Setvospremači

i
primetio sam da se ovaj izraz odomaćio u našem rečniku pa bih da pitam :
od kad patke imaju šape a ne noge:sta:
Izraz je skroz bez veze.

---------- Poruka napisana u 17:32 ---------- Prethodna poruka je at 17:23 ----------


I mene zanima takav sistem samo što ću ja pojesti rotor ako na njihov sajtu ima i jedan model (bilo mali ili veliki) da se šteluje hidrauluički.
I ova slika što si postavio pokazuje da se daska koja se vidi ispod rotora spušta hidraulički a ne rotor.
10zu3qh.jpg
polako sa to silno gvozdje, moguce da si u pravu. Ali jeste ideja da se razmisljanje:sta:
 
Nije kupljen Regent zbog nekog dokazivanja nego iz razloga sto mi je bila potrebana kvalitetna, sigurna i izdrzljiva prikljucna masina sa kojom se necu svaki dan vracati kuci da je popravljam. Domaci proizvodjaci to ne mogu pruziti pa je zato kupljen malo skuplji strani setvospremac/germinator.

Masina je odlicna nema greske i trebalo bi da je kvalitetna!!!

Ali evo primer sto to mozda i ne dokazuje da mora da je tako. Drugari uzeli novi gerinhof adapter i nakon 50 jutara pokosenih otisao lezaj na jednoj bateriji( slikas deo, saljes sliku za nemacku, cekas odgovor,pa onda dodje servis da to resi), naravno nisu oni to cekali, nemas vremena.Rastavili sami, zamenili lezaj i picili dalje. Ali video sam u njima razocarenje tolike pare, marka,novo kad ono eto desilo se. Tako da....
izvinite ako je ovo malo :off_topic:
 
Masina je odlicna nema greske i trebalo bi da je kvalitetna!!!

Ali evo primer sto to mozda i ne dokazuje da mora da je tako. Drugari uzeli novi gerinhof adapter i nakon 50 jutara pokosenih otisao lezaj na jednoj bateriji( slikas deo, saljes sliku za nemacku, cekas odgovor,pa onda dodje servis da to resi), naravno nisu oni to cekali, nemas vremena.Rastavili sami, zamenili lezaj i picili dalje. Ali video sam u njima razocarenje tolike pare, marka,novo kad ono eto desilo se. Tako da....
izvinite ako je ovo malo :off_topic:
Malo je offtopic!
Kako je tvoj Dusan prosao sa tanjiracom?
Skoro pa isto!
 
cene su opravdane 100% ja imam imt-ov setvospremac 2.90m.,i nemam ni jednu zamerku za njega,znaci svake god uradim sa njim 100-150kj i nema nikakvih problema...
 
Tacno je da su se pojeli spicevi,jos malo pa se poravnjali sa oprugom.
Diklofen meni nije cilj uraditi nesto da samo povrsno izgleda lepo,nego da to bude kvalitetno...Za setvospremac mislim da bi trebalo da ide bar 15cm u zemlju.
 
Pa ako seješ po sistemu 12-15cm onda je tako.Još malo pa ćeš navući neke članove da kažu kako podrivaš.Meni je 5-6cm sasvim dovoljna dubina završnog prohoda.
 
malo ce biti duboko, pa ako nema dobrih uslova retko ce da nikne ...je...bemliga nevalja seme
 
Tacno je da su se pojeli spicevi,jos malo pa se poravnjali sa oprugom.
Diklofen meni nije cilj uraditi nesto da samo povrsno izgleda lepo,nego da to bude kvalitetno...Za setvospremac mislim da bi trebalo da ide bar 15cm u zemlju.

Kolega na koliko oreš,na 60cm? Ili neoreš pa zato setvospermač na 15cm?

Kupi pravi metar po ISO standardu,batali taj kineski
 
Moj sjetvospremac RAU maribor se ne moze spustiti dublje od 10cm u zemlju. jednostavno navoj koji podize valjke dodje do kraja i nema dalje...
 
ja imam farov sjetvo spremač i nikad ne radim deblje od toga šta kultura traži n.p.r kukuruz od 5do 7cm cilj je da sjeme lugne na tvrdu postelju da lakše niče i cilj je sjetvospremača da se ne otvara vlaga ako ideš 15 cm onda uzmi tanjiraču pa guli
 
Nazad
Vrh