Setvospremači

Evo jedne kombinacije koja radi kod nas u selu:
2s867gi.jpg

f4fo9h.jpg
 
Evo malo i mog spremaca,daleko je od novog za koji bi se trebalo cekati 30+ dana sto je sredinom marta bila losa solucija,al posluzice i ovaj jedno vreme.
dsc04169v.jpg


dsc04172p.jpg
 
Poslednja izmena:
Odradi poso al novo je novo :) mislio sam da ce mi se gusiti kao i onaj sto sam imao od 2.9 pisao sam na stranicama pre,ali ne gusi se nista vozim oko 12-13km/h,sem kada rotor stane zbog manile koja se namota kod lezaja,al to mi se svega jednom desilo u biti zadovoljan sam ali nisam bas bio odusevljen kad sam uzimao jako sam se bojao da ce biti kao i sa onim starim al eto na srecu pogresno sam mislio.
 
@Talianu
Lepo odradjen posao,ali imam par predloga.Pazi kada budes radio negde gde imas cigalja ili kamenja u njivi i pripazi na skretanje u njivi sa spustenim setvospremacem zbog onih vertikalnih flahova na kojima su lezajevi rotora.Koliko vidim od obicnog su flaha (dosta je debeo materijal)ali nije presovan pa samim tim moze doci do krivljenja zbog velike poluge.S obzirom na mali precnik sigurno se strava brzo okrecu a samim time i lepo odrade posao.Samo humano u radu i bice to sve :cool:.Jos jednom svaka cast za odradjen posao.
 
Molio bih članove da ne pišu ko je vlasnik neke mašine ako on to ne odobri jer član ovog traktora je član foruma pa neka napiše sam.
 
Pa ovo je traktor jednog čoveka iz mog sela, a gospodin @panonstib i gospodin @mindjušar znaju ko je on... Inače tamo gde je ova kombinacija radila, zemlja je izuzetno spremljenja...

Gospodine @panonstib, nisam znao da je vlasnik ovog traktora član foruma?
 
@Talianu
Lepo odradjen posao,ali imam par predloga.Pazi kada budes radio negde gde imas cigalja ili kamenja u njivi i pripazi na skretanje u njivi sa spustenim setvospremacem zbog onih vertikalnih flahova na kojima su lezajevi rotora.Koliko vidim od obicnog su flaha (dosta je debeo materijal)ali nije presovan pa samim tim moze doci do krivljenja zbog velike poluge.S obzirom na mali precnik sigurno se strava brzo okrecu a samim time i lepo odrade posao.Samo humano u radu i bice to sve :cool:.Jos jednom svaka cast za odradjen posao.
Hvala na savetu,inače nikad ne okrećem sa spuštenom mašinom ni sa jednom mašinom osim drljačom.
Te vertikale nisu od flaha nego su sečene brenorom iz ploče veličine 1500mmx3000m ali si u pravu za njihovu čvrstoću jer sam primetio da neke beže (kriv se) pri varnju iako su debele 10 mm.Pošto je to kupljeno na otpadu predpostavljam da nije u kvalitetu.Okreću se odlično i rade strava posao samo ću verovatno ako mi vreme dozvoli da uradim štelovanje rotora na šipku sa oprugom,nešto kao baterije na IMT sejačici.
 
Talianu trebao si srednji deo rotora raditi iz dva dela, mislim da je veliki raspon oko 2m a možda i više tako da je po meni tu dosta slab ponaročito kad budeš radio prolećno oranje ili neko salašište gde se nađe po koja cigla a i trpiće i ležajevi. Inače svaka čast na trudu.
 
Sale u pravu si ali sam bio lenj i mislio sam da ću brže završiti ali se odužilo.Kada sam u sredu otišao na probu primetio sam da se ta velika greda na sredini loše ponaša pa smo je sutra pojačali sa kosinama i sad je ok.
Nema kod nas salašišta,nažalost da ih ima bilo bi bar po koji salaš a ovako atar ko more.
 
Ma dobro ce to sve biti,videces kako ce se ponasati,gde treba dodas po koji trougao i pojacanje i samo teraj :ppozdrav:
 
ovako su ti fiksni i neterbaju ti tockovi, bolje kopira teren i bolje odradi posao. ako stavis na opruge moraces i tockove da postavis...
malo mi se cini da su ti presiroki flahovi na rotorima, verovatno bacaju dosta zemlje...
 
Nazad
Vrh