Setvospremači

Ja sam 2 septembra u Rumi na vaseru kupio ovaj setvospremac Rau 2,8m jedan red valjaka 360 evra
evo slika
dsc02028.jpg

dsc02029.jpg


traktor je 75ks spremao sam ove jeseni za pšenicu i ječam i u principu sam zadovoljan.
inace kod mene u kraju ja ne znam nikoga da ima setvospremač i svi su mi govorili da on u našoj zemlji ne može da radi, ali radi, pravilno sam ga podesio, i mislim da je za ovaj traktor prava širina. Širi mi ne bi odgovarao pošto nam putevi nisu široki(imaju obale) tako da ne bih mogao ni da prolazim.

Razmišljao sam da dodam još jedan red valjaka ali ne znam da li bi se teže vukao, i koliko bi dobio sa njim, pa molim za savet :D
 
Sigurno bi mu znacilo jos jedan red valjaka,ali i ja imam samo jedan pa radi super,nikada nisam razmisljao da dodam jos jedan red... Pa neznam dali bi se odrazilo na vucu,ali na nosenje sigurno.. :ppozdrav:
 
Bolje vidi da mu napravis nekako dasku napred,znacice mu mnogo vise nego drugi red valjaka.

Sa ovakvim istim sam i ja radio sa T 40.
 
Zasto je toliko potrebna daska?? Nikad nisam primetio da mi je zafalila?? Mozda zvuci glupo pitanje ali neznam stvarno??? :sta:
 
Da li je 4,1consum veliki za traktor belarus 1025.3???Inace vucem sa njim 3 brazde sa predpluznjacima i ne oseca uopste...
 
Dasku nemam ni ja na svom setvospremaču a i da hoću da je namestim nema teorije jer je prvi red opruga ispred setvospremača.
 
Ta daske je glupost, samo gusi napred i teze je traktoru, i sa daskom i bez daske isto se uradi, nikakve razlike nema, po meni. Maticu nemoj to ni stavljati bolje je bez tog.
 
Ma ima daska njene prednosti kad zatreba, a dasku treba podesiti da negura jako zemlju, daska treba samo da češe zemlju a ne da izigrava gredelj, čisto da skine višlji deo zemlje ako je oranje lošije složeno i grudevito.
 
Da li je 4,1consum veliki za traktor belarus 1025.3???Inace vucem sa njim 3 brazde sa predpluznjacima i ne oseca uopste...

taman za njega i brzinu ces imati u granicama normale ...

kada se povede racuna u oranju, ta daska je bez potrebe, odnosi ks. i povecava potrosnju dizela.
u 2 prohoda sprenacem je sve ravno kao pista, a pogotova glupost sto je stavljaju na teskim drljacama...
 
@TOSO1988
Ja imam consum 2.2m i vucem ga sa imt 560 i to mu je puna kapa i jos nemam mnogo brdovit teren,u drugoj brzini je knap sa sangom kad ima brdo bude mu tesko,mogao bi i 2.90ali ne bi radio posao a i pretezak je za nosenje u transportu jer moj setvospremac ima 550kg i na prednjici sa 130kg tegova mi ljulja prednji kraja a 2.9m ima ti 750kg moj savet ti je 2.5m ako hoces consuma jer ako ti je brdovit kraj moces imati dovoljno snage i brzine da uredno uradis pripremu. Prijatelj ima 577 bez prednje vuce i ima consuma 2.5m i to mu je idealka pa taj traktor je pribliznije snage tvom pa nek ti to bude merilo.
 
U potpunosti se slazem sa Zeljkom da je dovoljno 2,5 jer ima razlile od godine do godine pa ces nekada moci da ga vuces brzinu vise a nekada ne. I za 40cm vise nemoj samo patiti traktor.
 
Pa da, tako sam i mislio, bolje 2,5 pa da mu je taman i prst u uho. Da uzmem 2,9 pa ako ne može vući drugom ili stenje, to nije to. Jedino ne kužim zašto stavljaju 23 opruge jer inače ide po jedna opruga na 10 cm. Neznam da li ima neke razlike što su 23 i da li bi se moglo naručiti sa 25?
 
Toso uzmi 2.5 sa 23-25 opruga. Mi vucemo 2.2 sa 18 opruga i dva reda valjaka sa traktor IMT 558. To mu je mera. Sve vece od toga bi bilo pacenje ili bi morao ici prvom brzinom. Ovo prolece sam radio test, uradio sam jedan deo njive sa 1 brzom i 1800o/min, drugi deo sa 2 brzom (7-8km/h nisam siguran u tacnu vrednost) i 1800o/min (12km/h). NEUPOREDIVO je bolje uradjeno gde je veca brzina. Potrosnja mi iznosi 3.3-3.5l/kj.
 
Ima slika koji spremac sam do ove godine vukao sa Rakovicom 65, 2.9 i isla je rakovica 1 brza bez problema malo je na jednoj njivi bilo cupavo uzbrdica je,ali je radila posao itekako od sad ce ga vuci 820... Torpedo onda nosi 2.9 sigurno...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh