Setvospremači

epa tako ce se i spremac sa ravnim i kracim oprugama lakse vuci od S krivih opruga... pa mislim da je jasno da ce se nesto sto prolazi kroz zemlju ravno lakse vuci od neceg sto prolazi kroz zemlju krivo-pod uglom...
 
Logicno je da je obrnuto, primer i raonik kod IMT pluga kako stoji a drukciji ugao je na leopardu, zato imt je teze vuci od L.
tako isto i kod S opruga, klasicna se lakse vuce zbog napadnog ugla jer zemlja klizi po koplji i dise se gore, dok ravna S opruga celom povrsinom prodire kroz zemlju, to je jako mala razlika,
 
dobro ti nisu rekli da se moticica lakse vuce od koplja:sta:
takve mozda malo krace...gde su ti tockovi na spremacu?
ti si uzeo 4.5m jel volis brze, ja da idem preko 10kmh necu.
Dragane,ako budes mogao da ga povuces i sa 8 km,budi srecan,gledao sam traktore raznih snaga sa raznim zahvatima,ovo je + dosta teska konstrukcija,tako da ce ici teze nego klasican FOPOV za neku nijansu,a nisam siguran ni da su odgovarajuce poluge na rusu za toliki teret,jer ipak kod nas su slican vukli sa 230 ks.107ks-4m 160ks-6.5m tako je kod mene.
 
i stavi jos tegova napred,i mislim da je za rusa optimalni sjetvospremac do 4,5m (130ps) a sa 6m moze stradati hidraulika,i neces ga moci brzo vuci tako da ja ti toplo preporucujem da taj sredis i prodas ili zamenis za manji ili uzmi veci traktor :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
to je po meni polako,za sjetvospremac treba minimum 10 ,12 km/h a za 6,5m treba bar 160 180ps, za rusa od 130 ce to biti nemoguce,ili ce ici snjim svega par cm duboko,a to vec nije poso,zato pamet u glavu
 
treba mi jedno vase misljenje komsija oce da stavi na njegov setvospremac dasku pa se pitamo koja je varijanta bolja ona sa esovima ili neka druga hvala unapred
 
prvi prohod ide dublje i u 2 rangu, 4 stepenom =8kmh a pred setvu malo plice 3 rang, 3 stepenom =10kmh...sto se tice poluga nije to bas neki teret, plug mi je tezi za dizanje zbog duzine malo vaga kad idem brze, a spremac mu dodje kao perce posle onog pluga:osmeh:

nikola da nisi nesto pobrko, pa mislis da se spremac vuce po putu, a ne po njivi?:ppozdrav:
 
Kongskilde 3.20 m. Ne koristi se otkad su došle drljaće.

DSC00064Kopiraj-1.jpg
 
Nazad
Vrh