Setvospremači

Koliko znam Consum stavlja broj opruga po zelji a po njihovom standardu ovaj ima 29 opruga i mislim da je bas tako placen nesto manje od 1800 evra. Na preklapanje je dosta skuplji a bogme i tezi.
 
Šteta sto nije uzeo na preklop, možda ce se jednog dana kajati zbog toga, jeste da je dosta skuplji ali nemas problema sa zakonom, ali ako ne planira da vozi magistralom onda OK, Consum stavlja broj S-ova po želji kupca, a to je bas sasvim sve jedno hoce li biti na 10 ili 11 cm
 
Ja ću sa mojim od 2.5 imati problema na ovim seoskim putevima pošto kod nas svi imaju običaj da u medjama i pored puteva uzgajaju šumu.
 
mozda kod vas a ovde u RS sve sto je sire od 2,5.m policija ima pravo da iskljuci iz saobracaja mada negledaju toliko bas precizno tolerisu do 3.m a vise nema sanse a sto se tice puteva seoski ima dijelova gdje bi i motorka imala posla da bi proso
 
Iju mene luda ucili da ravne prave manji otpor i da zato moze na istu sirinu koja vise ravna od klasicne S opruge a da ce traktor isto vuci,a ono ispade bolje prvi red "pacije sape" pa klasicne i u zadnji red ravne opruge,zanimljivo.
 
ja sam razmisljao da stavim ravne na 9cm al ce mi ponestati KS..nije sve jedno dali je na 9, 10, 11cm, pogotovo kad si knap sa snagom traktora...
Ni ne moze se staviti bas na svaki razmak-10,11,12...sve zavisi od poprecnih flahova na spremacu,tako da se stavi kako moze,zar ne?ako me shvatate?nekad gde bas treba da dodje S,tu je zavaren flah popreki.
 
Lepo uzmi komad armature ravan pa ga provuci kroz zemlju,pa onda taj isti komad zakrivi kao S oprugu provuci i reci koji se lakse vuce.
Ako se lakse vuce znaci moci ce vise takvih da povuce na istom zahvatu isti traktor.
 
Lakse se vuku krive S opruge od ravnih, ali znaju da izbace ikravu zemlju i poneku grudvu, dok ravne to ne izbacuju...sad neko je rekao da spremac s ravnim nece da ide u zemlju...kao da je kombinacija ovih opruga optimalno resenje
 
O tome smo vec raspravljali nekoliko puta koja S opruga se lakse vuce kaoja teze, ali mislim da to njije dokazano, ali ja jos uvek imam mislenje da se klasicna S opruga lakse vuce od ravne, zbog napadnog ugla, i u temi podrivaci je diskutovano o tome. ali ne o S oprugama ali o radnim organima podrivaca.
 
Ja sam imao na spremacu ravne opruge koje se lakse vuku od s opruga ali nisu nizasta jer ne ulazi duboko i nisam zadovoljan uopste sad sam ih skinuo i kupio s opruge moj savet ravne ni dzabe nemojte stavljati i kod mene je peskovitija zemlja inace u pitanju je spremac 5 metara
 
Ja sam imao na spremacu ravne opruge koje se lakse vuku od s opruga ali nisu nizasta jer ne ulazi duboko i nisam zadovoljan uopste sad sam ih skinuo i kupio s opruge moj savet ravne ni dzabe nemojte stavljati i kod mene je peskovitija zemlja inace u pitanju je spremac 5 metara
Koliko tebi treba duboko ?
 
Nazad
Vrh