Setvospremači

Mindjušar pa ti ako na Torpeda zakacis toliki spremac i duple gume povedi i kojeg lovca nek ljudi love zeceve po njivi.
 
Juce bilo malo rasprave oko sirine setvospremaca, ovo je komsijin consum 3.2m vuce sa belarusom 820 drugi prolaz i do 12km, ima na svim S oprugama pacje sape

zo6bsi.jpg
 
evo drugar vuce ovaj minav 4.1m sa kinezom 90ks i to preko 9kmh i jako je zadovoljan...
attachment.php


cim se seti kako mu ide lozinka na poljoinfu on ce prokomentarisati ovu kombinaciju:haha::haha::haha:
aj pomozite ljudi kolegi m miroslav m da resi problem sa zaboravljenom lozinkom...:haha:
 
Šta mislite o samogradnji setvospremača za imt539? Da li se isplati kopuvati sve delovi i sklapati sam i da li neko zna koji se čelik koristi za tu svrhu, trgovački ili pak neki bolji?
 
Kao što piše u 2 prethodna posta, nov je skup a kvalitet je upitan. Ili traži neki mali polovan pa ga sredi ili napravi iznova. Sam ram je krajnje jednostavan, S-opruge kupiš nove i to je to. Najvise posle bi bilo oko valjaka ako bi ih pravio ali nije ni to neki poseban problem. Što se rama tiče sav potrebni materijal može da se nadje na otpadima,neki jači profil za osnovni ram i piramidu naprijed, jači flah za nošenje S-opruga. Za 539 je taman 2m, o tome se dosta pisalo ovdje, mislim da je neko stavljao slike pravljenog spremača za 539 ili 533, potražiću slike :)

EDIT

Našao sam, slike su sa jednog od susjednih foruma, valjda se neće niko ljutiti :). Kao što vidiš, veoma jednostavan priključak za napraviti.
.
p1050700.jpg


p1050701y.jpg
 
Drugar je proletos uzeo da proba Satex 3.5m sa 82.1 i isao je oko 9km/h a sada planira da kupi ovakav isti Consum 3.2m kao sa slike najvise zbog cene i tezine.
E BRAVO,tu sam vas čekao,mnogi se opredeljuju za manji baš iz razloga što je povoljniji,pa su ubeđeni da je tako najbolje,ti si bar priznao

i što se mene tiče tu je tema završena
 
Mislio sam da pravim osnovu, bukvano da krenem od nule. Uzeo bi mu meru od poznanika i krenuo bi da varim. Zna li se težena osnove puta cca 85 din/kg i to bi bila cena osnove + opruge i rotor?
 
Vuk kupi lepo neki od 2 do 2,2 m od onih starih IMT-ovih.Nisu skupi ,a vrlo su kvalitetni.Moj ima dosta preko 20 godina i nikad ali nikad ništa na njemu nije pipnuto_Opruge gledaj da su original danske jer su se tad samo takve stavljele.Sigurno ćeš biti mirniji nego da sad nešto sam praviš.Ako i bude skuplji za 100 evra od onog što planiraš da praviš ne gledaj na to.
 
Palika, nisam ja priznao vec drugar. Ja sam vukao sa 102ks 4.5 i 4.7m setvospremace ali nisam hteo da kupim tog radnog zahvata iz prostog razloga sto ti koji meni odgovaraju su vec i previse masivni za mog zelenog ridju a opet ovog od 4m moze da vuce traktor i od 80-90ks ako ustreba jer se cesto desi sa se nas par okupi pa radimo zajedno a recimo drugar ima 820 sa duplim tockovima i on moze da vuce moj setvospremac a ja da radim sa njegovim germinatorom...
 
ima kod mene prodaje čovjek 180 cm zahvat 22 S četir reda valjak iz komada znači jedan 300 eura. ja sam svoga fara kupio u odličnom stanju 2.20 zahvat jedan valjak jaki nisu žice nego traka debljini4mm širinu 30mm na kant lupaju ko lude.kod nas je to jeftino narod to ne koristi ja sam jedini u selu samo vjeruju tanjirači

---------- Poruka napisana u 21:58 ---------- Prethodna poruka je at 21:36 ----------

ima kod mene prodaje čovjek 180 cm zahvat 22 S četir reda valjak iz komada znači jedan 300 eura. ja sam svoga fara kupio u odličnom stanju 2.20 zahvat jedan valjak jaki nisu žice nego traka debljini4mm širinu 30mm na kant lupaju ko lude.kod nas je to jeftino narod to ne koristi ja sam jedini u selu samo vjeruju tanjirači

---------- Poruka napisana u 21:58 ---------- Prethodna poruka je at 21:58 ----------

ima kod mene prodaje čovjek 180 cm zahvat 22 S četir reda valjak iz komada znači jedan 300 eura. ja sam svoga fara kupio u odličnom stanju 2.20 zahvat jedan valjak jaki nisu žice nego traka debljini4mm širinu 30mm na kant lupaju ko lude.kod nas je to jeftino narod to ne koristi ja sam jedini u selu samo vjeruju tanjirači

---------- Poruka napisana u 22:00 ---------- Prethodna poruka je at 21:58 ----------

nek uvaženi kolega MIROSLAV M resetuje lozinku iriješen problem
 
Nazad
Vrh