Setvospremači

Ima i kod nas koji ne okreću ali su izvareni i krivi ko sam đavo.Moj stari imt fop 2,9 m star 15 godina nije imao ni jednu slomljenu s oprugu niti var niti je bio kriv .Ali nije znao šta znači okretanje u zemlji.Ženin deda me tako naučio i on je tako radio i do sada nije bilo loma niti kvara.
Lakše mi je podići nego variti.
 
Koja budalastina da se ne okrece na uvratinama,setvospremac bas bi voleo da vidim taj spremac koji nije podizan na uvratinama,jednom priikom sam dao drljacu sa rotorima jednom coveku,koji je izbegao iz rvatske ajde da mu pomognem i on mi vratio drljacu sa valjcima u prikolici,kad se nisam slogirao uopste nije podizao na uvratinama.
 
Ljudi,nisam ja mislio da okrece sa njim vec na skretanje u njivi ako mu ide njiva uz kakav kanal sto nije pravilnog oblika ili nesto tome slicno.Ako ga ne dizes na okretanju iskrivice se nesto ili skrljati kakav god da je.
 
Ovo je konskilde original 4m nije fabrički imao rotore nego grablje koje traži član Miroslav k.Verovatno zbog toga nije nigde varen i sve motike original ostale.Ja sam ga prefarbao,ugradio hidro sklapanje i rotore od Agromerkur Ada.Takođe proširio ga na 4,5m.Prezadovoljan kako radi.
sdc10881.jpg
 
Pa da...Ispred valjaka kako je bila na njima kad su stigli nema svrhe nikake....Kad sam prodo Torpeda 9006 kupio sam 3,6 a mali prodo ujaku,sad mi je žao što sam prodo.
 
Sto mislis da nema sanse? Zar ne vidis da covek za cas stigne na drugi kraj njive.
 
Provereno malo.... 4.1 je za njega mera.

Sad već imam puno više iskustva sa conset 3.6 metara, bilo ko da kaže da je mali (uzak) za rusa od 105 ks BLAGE VEZE NEMA ili sa traktorom ili sa setvospremačem koja je sad u pitanju .

kao i što sam već pisao "puna kapa" za naše uslove, nije rit ali nije ni neka peskovita zemlja
 
Nema sanse da je ovo gore brzina od 14km/h. Juče sam baš prelazio jednu parcelu (2ha), ravna i išao sam drugom brzom. Hurlimann u drugoj brzoj ide 15.67km/h pri 2400o/min, ja sam vozio na 2000o/min pa pretpostavljam da sam išao 13-14km/h. U svakom slučaju, ide mnogo brže od ovog na snimku, ovo je najviše 10km/h jer ovako brzo idem otprilike u prvoj brzoj (ona je 10.18km/h pri 24000/min). Spremač je 2.7m Koeckerling sa jednim redom valjaka a dubina je 8cm, drugi prolaz (prvi prolaz radim prvom, drugi drugom). Kao što Nikole gore reče, valjak baca zemlju dobar metar nazad ako ne i više. Sigurno pokazivač brzine ne radi dobro.
 
Nazad
Vrh