Setvospremači

Uh, ako je tako onda će ovaj moj da se igra s ovim spremačem. Kad sam ga kupovao probao sam ga tanjiračom sa 24 diska, potanjirao sam četvrt hektara, ne osjeti je uopšte.

---------- Poruka napisana u 18:35 ---------- Prethodna poruka je at 16:09 ----------



Eto, ipak sam uradio suprotno od onog što sam planirao. Kad sam vidio koliko može da košta kvar na RD, odustao sam od nje.

Ako sam dobro brojao ima 23 radna tela.Kažu ljudi koji znaju da po radnom telu treba 2,2 KS....onda Ti još imaš i rezerve....:ppozdrav:
 
Ima 24 radna tijela, jedno je slomljeno pa ću ga morati kupiti. Pošto sijem na 5-6-7cm (zavisi od uslova i šansi za kišu) nikako neću ići na veću dubinu od toga. Razmišljam da mu napravim točkove naprijed, po jedan na svaki ćošak. Šta mislite o tome, mislim da bi dobro održavalo dubinu.
 
@zombie_666

Ima moj komsija sjetvospremac Koeckerling samo sto je njegov manji ne znam tacno kolika je sirina ali je manji on ga vuce sa IMT 539,po izgledu je 100% isti kao taj tvoj sjetvospremac samo sto je manji,kupio ga je prije 7 godina i kaze da je prezadovoljan sa njim.
 
Ima 24 radna tijela, jedno je slomljeno pa ću ga morati kupiti. Pošto sijem na 5-6-7cm (zavisi od uslova i šansi za kišu) nikako neću ići na veću dubinu od toga. Razmišljam da mu napravim točkove naprijed, po jedan na svaki ćošak.
Ubaci ti njemu dva reda zicenih rotora(kao na IMT),i ako bude traktor imao viska snage dodaj mu jos neku s oprugu,a dubinu stelujes na rotore i topling,neverujem da ces moci sa tim tockovima da stelujes dubinu.
 
mindjuras kolega je rekao donje odrade posao, de si ti nasao ostale _ebemliga?

bio u rumi danas nadjem i kupim jedan rotor sto mi falio za spremac, od 7polja 30e, bili agromerkur i pitam za rotor, 15e po polju, skupi bogme...nasao sam i kopirne tockove al mi delovalo skupo 100e par, kao novi...
 
Pa onda da ga kupujem, sad nisam s novcem al prodavac bi me sacekao par mjeseci, nije mu hitno za pare.Evo to je taj, marka je Koeckerling

e0sz6w.jpg


EDIT

Kupljen je, vlasnik će me čekati s novcem, sutra idem da ga donesem sa hurlimanom. Sad sam pokriven sa priključcima, imao sam veliki problem jer nemam nijednu mašinu za pripremu koja mi paše na njeg, tanjirača je premala (20 diskova), drljača takodje, samo 3 krila.
Zombie,fali ce tebi ovde vise S motika,ove su uskoro gotove,mnogo su se ispravile,pogledaj samo prvi red.
 
I ja sam mislio da su jako ispravljene ali kada sam ga malo odigao naprijed vratile su se gotovo u pravilan položaj, jako je težak naprijed. Ako i bude trebalo neku zamijenitu nije neki problem, nisu skupe.

Znači, mislite da od točkova nema vajde? Mislio sam da su dobra stvar jer ih vidim ovdje na slikama kod novih spremača.
 
Zombi, samo ga na valjak nasloni iza a naprijed ce ga trotocje drzati da je ide dublje i samo deri. Kupovali su ovdje poljske spremace sto naprijed imaju tockove i tockove poskidali i prodali ljudima da si prave brazne tockove od toga... Nitko to ne koristi, pogotovo sto se malo vlaznija zemlja na njih lijepi.

IMT spremaci imaju tockove za stelanje dubine, jer imaju one zicane valjke iza, pa kad ga naslonis na taj valjak i poteras po busenatom zemljistu zice krenu ispadati koliko se rasklimaju i IMT ima vrlo bitnu stvar sto su danci izmislili a to je ona dupla piramida s federom, taj sistem spremac uvijek drzi niveliranim tj da se ne zabada. No kad ti gume popucaju na IMT-u ni taj feder nema koristi, pa ljudi ovdje povare valjak da zice ne ispadaju, pojacaju ga flahovima jos dodatno i izbace i feder i tockove i naprave normalan, kruti spremac. manje problema, kazu...

Oni vrijedniji nabave pune gume i namontiraju na spremac i nema vise problema.
 
Zombi pravi ti tvom spremacu "noge" kad ga parkiras da ne bude na oprugama oslonjen,ja imam problem sa Majevicom jako je tezak ram,ove je zime na panjevima da ne lezi na oprugama,do godine bi valjalo to napraviti.
 
da li je neko od forumasa sam pravio setvospremac ?
planiram da pravim jedan od 2.9m , kopirao bi agromerkurov
pa me interesuje kakva su iskustva
Ja sam pravio sam pre pet godina nisam ničiji kopirao širine je 3,30m sa dva reda rotora i tri reda motika ako te interesuje uslikaću sutra pa ti poslati podatke.
 
Nazad
Vrh