Setvospremači

Po drugi put pišem da moj brat sa 7506A-sa prednjom vučom radi sa 3.7m IMT-FOP,i kod mene i u Bečeju
 
@cira 92
1 brza nije dovoljna da se dobro pripremi zemljiste za setvu. U vecini slucajeva je potreban jos jedan dodatni prohod.

Za Torpedo 75 i 3.7m no comment....
 
@cira 92
1 brza nije dovoljna da se dobro pripremi zemljiste za setvu. U vecini slucajeva je potreban jos jedan dodatni prohod.

Za Torpedo 75 i 3.7m no comment....


To znam ali ja sam bio primoran da ga vucem sa rakovicom jer nisam imao jaci traktor,na nekim njivama sam prolazio 2 puta a na nekim samo 1 i isto je fino sipalo,na prolece naravno da necu vise da ga vucem sa Rakovicom kad imam 820.. :ppozdrav:
 
Ja sam još ranije hteo da predložim ali sam se sudržavao da ne bi bilo :off_topic: ,ali sad moram ,da se za člana minđušara otvore paralene teme (jer ovo nije jedina tema gde on vlada materijom) ,i da on tamo bude glavni akter ,jer mu mi ostali nismo dorasli u bilo kakvoj razmeni znanja.Izvinjavam se još jednom za :off_topic:
 
proban yto 1204 juce i prekljuce sa consumom 5metara vuce ga lepo prvom brzom za 2 dana uradjeno 90lanaca potrosnja oko 3,5litara
 
7506 odgovorno tvrdim da moze da vuce 3,7 m kod nas, nije mu lako ali moze, u kombinatu su vukli godinama u 2 smene (nije uvek bilo ovih stranih traktora Dzondira, Clasova.... bio je 1-2 Volvoa ostalo sve Torpedo 40 komada)! I jos nesto, prvom brzom ako je neko normalno oranje u dva prohoda moze sasvim lepo da se spremi za setvu!
 
Zato kod nas, rus 820 vuce 2,9 metara, ali ga krkaju preko 10 cm u zemlju. Radi se o predsetvenoj pripremi za duvan.
 
koliko je to kmh?
jel to na kj/3,5l? to je puno nafte...
pa to je negde oko 9-10kmh potrosnja je na lanac 57,55ari,ali skoro na svakoj njivi sam imao razor i onda sa skupljenim krilima moram da idem gore i dole da bi zatvorio razor i tu izgubim dosta vremena ali i sa tom potrosnjom sam jako zadovoljan kod mene je tezka zemlja,a i suncokretiste je bilo tvrdo ko kamen
 
Nazad
Vrh