Setvospremači

ako je to problem mozemo da se organizujemo ovde preko foruma pa da dodjemo i porazgovaramo sa tim komsijom,sta ima ko da tebi nesto zabranjuje:osmeh:
 
Sta mislite o mom setvospremacu??









Kupili smo ga pre jedno 4-5 godine i do sada ga je vukla Rakovica 65 ali sad planiram da ga vucem sa Belarusem 820,neznam nista o njemu kupio sam ga od jednog uvoznik polj masina iz inostranstva...
 
Ako ce ga vuci 820 mogao bi da mu ubacis jos koju s oprugo,nece mu smetati.Ne svodja mi se to sto ima samo jedan par freza i sto nem dasku za ravnanje.
 
I ja sam planirao da mu na svaku oprugu stavim kao one male moticice umesto standardnih,meni se licno ne svidja ta daska za ravnanje,dosta zemlje se tu sakupi i otezava traktoru a ja sam ga i tako jedva vukao sa rakovicom jer je preveliki,moram mu napraviti tockove nekad moram da ga drzim na hidraulik ili mnogo se zarije to mu je mana ali svake godine tako ostane...
 
Cira, kako mi se cini da ne znas postelati sjetvospremac za pravilan rad cim ga moras drzati na hidrauliku... Sjetvospremac nastimaj tako da bude VODORAVAN odakle god da ga gledas. Dubinu rada regulirad podizanjem i spustanjem valjka i sjetvospremac se oslanja na njega i ti je bolje rjesenje nego tockovi... Ako zelis dublje, podignes valjak, ako zelis plice, spustis valjak. odozada valjak drzi dubinu a naprijed top-link poluga upre u traktor i nema mrdanja...
 
Odvi topling i nece da se zarije,nasteluj ga da ti bude paralelan sa povrsinom zemlje a ne zagnjuren,a daska i sluzi zato da bi poravnala,da je ravno oranje nebi skupila puno zemlje.
 
Onda ti to neumes da nastelujes.Dudinu zadnjeg dela stelujes sa frezama a prednji deo sa poteznicom(topling).Tako da ne moras da je nosis na hidraulici.Imao sam slisan takav spremac i nije dilo problem oko stelovanja dubine.Nadam se da si me razumeo?Sto se tice daske ti je digni vislje da ne skuplja mnogo zemlje.
 
To sam i ja posle otkrio da moze tako ali pre nisam imao toliko iskustva,pre je moj deda to radio pa sam ja ukapirao,ali neki put je jednostavno pretezak za rakovicu i nemoze ga povuci uzbrdo ako ne cimnem malo hidraulik pocne da se ukopava... ::lose::

- - - - - - - - - -

Onda ti to neumes da nastelujes.Dudinu zadnjeg dela stelujes sa frezama a prednji deo sa poteznicom(topling).Tako da ne moras da je nosis na hidraulici.Imao sam slisan takav spremac i nije dilo problem oko stelovanja dubine.Nadam se da si me razumeo?Sto se tice daske ti je digni vislje da ne skuplja mnogo zemlje.


Na ovaj moj nema mesta gde da se pricvrsti daska za ravnanje ili ja neznam gde se ona ustvari pricvrscuje???
 
Sta mislite koliko je tezak?? Onaj valjak pozadi je sirok 3 metara tacno motikice malo su uze nekih 2.9... Sta mislite da li ga moze vuci Belarus t40as, ja mislim da hoce kada je mogla rakovica,planiram kada kupim T40 sa njime da ga vucem..
 
Obicno na tu sirinu bi trebalo da ima 29 opruga,a na slici ima 23,tako da ti je malo vece rastojanje izmedju opruga.T40 trebalo bi da ga vuce,opet sve zavisi od stelovanja.
 
Mislis da su neke izlomljene pa nisu stavljane??? Mi smo ka takvog kupili i samo prefarbali ali ove zime cu opet da ga farbam...
Ja kako god izbroim ispadne 24??? :sta:
 
T 40 dv vuce Imt 2.9 m cetvrtom bez vecih problema,ako je malo mekse i propada ume malo da zadimi,ali ne staje,tako da bi i ovaj morao vuci.
 
Nazad
Vrh