Setvospremači

Miroslave dobro si rekao,a i ja to nisam pomenuo,da je u tim parcelama koje sam spremao za setvu psenice i tritikala prethodno bio krompir.A posto imam dvorednu poljsku vadilicu, ostali su mi blagi bregovi po njivi pa sam hteo da to poravnjam.Do ove godine nisam imao iskustva sa setvospremacem,iako ga imamo preko 10 godina, slabo smo ga koristili.Jednostavno,ocekivao sam da ce to da ide dublje.

---------- Poruka napisana u 18:44 ---------- Prethodna poruka je at 18:42 ----------

Da dodam i to da nisam bio siguran za to u vezi optimalne dubine za setvu...
 
neznam kakav imaaš sjetvospremač u moga imaju točkovi sa strana na kojim štelam dubinu al to kad skinem rotor al kod obrade n.p.r za kukuruz rutor određuje dubinu obrade što je rotor dignuti dublja obrada točkovi tu ne pomažu oranje je neravno u drugom prolazu da
 
IMT-mov 2.2,kao sto ima kolega topalovic.Skinuta mi daska,tockovi podignuti,al' nece u dubinu.Inace nisam nikad radio oranje sa njim,tek ove godine krompiriste.
 
IMT-mov 2.2,kao sto ima kolega topalovic.Skinuta mi daska,tockovi podignuti,al' nece u dubinu.Inace nisam nikad radio oranje sa njim,tek ove godine krompiriste.
jesi pdigo rotor ili kako ko već zove valjak. spirela ako on liježe na zemlju prije momika nemože ići u zemlju. ja ga spustim na ravno malo oborim na toplingeru u nazad lakše je vući i dignem rotor oko 6 -7 cm i ošini ako treba dublje dignem još ide ko ludso a 5 puta lakše vuć od tanjirača a i bolje za sjetvu i usjeve
 
Sta mislite, jel bi mogao moj traktor sa 65ks i prednjom vučom da vuče 2.5m spremač sa rotorom nazad? Koliko je takav spremač inače težak? Naletio sam na jako povoljan spremač u odličnom stanju pa razmišljam da odustanem od roto-drljače, kod nje me mnogo plaši održavanje jer svakako ne mogu kupiti neku koja je u dobrom stanju.
 
Pa onda da ga kupujem, sad nisam s novcem al prodavac bi me sacekao par mjeseci, nije mu hitno za pare.Evo to je taj, marka je Koeckerling

e0sz6w.jpg


EDIT

Kupljen je, vlasnik će me čekati s novcem, sutra idem da ga donesem sa hurlimanom. Sad sam pokriven sa priključcima, imao sam veliki problem jer nemam nijednu mašinu za pripremu koja mi paše na njeg, tanjirača je premala (20 diskova), drljača takodje, samo 3 krila.
 
Uh, ako je tako onda će ovaj moj da se igra s ovim spremačem. Kad sam ga kupovao probao sam ga tanjiračom sa 24 diska, potanjirao sam četvrt hektara, ne osjeti je uopšte.

---------- Poruka napisana u 18:35 ---------- Prethodna poruka je at 16:09 ----------

@Marceta

Bas sam o tome pisao na drugoj temi, planirao sam da kupim spremač 2.5m za hurlimana (65KS, prednja vuča) ali sam srećom odustao, inače bih badava dao novac.

http://poljoinfo.com/showthread.php?1046-Roto-drljača&p=412365&viewfull=1#post412365

Eto, ipak sam uradio suprotno od onog što sam planirao. Kad sam vidio koliko može da košta kvar na RD, odustao sam od nje.
 
Nazad
Vrh