Setvospremači

A sjetvospremačem duboko , pa onda Kembridž ,pa sjetva jel neko tako probo?
Nikola , zašto kažeš , "nemaš jednaku dubinu"? Jel misliš da neko zrno propadne dublje zbog "rupičaste" strukture"?
 
Kembridz ide u svakom slucaju,al znaj da je priprema i dobra setva pola prinosa.
Kad ode duboko ako se okisa istruli kao jedan jedan....
 
Gospodine @djoker,
Impresioniran sam Vaši poznavanjem priključnih mašina i njihovom upotrebom i pomno pratim svaki Vaš post.
G.din jesam li vas dirao nekad molim vas da mi se ne obracate,hvala a slucajno radim preko 300 hektara i neznam nista pa me vi prosvetlite kako se radi.Uvek sam iznosio svoja iskustva nikad nisam nikoga ismejavao i ne dozvoljavam da se neko sprda sa mojim postovima i ruga ako znate drugacije ok slazem se iznosite vasa misljenja i iskustva
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv odgovor radim preko 300h ili rade radnici to po meni nije isto? kolko moze jedan radnik obraditi sam ?? čisto pitam ?
 
Gospodine @djoker
U svakoj temi su Vaša iskustva najkvalitetnija, najrentabilnija, najbolja i sve naj.Šta mislite da vi jedini radite zemlju pa Vi propisujete pravila kako da se to mora raditi.Da li su samo one mašine koje Vi koritite najbolje?Jesu kada bolje od tih niste ni videli, a komaoli probali.Prema tome pišite realnije jer ovako Vam postovi ispadaju smešni.To što radite 300 ha to ne znači da i znate kako se radi.Mnogi imaju i Mercedes pa ne znaju da voze.
 
Ja nemam Marcedes, al' bi ga rado posedovao :osmeh:

Ej, Djoker, Djoker, znas onu " Cet'r konja debila " ?

Da prostis jesi li ti Dzoker ili stvarno Djoker ?
 
Ovo sam i ocekivao cim neko kaze nesto sto se pojedincima ne svidja odmah paljba da nije smesno bilo bi tuzno, slazem se sa vama vi ste najpametniji ,najiskusniji,najskolovaniji, ma nema vas Drzava nastavite ovu komediju ali bez mene..
 
  • Like
Reagovanja: aca
Što napadoste na čovjeka odjednom . Očito da je iskusan , i očito da radi malo više zemlje. Šta ima veze što iznosi kako on radi , jel bolje da samo "ćuti" ili da ne govori istinu?
 
Ovo sam i ocekivao cim neko kaze nesto sto se pojedincima ne svidja odmah paljba da nije smesno bilo bi tuzno, slazem se sa vama vi ste najpametniji ,najiskusniji,najskolovaniji, ma nema vas Drzava nastavite ovu komediju ali bez mene..
decko smanji malo dozivljaj ,nisi ti jedini pametan ovde vec slusaj i pametnije i iskusnije od tebe,verovatno si mlad,koliko godina imas? i naravno iskustva u poljoprivredi?
 
Sto smo besposleniji to se vise raspravlja oko glupsti, u zadnje vreme na forumu jako malo ima pametnog da se procita. A sve vise dolazi do sukoba izmedju prakse i nauke. Ja kad radim setvospremacem onda idem jedno 60 u zemlju najmanje :haha:, mozda u to se pre poveruje nego u ono da radim maksimalno 5 cm dubine za secernu repu. i to sa zamislite RAVNIM oprugama, niskog klirensa.
 
nevrijedjam coveka ,vec ga samo spustam,da se ne prepucava svama sta je bolje a sta nije,svako hvali svoje i neka radi kako njemu to odgovara, ja napr na setvospremacu imam kombinaciju s opruga sa kopljima i pacijim sapama,i zadovoljan sam,neidem vise od 5,6cm drugi prohod,prvi naravno uvek malo dublje da se poravna zemlja a drugi malo plice i samo gas!
 
Naše žene se prepucavaju na fejsbuku , a mi na ovom čudu , takva su došla vremena.Već su mnogi (pa i ja) sto puta pisali da se tipovi zemlje mnogo razlikuju i nije baš sve uopšteno. Lično mislim da je bolje i od teorije i od prakse raditi sam eksperimenta na svojoj zemlji , u istim uslovima uraditi bar malo različitim načinom i onda sam zaključiti šta je bolje za taj tip godine , a toga kolko vidim malo ima.
 
Gospodine Djoker pre par dana ste radili nepunih 270ha,sad vec preko 300h ako ovako nastavite do setvospremanja cete imati bar 500ha.
Ne znam čemu ovo podrugivanje.Djoker je rekao da mu je tata nekad radio 27 jutara i moglo se živeti a sad radi 10 puta više i nije kao tada.
Pa ste vi izvukli iz tog konteksata da radi 270 ha. Lično znam Djokera i znam da je istini da radi 300+ ha prema tome nemojte se sprdati i hvatati kako je reko 270 pa 300 pa će biti 500. Saslušajte i tuđe mišljenje,u ataru sela vladimirovac je laka zemlja (deliblatska peščara ) zato se nemojte čuditi kad setvospremač "upadne" 10-15 cm. Uzmite lenjir pa pogledajte koliko je to 5 cm ako na toliko spremate samo me interesuje kako ste merili?
 
Nazad
Vrh