Setvospremači

Ja bi rekao 2,5 ks za jedno radno telo. Moze i 1 ks za 1 radno telo ako neko hoce, ali onda nema brzine i komotiteta potrebnog za rad.
 
Pa po pravilu bih tako trebalo da ide i on moze to da vuce, ali ja misli da kad bih 3,2 uzeo da bih dobio na brzini, a kad dobijes na brzini odmah i lepse radi i sve... Znam najskuplje najbolje sama rec kaze... mislio sam Consum, tanjiraca komerc ili mozda ferocoop
 
Kad jako brzo ides,hoce da izlece iz zemlje i pravi jako sitnu zemlju sto za vasu i nije dobro ako opali pljusak....
Od ponudjenih,po meni najbolji Consum...
 
A i neće oranja svake godine biti kao ove,a voleo bi da ja vidim kako ćeš da dobijaš na brzini kad dođe vlažna jesen,ugaženo da se ore i slabo izmrzne,tu ćeš sa duplim točkovima voziti prvi put 5 km/h,bez obzira šta vuk'o
 
70ks ne moze da adekvatno vuce 35-37 radnih tela. To su budalastine, nema brzinu u radu i ne sitni grudve.
 
Ja sam sa rusom 892 vukao 3.7m bez problema...
Sad mi je taj 3,7 mali za Renoa,valjalo bi ga zameniti za veci...
 
Pošto je Nikola odavde onda treba da zna sa kojim traktorima ljudi ovde vuku setvospremače od 3.6 metara i kojim brzinama.
 
Moj 577 vuce 3 metra zahvat i 30 radnih tela.Ima njva na kojim mu je jako tesko.Bolje da ima manje radnih tela a da ide brze.Predpostavjam da je @Nikola posvadjan sa svima u selu pa nema koga da pita za misljenje.:sta:
 
ja sa 577 vucem 2.4 sa pacijim na s oprugama i uopste ne bih menjao za siri,svuda ide druga brza....A npr neki ljudi koji su juce dosli da rade zemlju vuku sa mtz 1221 6.6 tupanjac,a sa 820 4metra setvospremac,sta je tu stvarno ne znam...
 
Nazad
Vrh