Setvospremači

Šta mislite o samogradnji setvospremača za imt539? Da li se isplati kopuvati sve delovi i sklapati sam i da li neko zna koji se čelik koristi za tu svrhu, trgovački ili pak neki bolji?
Trebalobi dase naprave od sasijskog materijala ........ Pitaj clana Malisa.A njegov je pravljen po narudjbini
 
dobar dan jedno pitanje za vas forumase ko ima iskustva pa da bodeli samnom sta je razlika izmedu spremaca i takozvani mamuta(slovenacki) dal mamut bolje uradi zemlju ili lakse se vuce ili? posto ja imam spremaca a kolega mi trazi mamuta kaze da taj mamut bolje uradi zemlju dal je to istina ili nije?
 
Mamut ima savijene klinove,ide plice od setvospremaca,da li se lakse ili teze vuce zavisi od sirine.Ume odlicno da odradi posao,ali po meni je on za zavrsnu obradu pred samu setvu,tek kad spremac poravna,znaci za drugi prohod.
 
ja u februaru ili martu idem sa drljacom pa pre setve sa spremacem al neznam zasto on bas navalio za taj mamut ja on kaze da ako vuces spremac od 4m onda od mamuta mozes 4.5 dal je to istina?
 
Tako otprilike,spremac 2.9 sa daskom i duplim rotorima i mamut 3.6 potrebna je podjednaka snaga.
 
I mislio sam da je to TO... To neki kod nas zovu sjetvospremac, netko kruta drljaca, netko nekako... Vidjao sam strojeve na takvoj rami, ali nisu imali ravne klinove na sebi, vec male S opruge kao neki sjetvospremaci i tako na tim ovjesenim krilima...
 
miroslav k;U svakom slucaju spremac bolje odradi,mamut niti poravna kako treba nit ima dubinu,ali je bolji od drljace.
 
Otkud ti to da ne poravna i da nema dubinu?!kod nas bas dosta ljudi ima takve "mamute" i sa klinovima i sa malim s oprugama i ispeglaju zemlju samo tako!
 
I kod mene ima jedan covek ali malu od 2.20m on od jednog prohoda napravi takvu lepu ravnu zemlju koliko ja sa drljacom(u martu) pa pre setve sa spremacem
 
Poravna ali kad je bas suva zemlja,sa malim s oprugama nisam radio pa nemogu nista da kazem.Kad sam rekao da ne poravna mislio sam na tragove od tockova kad je malo vlazno,ali i to zavisi od puno faktora.(tezine traktora,sirine guma,brzine...)Ja ga najvise koristim za pripremu za zito u komb.sa zetorom12045,dok sa mtz52 losije uradi.
 
Ako neko moze da mi kaze koja je sirina ovog flaha na koji se kaci s opruga i naravno koja je debljina bio bih mu zahvalan.Procitao sam celu temu od prve strane , al tu informaciju nisam nasao. Imam neki ram na koji bi kacio s opruge pa bih to vukao izmedju sljiva.sada su mi na tom ramu motike od spartaca imt ali nisam zadovoljan kako radi tu medjurednu obradu, a nesto mislim da bi ove s opruge to obradile kako treba

Ovo stoji na svakoj traci na koju se kace S opruge...i zig,ali nisam slikao njega
2s0k854.jpg
 
Miroslav k jedno pitanje.Kako je tvoj komšija zadovoljan sa konzumom 3,20 (jel imao problema).Unapred hvala.
 
Nazad
Vrh