Setvospremači

Meni je lakse da podignem setvospremac i manevrisem kako hocu, nego vuceni da guram u rikvec!
 
Radovi ove nedelje ...


rscrvm.jpg


jj7lhw.jpg


14w7x43.jpg


35m2ssl.jpg


2j2yck1.jpg
 
Iskreno nisam zagledao slike detalnije, samo sam oglas procitao,video sam da se pisalo o tako necem,i o preradi sa vucnog na noseni,pa mi se ucinilo da bi mozda moglo nekom koristiti,a cena mi se nije cinila prevelika.
 
Kakav setvospremac biste preporucili za neki traktor od 70 do 90 ks ?? Koja sirina, broj radnih tela bilo kakva informacija bi mi znacila zbog kupovine.
 
Za 90 ks slobodno uzmi i 4-4,2metra ako ti iskrsne nešto povoljno.Kakve god da ima završetke S-ova radićeš jako lepo i bez problema.
 
Moram prvo traktor da nadjem pa da kupim spremac :osmeh: Ali ako nadjem i kupim 577 kakav mi odgovara uzecu spremac od 2,9m sa duplim rotorima, mogao bih mozda i 3,2m ali ne bih da rizikujem da se muci traktor, posto imam i neke parcele u malo brdovitijem delu.
 
Koliko se krece setvospremac od 2,8m sa duplim rotorima? Na polovan mislim, nasao sam jedan marke Metalna rau... Kakvi su njihovi setvospremaci?
 
Ja sam ove jeseni (2. septembra u Rumi na vašeru, inače vašer je svakog 3 ali se sve što je ok već 2 pazari) kupio Rau setvospremač od 2.8m sa jednim redom rotora i platio ga 360e-imaju slike, prelistaj par strana
Znam da je u Staparu kum clana Bojcetic ove jeseni prodao Rau setvosprmac 2.8m sa dva reda valjaka, mislim da je cena bila nešto slična(meni bilo daleko da idem, nisam mogao da se organizujem za preoz, skupo me izlazio, prodat u selu), tako da bi ti to trebao biti neki orijentir(400e).Inače u Rumi na vašeru su za sređene spremače prodavci(preprocaci) tražili 600e
Inače setvospremač vučem sa Fendtom 108ls 75 ks i mislim da je to sasvim dovoljna širina s obzirom da je kod mene strankovito i da su mi putevi uzani(imaju velike međe) tako da sa širim i ne bih mogao da prolazim.Do sada nisam imao spremač, kupio sam ga na sevete članova foruma i bili su u prvu, i hvala im, Planiram da u budućnosti nadogradim još jedan red valjaka, ali to otom-potom.
Zašto sam se ja odlučio za taj spremač?
ima lako i jednostavno podešavanje dubine pomoću valjaka, jednostanim vijanjem iz kabine, i masa spremača se oslanja na rotore, tako da oni sabijaju i mrve zemlju a ne "tandrču" samo pozadi na onim oprugama kao na nekim spremačima(napominjem da ja do sada nisam imao iskustva sa spremačem ali sam to prihvatio kao dobronameran savet forumaša)
Nećeš se pokajati ako kupiš takav ili neki sličan njemu.
 
Nazad
Vrh