Setvospremači

citam imt katalog iz 81god.
pa kaze: 2.9(58ks)
3.7(70-80ks)
6.1(120ks)
8 (160-200)
9.6(200-250)
za sve vazi brzina od 8-12kmh...
po ovome ja nebi trebao da kratim ni santimetar od 6.6 bas bi bilo strava:haha:
i ovi inzinjeri IMT-a lupetaju a tek ovi iz ade,cantavira i ostali novopeceni inzinjeri:haha::haha:
Ovo je predpostavljam za zemlju kao sto je u mom seoskom ataru.Kod nas setvospremac od 2 m vuku sa IMT 539.
 
N.A tako je.Kao da će neko znati da on puca i da se malo,malo pa vari i ojačava.Nije mi to problem nego mi je malo nezgodno jer se plašim da mi ne pobegnu zečevi po njivi a lane novi zatvoreni u menjač.
 
Jel kod Vas nisu srndaći ?? :osmeh:

Ako krenu da beze Vi skinete koplja da spremac ne ide u zemlju,a ako i onda krenu napolje kako koji proviri dobije po usima.
 
Jesu srndaći,zabunio sam se.Tek sada kako sam pročitao one Šveđane uvideo sam da već godinama vozim ne iskorišćen traktor tj.radim sa ne adekvatnim(malim)setvospremačem.Dobro je kolega otvorio meni oči a i drugima jer sam do sada živeo u zabludi.
 
ovi moji Sremci bi samo nesto ubijali i jeli :osmeh: ... ja sa 125-icom i 110-kom vucem consum 4.5m i to mi je taman do pre 2 god su vukli IMT-ov 3.6m koga je i vukao 5106, a kolega sa Case JXU 105 vuce consum 3.6, tako je kod nas
 
Kad god sam gledao Svedsku literaturu uvek su mi bile oci otvorenije nego inace.

---------- Poruka napisana u 23:16 ---------- Prethodna poruka je at 23:05 ----------

@Slavko91 Vi radite sa NH i Case,a nisu isti njihovi konji i zeciji.
 
A jel neko od vas ubeđenih probao nešto veće,ili deli samo pretpostavke pod iskustvom

Nije normalno ni sa traktorom od 108ks (9006) vući prikolocu od 6200kg sa natovarenih 28600kg,ali nije neizvodljivo

Kod nas ima davdesetak ruseva 82,820,920,samo dvojica vuku 2.9m (jer nemaju veći),dvojica vuku 4.2m,jedan 4.5m,a ostali 3.6m,a moj brat od tetke sa 128ks vukao (814BM Volvo,riknuo motor pa ubacio DEUTZ od 190ks) 6.5m
 
Poslednja izmena:
Druže moj ima mnogo stvari koje mogu i ovako i onako ali ipak je bitan neki optimum.Ne kažem da recimo ne može da vuče tu prikolicu ili setvospremač od 5,5m ali dokle i kako.Ja ne volim kada mi je traktor opterećen do granice izdržljivosti koja može prouzrokovati kvarove.Za mene je kod sevospremača jako bitna brzina.Uvek bi se opredelio za manji spremač sa većom brzinom nego za veći pa kilavio po njivi.To što je on malo uži nadoknadi se u brzini za pola sata na ceo dan,a i manje.
 
A koliko brzo može realno da se vozi u prvom prohodu po oranju,12km/h? I to je kao dobro za traktor? A za traktoristu? Ako uopšte uspe da ostane u traktoru pri toj brzini!
 
Moram se ubaciti, iako mi nije pravo sto moram pobijati mindjusara...

Ko na proljece drljacom zatvori jesensko oranje, taj prvi prohod radi spremacem kao sto ga radim i ja. 12km/h bez problema 549 DV spremac 2.4 na sjetvenu dubinu. jednim tragom, uz medje dva puta. po zatvorenoj brazdi se baci gnojivo i tu ide spremac i u takvo se sije. Je li do moje zemlje, vjerovatno je, ali kod nas 539 nosi spremac 1.8m u 2. brzini kad se radi ispravno, tj na sjetvenu dubinu.

Drugo je sto lik taj spremac 1.8m s ursusom 355 nije mogao vuci kad ga je zakrkacio u zemlju 15cm To ima sta vuci i traktor od 80ks...

Po meni je najbitnije u cjeloj prici ispravno agregatiranje s obzirom na kakvom se terenu nalazimo, kakvu zemlju imamo i kako uopce tu zemlju radimo. Ne zatvori brazdu na proljece pa se vozaj spremacem po njivi, neces ici ni 5km/h koliko ces skakati po kabini... Zato drljaca koja je duplo sira od spremaca i polako. Lakse je i gnojivo bacati po takvoj njivi a rad sa spremacem je milina, i ne trga se ni spremac ni traktor.
 
Ljudi gde moze da se kupi kompletan tocak za spremac samo da se zasrafi na ram?
 
Vidi kad ni razmišljao nisam
A da argumentujem moje tvrdnje
SCX-4623_20120105_12512307.jpg
[/IMG]
SCX-4623_20120105_12502701.jpg
[/IMG]
I ja ću kod mene na gruberisanom vući 5.5m setvospremač sa 108 ks bez prednje vuče sa duplim 18.4R30 (traktor mase merene 4700kg sa punim rezervoarom) na dubini od 5cm (dubina setve) 7-8km/h sigurno

A 7506A sa IMT-FOP 3.7m će biti možda ovih dana snimljen u radu,ako brat krene zatvarati oranja
 
Nazad
Vrh