Setvospremači

@branislav022

Ja sam za 102 konja uzeo 4 metra setvospremac sa 3 rotora. Vukao sam i 4.5 i 4.7 u oba prohoda ali je malo sporije nego sto treba ali je bilo super odradjeno pa sam ipak resio da bude 4m. :)
 
evo debljina prepravljenig krila na velikom imt setvospremacu(6m),zanimljivo je da je srednji deo kongskilde,a krila imt,dok je od 4m detvospremacu sve kongskilde,i sama konstrukcija je duplo jaca(deblji profili,jaci materijal) nego ovome od 6 ?! evo slika.
xlw6mx.jpg

2qs5q1l.jpg

v65388.jpg
 
@branislav022
Momci iz mog kraja napravili su setvospremac od 4,5 m gradje kao IMT sa L profil rotorom napred i par rotora zicanih pozadi, nosi ga 892 sa duplim tockovima i to poprilicno lako...
Tako da 4m za 105 ks mislim da je idealna mera
 
Bio sam danas u Tanjiraca komerc u Ceneju.
Izasao zadovoljan ovim sto sam video. Setvospremac cu najveovatnije uzeti od njih jer ono sto sam ja video odgovara nekim mojim kriterijumima.

Jesi možda gledao Setvospremače Vederstad. Imaju širine 6, 7, 8, 9, 10 m.
http://www.mfagro.co.rs/rs/setvospremaci/nz-agressive-1000-900-800-700-600.html

Neznam kakvi su, nešto sam tamo gledao a setio sam se da si pisao da tražiš Setvospremaš 7-8 m. A nisam video da su se ovde spominjali.
 
Milsim da će mi 4m sa pačijim šapama od 115mm biti taman za Kinezovih 90 ks.
i
primetio sam da se ovaj izraz odomaćio u našem rečniku pa bih da pitam :
od kad patke imaju šape a ne noge:sta:
Izraz je skroz bez veze.

---------- Poruka napisana u 17:32 ---------- Prethodna poruka je at 17:23 ----------

To je na tom manjem modelu, na vecim modelima od 6 m stelovanje je preko rotora kao na slici gore
I mene zanima takav sistem samo što ću ja pojesti rotor ako na njihov sajtu ima i jedan model (bilo mali ili veliki) da se šteluje hidrauluički.
I ova slika što si postavio pokazuje da se daska koja se vidi ispod rotora spušta hidraulički a ne rotor.
10zu3qh.jpg
 
Nazad
Vrh