Setvospremači

Zato ja i kazem ako nije proporcionalno normalno da ce opruge trpeti vece opterecenje i biti ispravljene,a zasto to da dozvolim bar 3 panja nije tesko podbaciti.
 
Kod mene u selu a i široj okolini 3.6 setvospremač može da vuče traktor tek od 100ks pa na gore.Slabiji nikako ne može.Rusi vuku 2.9 i to im je puna kapa.
 
Nije istina,ima u medenaču i prema poljanicama iza agrocentruma
Vuče prva crni zec samo prede

Izgleda samo mi radimo laku zemlju
Polako,netreba jurcati sa setvospremačom 15km/h,vi neznate da prekoračenje radne brzine dovodi do pliće radne dubine?
 
Palika pa niko ovde ne radi zemlju od juče ili prekjuče da ne zna gde se i kakve mašine mogu vući traktorom.Ima ovde neko ko ima mnogo većih iskustava od vas pa se ne eksponira po forumu.
 
Kod mene se sa MTZ 82 uglavnom vuku IMT setvospremači od 2,9m ,a ima samo par od 3,2m.Veći nikako.
 
Nisam stigao pre,evo malopre sam slikao...
14cha1u.jpg

350jxva.jpg

sboh05.jpg

2jd2lpc.jpg

sad su tockovi spusteni da ne lezi na oprugama...
 
Palika pa niko ovde ne radi zemlju od juče ili prekjuče da ne zna gde se i kakve mašine mogu vući traktorom.Ima ovde neko ko ima mnogo većih iskustava od vas pa se ne eksponira po forumu.

Nađi negde uputstvo za upotrebu od Konskilde,prevedi ga sa švedskog,pa se edukuj malo,nije sramota neznati,sramota je praviti se pametan,a u suštini biti zatucan :cao:
 
Nazad
Vrh