Setvospremači

Ja neki dan treba da idem da pogledam jedan setvospremac 3 m na sklapanje ima 2 rotora i dasku...dosta je tezak neznam koje je marke skoro ko nov je a cena je samo 600e....sta mislite jel cu da mogu ja to da vucem sa mojih 65ks....kod mene je zemlja mnogo laka...pozdrav
 
nema kod mene njiva u brdima samo malo ce mozda transport da bude zajeban jel je put dosta los i brdovit..inace planiram da ga vucem u 3b i 1c to je oko 9-14 km/h
 
Pa ja sam sa 560 išao II brzom samo sa IMT 2,2m.I to mu je bilo puno kad se samo malo dublje spusti.Mislim da 560 mema šta da radi sa 3m i II brzi hod.
 
Ne znam da li je pitanje za ovu temu!Da li bi moglo da se namesti na klasicnu laku drljacu siljci ili zubi od takozvanog mamuta?Da nece nesto da polomi ili iskrivi?Imam jednu staru drljacu pa sam mislio da stavim na nju.
 
Ja sam vuko setvospremac 2,5m sa imt 533 ali englez je traktor,nije mu bio tesko a ni dima nije izbacio
 
koja je tu logika,kod mene 577 vuče drugom imt 2,9 laganice,
po meni mogao bi vući i 3,2m isto tako a da ovaj skoro duplo jači traktor teško vuče 50% veći setvospremač
 
koja je tu logika,kod mene 577 vuče drugom imt 2,9 laganice,
po meni mogao bi vući i 3,2m isto tako a da ovaj skoro duplo jači traktor teško vuče 50% veći setvospremač


Mi koristimo IMT FOP 2,9 za predsvenu pripremu kukuruza i soje, vuče ga 577 2 brzom na 1700 obrtaja... A za krompir je druga priča puštamo spremač koliko god može u zemlju da probije( oko 30 cm) i nije mu baš lako da ga vuče 1 brzom sa upaljenom prednjom vučom... Mada u poslednje vreme za krompir spremamo Belarusom 920 zbog odpora zemljišta.....
 
jesi ti to dobro napisao? pa ja retko kada OREM na 30cm a ti teras setvospremac na 30cm :haha: to je nemoguce,toliko ide grubber,a setvospremac moze max 15cm da udje u zemlju
 
Nazad
Vrh