,ako kojim slučajem ipak nedobijem 7icu na lotu,kupiću neki od 9.6m,pa ga skratim na 7-8m u zavisnosti kako rotori budu dali i teraj,pa još kad bi našao bez Sopruga jer imam kući za skoro ceo ram,i teraj

- - - - - - - - - -

Mindjušar pazi da osnova ne bude šira od 2.9....
mora biti šire da sakrije tragove :osmeh:
Ljudi moji pa neki sa ferbusonom vuku gruber tol'ki
 
sedmicu verovatno neces dobiti ali to jos uvek ne znaci da neces jednog dana kupiti Regenta :osmeh:

9,6 mu je prevelik a druga stvar je sto je taj spremac vuceni i nije pogodan za male parcele a ti radis u razbacanim parcelama. Mislim da bi mu i 8m bilo puno. Tvoj traktor je jednu godinu vukao spremac od 5m ( u 13 brzini ) i u sledece dve godine vukao 7m ( 10-12 brzina u zavisnosti kakav je bio teren ).

Ako ti treba spremac znas gde ga ima a sa vlasnikom se mozes dogovoriti lakse nego sto mislis.
 
sedmicu verovatno neces dobiti ali to jos uvek ne znaci da neces jednog dana kupiti Regenta :osmeh:

9,6 mu je prevelik a druga stvar je sto je taj spremac vuceni i nije pogodan za male parcele a ti radis u razbacanim parcelama. Mislim da bi mu i 8m bilo puno. Tvoj traktor je jednu godinu vukao spremac od 5m ( u 13 brzini ) i u sledece dve godine vukao 7m ( 10-12 brzina u zavisnosti kakav je bio teren ).

Ako ti treba spremac znas gde ga ima a sa vlasnikom se mozes dogovoriti lakse nego sto mislis.
Znam,HVALA,ima u tvom kraju još jedan "lak za dogovor" ja mislim,samo da ga nevide više,ako ga još nisu udali!? To je opcija ako do početka marta neuradim nešto pametno

- - - - - - - - - -

@midjusar,jesi i te S opruge sto imas kuci dobio na lotou(kad uplatis)
To u slobodno vreme se bavim sakupljanjem sekundarnih sirovina,navixam se i tuda,svašta se nađe,pa i germinatorske S opruge za setvospremač-tek korišćene,ovaj baci 20kom,onaj 30,pa se nakupi....
 
Jel radio neko sa sjetvospremačem gdje su opruge , ne ravne nego zavrnute unazad ? Kako radi ?

(nemoj da se neko pravi pametan pa da napiše da treba ići u rikverc )
 
mindjusar@ 8m ce biti idealna mera za tvoj mercedes, ti vuceni od 9,6m mogu lepo da se prerade za nosenje, skrate se krila do krajnjih tockova i to je ta mera, ako u medju vremenu ne uleti ocekivana sedmica...
 
Nazad
Vrh