Setvospremači

Vuče, ali dokle...1.8m je granica za 533/9 ako se misli da traktor poživi.
 
533 umire u brdu i sa drljacom,moj 540 vuce cetvorokrilnu drljacu po ravnom i trecom direktnom ako treba,ali uzbrdo prva i patos gas,nije mu prijatno.Setvospremac u brdu za 533 1,8m ako je traktor u top kondiciji,za 539 moze 1,8 lako,za 540,542 2 metra,za 549 2,2 metra,za 560 2,5 metra.A ako je ravnica i laka zemlja tu moze sta oce.
 
Danas bio kod poznanika i video ovaj setvospremač na prvi pogled mi se odmah svideo pogotovo deo sa valjcima, a i vlasnik kaže da je zadovoljan ,proizvođač su Despoti iz Sombora (ko je iz okoline Sombora zna o kome se radi),inače novi su na tržištu ,do sada su se bavili uvozom sređivanjem i prodajom polovnih mašina.A i cena opšte nije velika za ovaj konkretno 2.6 m iznosi 950 Evra.

2vvoq5k.jpg
2ptungj.jpg


6emavq.jpg
 
Nudi po vasarima letke,prave sad razne masine,na slici od prospekta su mi se rotori cinili puno losije,al eto slike varaju.
 
Kako mi je vlasnik objasnio valjke on ni nepravi nego ih gotove uzima a pravi okvir za valjke i ostatak setvospremača
 
Na nekim setvospemačima su ovakve opruge a na nekima one s, zaokružene i u donjem delu. Koje su za kakvu zemlju bolje ili je zbog nečeg drugog ta razlika?
 
Umalo zaboravih da se pohvalim.... Stigao nam je setvospremac! V.N. 4.9m i isto toliko eu novaca. Nadam se da ću sutra stići da ga uslikam pa onda kacim slike.

---------- Poruka napisana 15-05-12 u 22:25 ---------- Prethodna poruka je 13-05-12 at 23:31 ----------

Evo par slika...

 
Nesto preko 552 000 je uplaceno i kad to podelis sa trenutnim kursom dobijes cifru od blizu 5 000e. Tako da je i malo vise od 1000e/m. Ali to je cena za nas obicne smrtnike. Za one koji solarno placaju,cena je niza.
 
Nazad
Vrh