Setvospremači

Ne znam dal pise negde ali znam da sam jednom gledao u nekoj emisiji za poljoprivrednike (čini mi se Brazde) o tome kako je nekih 10km/h preporucena brzina za pripremu. Zato sam i napisao nekih kao idealnih 10km jer ti koji su objasnjavali mozda i nisu videli zemlju osim u saksiji. Ali bih se slozio sa njima. Sve u svemu sustina mog prethodnog posta je ta da pokusavam da kazem da ako mtz 1025 moze na 7,8 ili 10cm da tegli 3.6m pri brzini od 15km,što je po meni prebrzo,onda bi bez problema mogao da tegli 4.1 na istoj dubini ali brzinom sporije. Odnosno sve je to vec provereno 1025 grbav most ako to nekom nesto znaci tegli 4.9m ali ne bas veselo tj malo mu puno dok sa 4.1m se sasvim lepo ponasa. Ne stvara se suvise usitnjeno zemljiste grudve se razbijaju nije mu tesko uz brdo ( pod gredu što bi kod nas kazali ).... Jednom recju 1025 sleduje 4.1m pa nek kaze ko šta hoce.
 
gledali smo pre dve godine kako claas gusenicar sprema brzinom od 22 km/h i spremljeno je bilo da covek propada 15 cm, kada stane u spremljeno. tako da nema pravila. bitno je da se ne preopterete traktor i orudje i da bude ekonomično, što se potrošnje tiče.
 
Hvala vam na čestitkama, ali ste malo preterali sa brzinama i širinama....:haha:, ..ja ga još nažalost u pripremi nisam mogao da probam, ali kad sam ga doterao kući video sam da je dosta težak za transport....kad bi bilo još širi bilo bi još teži. I još da dodam proizviđač Consum isto preporočuje za nas teren za traktor belarus 1025, njihov setvospremač od 3.6 metara
 
Gopodine @hurli xa86,
ja sam ovo napisao pošto imam podatak od renomiranog svetskog proizvodjača setvospremača o brzini kretanja agregata, a da li vi imate taj podatak kada ste već napisali "Gdje NE piše da je idealna brzina 10 km/h?
Zato ako hoćete u diskusiju da udjete navedite odakle Vam podatak, a ne ovako da pišete samo da biste pisali.
 
Jedno znam , mnoogo su veća "opterećenja" sa većom brzinom. Pišem jer imam sjetvospremač koji ima problem "prejakog traktora" , i najbolji drug mu je aparat za varenje.
Dakle ako ima nešto kritično da će pući isti dan ako ide brzo , to se neće dogoditi par godina rada ako ide sporije.
 
Ja sa YTO 904 vučem satex 4metra.Slobodno mogu reći da mu je tam-tamanica.Idem 4M brzinom što je oko 10-12km/h u zavisnosti od obrtaja motora.Odličan učinak uz malu potrošnju.
 
gledali smo pre dve godine kako claas gusenicar sprema brzinom od 22 km/h i spremljeno je bilo da covek propada 15 cm, kada stane u spremljeno. tako da nema pravila. bitno je da se ne preopterete traktor i orudje i da bude ekonomično, što se potrošnje tiče.

IMa li možda neko link sa snimkom tog Claasa, ne mogu da nadjem na Youtube ništa takvo?
 
Gopodine @hurli xa86,
ja sam ovo napisao pošto imam podatak od renomiranog svetskog proizvodjača setvospremača o brzini kretanja agregata, a da li vi imate taj podatak kada ste već napisali "Gdje NE piše da je idealna brzina 10 km/h?
Zato ako hoćete u diskusiju da udjete navedite odakle Vam podatak, a ne ovako da pišete samo da biste pisali.
Več ako imate podatak bilo bi dobro da ga podijelite s ostatkom foruma..
Ja nemam nikakav podatak,a dali to onda znači da ne smijem sudjelovati u diskusiji?
 
attachment.php
attachment.php

Belarus 820 ravan most vuce ovaj setvosremac 3.60 m tezak 1020 kg 10-12 km/h bez problema.
 
Vuče rus, al 5 cm, pusti ga 10 pa da vidimo oće ići 10 - 12 kmh...:haha: Šalim se naravno, nije to do traktora neg do vozača...:osmeh:
 
Jesam i ne sviđa mi se zvuk motora.Na auspuh ne pokazuje ništa mada ga "osetim" da je dosta opterećen.U 4M ide bez znakova opterećenje i to mi se jako sviđa.U 2H je malo i truckavo.
 
Nazad
Vrh